Tag "vjerra"

Vjehrra rreh dashnoren e dhëndrit (Video)

Një ngjarje sa komike aq edhe tragjike ka ndodhur në Fuijan të Kinës, ku një femër është rrahur nga vjehrra e burrit me të cilin ishte në lidhje. Gruaja, e

Shkodër, nusja dhe vjehrra denoncojnë nusen e madhe për ushtrim dhune

Një ngjarje e pazakontë për fshatrat e Mbishkodrës është shënuar në Bajzë të rrethit të Malësisë së Madhe. Gratë e familjes Gurraj denoncojnë fyerjet dhe dhunën e ushtruar nga nusja