Tag "vjeshta"

“Vjeshta” në Tiranë, pranga 34 vjeçarit

Në vijim të operacionit “VJESHTË 2017”, policia e Tiranës sekuestroi 8 makina luksoze, mbylli 2 lokale të kthyer në kazino, ndërsa vuri në pranga një shtetas. Shërbimet e Drejtorisë Vendore

17 fotografi të cilat provojnë se vjeshta është sezoni më i bukur

Kutia e xhevahireve të vjeshtës hapet. Poeti John Keats e ka quajtur vjeshtën “sezonin e mjegullës dhe produktivitetit.” Këto fotografi të mrekullueshme përzgjedhur nga Flickr iu sjellin linjat e tij

Vjeshta, kjo bukuri mallëngjyese (Foto)

Më 23 shtator, me ekuinoksin e vjeshtës, përfundon stina e verës. Orët me ditë shkurtohen gradualisht dhe nata zë e merr më shumë prej saj. Përfundon kështu sezoni i frutave.

Si mund ta luftojmë ‘depresionin e vjeshtës’ ?

Pas diellit dhe të nxehtit të verës erdhi edhe vjeshta, e cila pothuajse të gjithëve u merr humorin e mirë dhe i bën të zymtë. Është llogaritur se rreth 15%