Tag "vjena"

Eurovision 2015, Elhaida Dani shkëlqen në tapetin e kuq të Vjenës

Elhaida Dani ka parakaluar sot në tapetin e kuq, që ishte shtruar në Vjenë me rastin e ceremonisë hapëse të festivalit “Eurovizion 2015”. Dani u shfaq me një fustan madhështor

“Vjena”, Rama e Ceka thirren për të dëshmuar

U mblodh sërish sot Komisioni Hetimor Parlamentar mbi incidentin në Vjenë mes Ramës dhe Cekës për të diskutuar mbi listën e dëshmitarëve që do të thirren për të rrëfyer mbi

“Vjena”, komisioni hetimor nis punën

Ka nisur punën komisioni për hetimin e fakteve, rrethanave dhe përgjegjësive të incidentit të datës 24 prill 2013 pranë Akademisë Diplomatike të Vjenës, mes kreut të Partisë Socialiste Edi Rama