Tag "vjedhjen"

Policia e Lezhës arreston 15 persona për vjedhjen e energjisë, mes tyre një faturist

Policia e Lezhës ka proceduar penalisht 29 persona për vjedhjen e energjisë elektrike. Mësohet se nga fillimi i aksionit, më 28 tetor në qarkun e Lezhës janë evidentuar 28 raste

Luniku: Ekipi drejtues i BSH ka përgjegjësi për vjedhjen e Thesarit

Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Kristaq Luniku thotë se ekipi drejtues i BSH ka përgjegjësi për skandalin e vjedhjes së thesarit të shtetit në Linzë. Në një intervistë për “Zërin

Braçe: Fullani fshehu raportet për vjedhjen, alibi ftesa për në zyrat e BSH

Menjëherë pas deklaratës së Guvernatorit Ardian Fullani, ka reaguar edhe kreu i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe. Sipas tij BSH është një institucion i pavarur dhe si i tillë me

Fullani prononcohet për vjedhjen në Bankën e Shqipërisë

Ne daljen e tij te permuajshme Guvernatori Ardian Fullani foli per zhvillimet ekonomike ne vend dhe deklaroi se zhvillimet ekonomike e bejne te domosdoshme qe norma baze e interesit te

Braçe: Fullani po fsheh informacionet për vjedhjen e Bankës

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, refuzon t’i japë informacione Komisionit parlamentar të Ekonomisë për skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve nga thesari. Kjo e dhënë u bë

Arrestohet i dyshuari për vjedhjen e disa banesave në Dropull

Arrestohet në flagrance një shtetas, i cili akuzohet për vjedhjen e disa banesave të braktisura në fshatin Dropull. Kështu, në kuadër të operacionit “Endacaku”, policia e Gjirokastrës ka bërë të

Kodi Penal, dënime më të ashpra për vjedhjen e energjisë

Mazhoranca në Komisionin e Ligjeve miratoi disa ndryshime në Kodin Penal, të cilat ashpërsojnë ndëshkimin për disa akte kriminale, që nisin nga mënyra e përdorimit të lëndëve plasëse e deri