Tag "vjedhjes"

Grabitja e bankës në Vlorë arrestohet një prej autorëve

Ditën e djeshme, policia e Vlorës ka arrestuar një nga personat e implikuar në vjedhjen e bankës në Vlorë me datë 11 Korrik. Në prangat e policisë ka rënë ·Kostandinos

Jep dorëheqjen themeluesi i “Ashley Madison” pas vjedhjes së serverave

Themeluesi, njëkohësisht shefi ekzekutiv i “Ashley Madison” ka dhënë dorëheqjen pas vjedhjes së serverave dhe vetëvrasjes së dy klientëve të kompanisë. Në deklaratën e lëshuar nga kompania thuhet se largimi

Goditet grupi i vjedhjes së banesave në Kamëz, arrestohen 3 të rinj

Komisariati i policisë numër 5 në Kamëz goditi një grup kriminal me tendencë vjedhjen e banesave. Sipas policisë grupi dyshohet se është përgjegjës për vjedhjen e rreth dhjetë banesave në

Vijon aksioni kundër vjedhjes së energjisë, 26 të arrestuar

Kreu i Policisë së Tiranës, zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme dhe përfaqësues të OSHEE kanë prezantuar edhe këtë të premte në mbrëmje rezultatet e aksionit kundër vjedhjes së energjisë. Vetëm

Aksioni kundër vjedhjes së energjisë, Tahiri takon Gjiknurin

Në kuadër të nisjes së operacionit kundër vjedhjes së energjisë elektrike, nga policia e shtetit në bashkëpunim me Operatorin e Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka

Zbulohet skema e vjedhjes së 26 milionë dollarëve

Prokuroria e Tiranës ka ngritur një akuzë të re për një grup personash që kanë krijuar biznese fiktive vitet e kaluara, duke arritur të përfitojnë 26 milionë dollarë nga rimbursimi

Ligjet rrëzojnë amendamentin e PD-së kundër amnistisë së vjedhjes së votave

Komisioni i Ligjeve, pranë Kuvendit ka rrëzuar sot amendamentin e Partisë Demokratike, i cili lidhet me amnistinë e vjedhjes së votave. Gjatë votimeve në këtë mbledhje, amendamenti u hodh poshtë