Tag "vlonjatët"

Zhduket libri i Protokollit, Gjika: E vodhën vlonjatët por nuk e denoncova

Ndërlikohet raporti mes Shpërtim Gjikës dhe drejtësisë. Libri i Protokollit të Bashkisë Vlorë për të cilin Prokuroria u shpreh se Shpëtim Gjika refuzoi katër herë t’ia jepte hetuesve për llogari

Vlonjatët kritika qeverisë për investimet, Rama: Nuk jemi magjistare

Vizita e tij e rradhës në Vlorë, nuk ishte dhe shumë miqësore për kryeministrin Edi Rama pasi u prit me kritika. Gjatë një takimi, ku të pranishëm ishin edhe studentë

Vlonjatët kundër parkimeve me pagesë, akuzojnë bashkinë

Veprimi i bashkisë së Vlorës e cila miratoi vendimin e kryebashkiakut Shpëtim Gjika në lidhje me konçensionin e parkimeve, për qytetarët vlonjat është një veprim përfitimi prej tyre. Banorët e

Raprezalje për bllokimin e Veliajt nga vlonjatët. Katër në pranga

Katër persona janë arrestuar sot pasdreke nën akuzën se kanë bllokuar Prençin dhe Veliajn. Gentian Gjonaj, Zikri Picari, Esard Mulaj dhe Fatjon Bathorja janë ndaluar nga policia . Ka pasur

Vlonjatët përzenë Veliajn dhe Prençin VIDEO

Të zhgënjyer nga qeveria në lidhje me masat për përmbytjet që kanë përfshirë të gjithë zonën e jugut, ka bërë që vlonjatët të presim me protesta ministrin e Mirëqënjes Sociale

Revoltohen vlonjatët: Vlerësuesit e dëmëve erdhën të dehur

Vlonjatët shprehen se me fatkeqësinë që i ndodhi nga përmbytjet qeveria nuk poi merr seriozisht, madje po tallet me ata. Sikur të mos mjaftonin problemet e shumta, grupi i vlerësimit

Skënderbeu e nis ku e la, 3 pikë edhe për vlonjatët

Rikthehen emocionet në stadiume, rikthehet kampionati i Kategorisë Superiore. Dhjetë skuadra të elitës së futbollit tonë, të përforcuara ndjeshëm, në një rivalitet të plotë për titullin, ndryshe nga vitet e