Tag "vlere"

Gjici në Kamëz e Paskuqan: Investime në vlerë 100 mln euro për zonën

Kandidati i “Aleancës për Shqipërinë Europiane” për bashkinë Kamëz, Safet Gjici ka realizuar një takim me komunitetin nga Puka, që jetojnë në Kamëz dhe Paskuqan. Në këtë takim, pranishëm ishte

Gjendet një arkë me monedha argjendi në fund të oqeanit

Kompania Deep Ocean Search gjatë nxjerrjes së anijes britanike City od Cairo nga një thellësi prej 5 150 metra, zbuloi thesarin me vlerë 50 milionë dollarë. Mjeti gjendej në mes

“Gratë në sipërmarrje”. Gjosha: Vlerë e shtuar në integrimin e vendit në BE

Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha, zhvilloi sot në ambientet e Qendrës së Informimit të BE-së, një takim me një grup përfaqësuesesh të grave sipërmarrëse nga Tirana dhe qytete të

CR7 i dhuron vetes një Rolls Royce me vlerë 350 mije euro

Makina me e re e CR7-s eshte Rolls Royce dhe kushton 350 mije euro. Super makizna e Cristiano ronaldos terhoqi tej mase vemendjen e tifozeve te cilet ishin vendosur ne

Kinë-Greqi, marrëveshje me vlerë 5 mld dollarë

Kina dhe Greqia kanë nënshkruar marrëveshje biznesi me vlerë pesë miliard dollarë gjatë vizitës së kryeministrit Kinez Li Keqiang në Athinë. Marrëveshjet e firmosura mbulojnë fusha të tilla si rritjen

Qeveria ndryshime në vendimin për shtypjen letrave me vlerë

Këshilli i Ministrave vendosi sot për një ndryshim në vendimin nr.1497, datë 19.11.2008, të Këshillit të Ministrave, “Për shtypjen e letrave me vlerë”, të ndryshuar. Sipas këtij vendimi, “në fund

Punët e mamave vlejnë më shumë se 30.000 paund në vit

Nënat do të fitonin më shumë se 30.000£ në vit, nëse punët e tyre të shtëpisë do të kishin një vlerë monetare. Kështu tregojnë rezultatet e një studimi në Britaninë

Gjendet violina e vjedhur 300-vjeçare, me vlerë 6 milionë $

I ishte vjedhur Frank Almond, violinës së parë të “Milwaukee Symphony Orchestra” në SHBA. Është gjetur violina e lashtë “Stradivarius”, e cila ishte rrëmbyer gjatë 27 janarit të këtij viti.