Tag "vjeshte"

Vjeshta e Armina Mevlanit… (Foto)

Armina Mevlani ka treguar se stina e saj e preferuar është vjeshta. Kështu, Armina ka publikuar disa fotografi në të cilat bien në sy ngjyrat e vjeshtës. “Që në moshë

Mrekullia e natyrës në Theth gjatë vjeshtës (Foto)

Këto foto nuk janë të përpunuara si ato që shikojmë shpesh herë në internet. Besojeni apo jo, fotot janë bërë në Theth. Turizmi i peisazhit tashmë është më i preferuari

Si të shmangni rënien e flokëve në vjeshtë

Mos ndoshta pas verës tashmë flokët tuaj duken të zbehtë dhe pa volum? Ja strategjitë e duhura për të pasur flokë të bukur dhe të shëndetshëm pa probleme edhe gjatë

Rezarta Shkurta “tradhëton”, ja me kë ka rënë në dashuri (Foto)

Ajo është grua e martuar, por sigurisht se mund të jetë e dashuruar edhe në diçka tjetër. E, kjo dashuri është për vjeshtën. Këngëtares Rrezarta Shkurta duket se vjeshta është

Tendencat e modes vjeshtë-dimër, ja çfarë propozojnë ikonat (foto)

Shumëllojshmëri ngjyrash, copash e kombinimesh. Këtë vjeshtë dhe dimër guxoni me ngjyrën vishnje dhe portokolli. Rrezikoni me kombinimet e portokallisë me jeshilen e fortë dhe blunë. Mos harroni klasiken e

Ikën vera, vjeshta vjen dhe shi dhe ulje temperaturash

I nxehti afrikan që kaluam javën e fundit duket se tanimë do t’u lërë vendin reshjeve të shiut dhe temeraturave më të ulëta, duke bërë që të futemi realisht në

Moti, nga e hëna nis vjeshta, ulen temperaturat me 10 gradë

Bëni plazh nesër shfrytëzojeni në maksimum këtë të shtunë, sepse e diela rezervon pak surpriza në parashikimin e motit. Kurse e hëna pa asnjë dyshim do të jetë fillimi i

Na rrofsh për vjeshtë kryetar, se vera po ikën me plazh! Nga Armir SHKURTI

U vak pak shpirti i demokratëve të plevitosur nga humbja kur pak ditë pasi shpalli rezultatin e shkëlqyer të partisë demokratike në zgjedhje, u kthye dhe tha se do të

Rama: Në vjeshtë do ta tundim sistemin e drejtësisë

Kryministri Edi Rama ishte i ftuar në emisionin ‘Opinion’ gazetarit Blendi Fevziu ku ka folur për një sërë çështjes të rëndësishme, ndërsa nuk ka anashklauar edhe batutat me Fevziun. Rama

Ilir Beqaj shtyn për vjeshtë provimin e mjekëve

Duket se Ministria e Shëndetësisë nuk po gjen guximin e duhur për të ulur në tavolinat e provimit mjekët dhe infermierët. Mësohet se MSH ka vendosur të shtyjë për në

Rama në Bruksel: Brenda vjeshtës shpresojmë në çeljen e negociatave

Pas një axhendë të ngjeshur në Bruksel, kryeministri Edi Rama ka shprehur hapur pritshmëritë e qeverisë shqiptare për të çelur negociatat me Bashkimin Europian brenda vjeshtës. Por në krah të

“Tartufi”, Robert Ndrenika pritet t’i kthehet skenës në vjeshtë

Per shkak te nje semundjeje te papritur aktori I madh Robert Ndrenika hoqi dore prej Orogonit, personazhi i njohur i Molierit, e megjithate, bashke me te aktori pritet te ngjitet

Dielli i vjeshtës vret 28 shoferë në vit

Dielli që qëndron i ulur, apo më pranë tokës në tetor është kthyer në një problem të vertetë për shofërt, duke shkaktuar një mesatare prej 28 vdekjesh në vit sipas

Vjeshta mund të sjellë sërish zgjedhje

Në rast se asnjëri nga blloqet politike nuk tërhiqet nga pozicionet aktuale, vendi mund t’i drejtohet zgjedhjeve të reja të cilat do të mbaheshin në vjeshtë. Burimet kanë shpjeguar se

Kosovë, zgjedhjet drejt vjeshtës

Behgjet Pacolli ka deklaruar se zgjedhjet parlamentare në Kosovë mund të mbahen në vjeshtë. Hashim Thaçi vazhdon ta shtyjë datën 8 qershor si opsionin më të mirë për mbajtjen e

Vjeshtë? Ja disa strategji për ta përballuar përmes mjekësisë kineze

Mjekësia kineze, elementi “metal” Sipas principeve të mjekësisë kineze periudha e vjeshtës ka lidhje me elementin e metalit, sidomos me floririn. Ky element përfaqëson komunikimin dhe shkëmbimin, si dhe korrespondon

Përse gjethet ndryshojnë ngjyrë në vjeshtë?

Në vjeshtë, gjethet ndryshojnë ngjyrë, (kjo dihet), nga jeshile, bëhen të verdha, portokalli, të kuqe, kafe… Përse ndodh ky spektakël i natyrës? E shpjegon David Lee i cili ka studiuar

Pesë këshilla bukurie për të rrezatuar edhe në vjeshtë

Ndërrimi i stinës përveç gardërobës kërkon edhe ndërrimin e produkteve kozmetike por edhe truke të tjera për bukuri shkëlqyese. Më poshtë mund të mësoni nga mënyra më e mirë për