Tag "vjedhje"

Finiq, grabitësit futen në banesën e biznesmenit, marrin kasafortën me 40 milionë lekë

Plot 40 milionë lekë të vjetra i janë grabitur mesnatën mes të dielës dhe të hënës biznesmenit Jani Bokollo, në Finiq. Mësohet se grabitësit janë futur në banesën e biznesmenit

Basha: Kur vendin e qeverisin grabitës me kostum, grabitje me maska do të ketë

Kryetari i Partisë demokratike përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka reaguar rreth grabitjes së një banke të nivelit të dytë në qytetin e Vlorës. Sipas kreut të PD-së

ISSH piramidë si Sudja. Zbardhet skema e rrjepjes

Një tjetër denoncim kundër Institutit të Sigurimeve Shoqerore, ku përmes manipulimeve tentohet të vidhen pensionet e qytetarëve. Rasti i fundit i përket një pensionistjeje, e cila prej më shumë se

Shoqata e Bankave ngre dyshime: 3 vjedhje parash brenda 18 muajve, nuk është më rastësi

Vjedhja e një shume të madhe parash, që po transferohej nga një bankë në Aeroportin e Rinasit ka shqetësuar ndjeshëm bankierët. Kjo është hera e tretë brenda 18 muajsh që

Super grabitja në Rinas, gjendet e djegur makina e autorëve

Tre personat e armatosur të cilët kanë arritur të grabisin një shumë të konsiderueshme parashë në aeroportin e Rinasit, kanë kryer gjithçka në pak minuta. Grabitja ka ndodhur në pistën

Kapen 2 hajdutët e shtëpive, akuzohen për 6 vjedhje banesash

Policia e Kavajës ka arrestuar dy persona, të cilët kryenin vjedhje banesash, si edhe ka shpallur një të tretë në kërkim. Sipas policisë, ata ishin duke u përpjekur të largoheshin

KLSH: Për 4 muaj janë gjetur 23 milionë euro dëm nga shkeljet

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar ditën e djeshme buletinin e parë statistikor për vitin 2016, që përmbledh rezultatet e auditimeve të kryera gjatë periudhës janar-prill. Nga kontrrollet e

Skandali! Zv/ministri i Brendshëm Ilir Marko i dënuar për trafikim makinash të vjedhura

Një tjetër zyrtar i lartë është i përfshirë në akte kriminale. Ilir Marko, zv/minister i Brendshem i cili i përket LSI-së, rezulton i dënuar në të dyja shkallët e gjykatave

Skandal! Manastirliu avullon nga buxheti 795 mijë dollarë, KLSH-Ramës: Shkarkoje

Nuk kanë të mbaruar skandalet në fushën e Shëndetësisë ku po shpërdorohen dhe po avullojnë miliona lekë të takapaguasve shqiptarë në vend që të shkojnë në investime të nevojshme. Kontrolli

Basha denoncon Ramën te PPE: Ja milionat euro të vjedhura

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjese në Samitin e Partisë Popullore Europiane për Ballkanin Perëndimor në Bruksel. Në këtë takim, drejtues të PPE dhe grupit të saj parlamentar

Tiranë, arrestohen dy vëllezër, dyshohen edhe për grabitjen tek “Sheraton”

Policia e Tiranë ka arrestuar shtetasin Marian Gjonpalaj, 31 vjeç dhe i vëllai i tij, Albert Gjonpalaj, 20 vjeç. Sipas burimeve nga policia dyshohet se këta dy shtetas kanë kryer

Vjedhja gjigande në Lurë. Ja si u përpinë milionat. Denoncon Jamarbër Malltezi

Kreu i Deparatamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi ka denoncuar abuzimin dhe korrupsionin me tenderat e ministrisë së Mjedisit për rehabilitimin e zonës së Lurës. Sipas Malltezit, rreth

Shkaktuan 100 mln dëm shtetit, gjykata i lë të lirë 7 tatimorët

Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë 7 inspektorët dhe ish-inspektorët e Tatimeve Tiranë, si dhe administratorin e subjekteve “Martini Petrol” dhe “Pe-trol Impex”. Këta persona u arrestuan tri ditë

PD: Rama-Beqaj-Nushi po ndajnë milionat e ilaçeve, qytetarët po i blejnë vetë

Partia Demokratike ka akuzuar kren e qeverisë Edi Rama se po ndan miliona me miken e tij Vilma Nushin dhe ministrin Ilir Beqaj për ilaçet, ndërkohë që qytetarët po i

Denoncon Shkëlzen Berisha: Ja rekordi i ri i vjedhjes së qeverisë për rrugët

Djali ish kryeministrit të vendit, Shkëlzen Berisha ka denoncuar në rrjetin e tij social vjedhjen miliona eurosh për disa km rrugë. Sipas tij, vjedhja është një redord i ri pasi

Berisha: Ja milionat e vjedhura nga Braçe, Gjici, Kokoneshi, Ndreu dhe Abazi

Ish kryeministri i vendit e ka cilësuar sinjë betejë për jetë a vdekje me kusarët, sa i takon debateve me opozitën për vjedhjen e tenderave publikë. Berisha tha se shkak

Shqiptarja në pranga, vidhte rroba dhe i fuste në karrocën e foshnjës

Një nënë shqiptare u arrestua për vjedhje nga Policia e Peruxhas në Itali. 26-vjeçarja, nënë e një foshnje, u filmua teksa kryente vjedhje në një qendër tregtare. E reja shqiptare

Tirana sot, shembull i qartë si të mos bësh biznes ose i pushtetit që grabit qytetarët e vet/ Nga Leonard Olli

Tashmë bizneset që kryejnë aktivitetin e tyre ne Tiranë janë edhe ‘de facto’ para falimentit. Ngritja arbitrare e taksave dhe tarifave, gati 8 herë më të larta, se në vitin

Dy vajza vjedhin 1 mln lekë mall, farmacistja s’kupton gjë (Video)

Autorët e vjedhjeve nuk kanë as gjini dhe as moshë. Një farmaci u vu në shënjestër të dy vajzave, të cilat vodhën prej saj disa produkte kozmetike. Në fakt vjedhja

“Facebook” do ju informojë nëse ju vjedhin fotot

Shpeshherë persona të ndryshëm kanë rënë viktima të hakerimit online, ku u janë vjedhur fotot personale. Për këtë arsye, rrjeti social “Facebook” ka hedhur një tjetër hap në drejtim të

Arrestohet 20-vjeçari, grabiti kazinonë me thikë

Arrestohet autori i dyshuar i grabitjes së një kazinoje në Tiranë, ngjarje që ka ndodhur në datën 4 mars. Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin Marsildo Ndoja, 20

Zvicër, arrestohet shqiptari që ka kryer mbi 150 vjedhje

Në qytetin zvicerian Luzern policia ka arrestuar një 24-vjeçar shqiptar, që dyshohet për pjesëmarrje në mbi 150 vjedhje në regjionin e kantonit Aargau. Grabitësi në fjalë është arrestuar në 29

Sarandë, 38 vjeçari kapet në flagrancë teksa po tentonte të vidhte dyqanin

38-vjeçari Gligor Karo, është arrestuar në flagrancë ndërsa po vidhte një dyqan të një kompanie celulare në qytetin e Sarandës. Sipas policisë 38-vjeçari, në orët e para të mëngjesit të

Sarandë, kapet hajduti serial, 4 vjedhje brenda 20 ditëve

Është arrestuar nga Policia e Sarandës një hajdut serial, i cili dyshohet se kryer katër vjedhje në harkun kohor të 20 ditëve. I arrestuari është Elvis Zoto, 29 vjeç, banues

Berisha: Ja emri i vertetë i Armando Prengës i dënuar për vjedhje dhe prostitucion në Itali

Deputeti Armando Prenga, është dënuar në Itali për prostitucion dhe vjedhje banesash dhe emri i tij i vertëtë është Edmond Prenga. Denoncimi është bërë nga ish kryeministri i vendit Sali

Grabitja e paskrupullt e Ujësjellësit/ Denoncon Elio Laze

Vijojnë denoncimet për rastet e hapura ku Ujësjellës Kanalizime Tiranë po zhvat paratë e qytetarëve me fatura të mbifryra. Ka qënë gazetari Elio Laze i cili ka denoncuar rastin ku

Kadare: Ja pse Nexhmie Hoxha më vodhi dorëshkrimet e mia

Shkrimtari Ismail Kadare ka rrëfyer vështirësitë dhe humbjen e dorëshkrimeve të tij në kohën e diktaturës. Kadare shprehet se dorëshkrimi i tij për veprën “Dimri i vetmisë së madhe” u

Ujësjellësi po i grin qytetarët. Ja si i bën faturat e fryra

Masivisht raportohen në Tiranë faturat e fryra të ujit. Shifra të çuditshme kanë ardhur këtë rradhë nëpër familje e dyqane. Të pyetur nga qytetarët faturistët pohojnë se në ndërmarrje as

Lezhë, arrestohet 32-vjeçari, kërkohej në Itali për grabitje me dhunë

Policia e Lezhës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar për “Vjedhje në rrethana rënduese” dhe “Mbajtje e sendeve të vjedhura”. Joel ( Alfred) Nikolli, 32 vjeç, lindur

Arrestohet kreu i OMONIA-s Naum Disho për vjedhje energjie

Policia e Korçës ka arrestuar kreun e OMONIA-s në këtë qytet, pasi u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Naum Disho, 58 vjeç u arrestua në flagrancë në banesën