Tag "vjedhja"

Vjedhja në Rinas, Gjykata e Apelit lë në burg punonjësit e aeroportit

Gjykata e Apelit në Tiranë, ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 4 të arrestuarit, punonjës të aeroportit të Rinasit për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës”. Gjykata nuk pranoi

Çunat e krimit pohojnë bashkëpunimin në vjedhjen e një kuintal monedhave euro në pistën e aeroportit të Rinasit!

Nga Sali Berisha Te dashur miq, sot ne ora 12:30 minuta, tre persona te maskuar dhe te armatosur grabiten nje kuintal euro qe transportohej me nje makine te blinduar per

Arrestohet 26-vjeçari, akuzohet për vjedhjen e pensioneve në Bulqizë

Policia e Dibrës ka arrestuar një 26-vjeçar, i cili dyshohet se është një prej grabitësve të Zyrës së Pensioneve të Zerqanit. Personi i arrestuar është shtetasi E.B dyshohet se në

Vjedhja e Bankës, shtyhet gjyqi për Elivar Golemin

Shtyhet gjyqi për ish kryeinspektoren e Bankës së Shqipërisë Elivar Golemi. Avokati i Golemit, Vladimir Meçe theksoi se dy prokurorë nuk u paraqitën sërish në seancën që ishte parashikuar të

Pandeli Majko sqaron “vjedhjen e palltos” dhe ironizon kryetaren e FRESSH-it

Mediat në vend raportan gjatë paradites së të premtes se deputetit i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, i kishin vjedhur pallton gjatë një takimi me të rinj të FRESSH-it në Tiranë

Grabitja e bankës, Prokuroria çon për gjykim 7 rojet e policisë së Gjicit

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe dërgon për gjykim 8 persona, 7 prej të cilëve punonjës të një kompanie private të ruajtjes fizike me pronar Safet Gjicin, dhe njëri

Mbyllen hetimet për grabitësit e 3.8 milion eurove, akuzohet rojet private

Prokuroria e Tiranës dërgoi në gjyq dosjen e grabitjes së 3.8 milion eurove, duke akuzuar vetëm rojet private. Asnjë rezultat nuk ka pasur nga hetimi për grabitësit e armatosur. Rojet

Vjedhja e Bankës, Fullani mbyll betejën me drejtësinë si i pafajshëm

Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, ka mbyllur betejën e tij me drejtësinë, duke u shpallur përfundimisht i pafajshëm për akuzat e prokurorisë për shpërdorim detyre. Prokuroria ka tejkaluar

I shpeton burgut përfundon në barkun e aligatorit

22 vjeçarin Mateu Riggins ishte duke e ndjekur policia pasi ai akuzohej për jë vjedhje, por ai arrin t’i shpetojë policisë. Riggins ishte fshehur në një liqen, por gjetja e

Arrestohet në Turqi doktori që i vidhte organet trupore kosovarëve

Në vitin 2008 një doktor i quajtur Yousuf Sonmez ishte arrestuar në Kosovë sepse bënte trafikim organësh. Në atë kohë kishte pasur shumë ankesa nga qytetar të ndryshëm të cilët

Hajduti i mirë: I çon fëmijën në shkollë para se t’i vjedhë makinën

Në përgjithësi hajdutët janë të pamëshirshëm, por ka edha nga ata të cilët kanë edhe mirësi në ndërgjegjien e tyre. Rasti konkret është në Virgjinia të SHBA-së ku një grua

Vjedhja e Bankës, Fullani më 29 shtator para gjykatës

Është hedhur sot shorti për procesin ndaj ish-Guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani. Në bazë të këtij shorti, është vendosur që më 29 shtator ish-Guvernatori Fullani do të dalë

Mbyllet dosja, Fullani para gjykatës për shpërdorim detyre

I shoqëruar nga avokati i tij, Maks Haxhia, ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani është paraqitur pasditen e sotme në ambientet e Prokurorisë së Tiranës, ku dhe i është

I vjedhin banesën në Gjirin e Lalzit, reagon Ristani

Pas lajmit për vjedhjen e banesës, Ristani reagoi në FB. Sipar tij, në momentin e vjedhjes në banesë ka qënë zonja Ristani por hajdutët nuk kanë vjedhur ndonjë gjë me

Vjedhja në mes të natës, lë pa drita banorët

Një zonë në lagjen e Ali Demit prej më shumë se 12 orësh po vuan mungesën e energjisë elektrike. Shkak për këtë është bërë vjedhja e një kabëlli afro 5

Vjedhja e pikave të karburantit: Ja skema

Zbulohet skema e vjedhjes se sasisë së karburantit në pikat e shitjes me pakicë në Tiranë. Pas rastit të ndoshur para pak ditëve ku një autom,jet i cili kishte kapacitet

Vjedhja e Bankës, gjykata pranon “gjykim të shkurtuar” për Bitrajn

Gjykata e Tiranës ka vendosur të pranojë kërkesat e të pandehurve për gjykim të shkurtuar në çështjen e vjedhjes së Bankës së Shqipërisë. Kështu, Ardian Bitraj dhe Mimoza Bruzia kanë

Vjedhja e pusetave problem në kryeqytet (Video)

Vjedhja e pusetave në kryeqytet por jo vetëm mbetet një problem shqetësues. Në rastet kur ka rreshje shiu dhe rrugët e Tiranës mbushen plot me ujë është edhe vështirë të

Mungoi avokati, shtyhet gjyqi i supervjedhjes në BSH

Mungesa e avokatit të një prej të pandehurve për vjedhjen e Bankës ka detyruar gjykatën të vendosë shtyrjen e senacës gjyqësore. Mehdi Marku që kërkoi shtyrjen e seancës çka çoi

Vjedhja e Bankës, Prokuroria nis hetimin e një dërgese në SHBA

Një pistë e re hetimi është hapur në lidhje me destinacionin e parave të vjedhura në Bankën e Shqipërisë. Prokuroria ka dërguar grupin e parë të personave në gjykatë, të

Vjedhja e energjisë, 7 persona arrestohen në flagrancë

Si rezultat i kontrolleve të kryera në terren në abonentët biznes dhe familjarë janë evidentuar 16 raste të vjedhjes së energjisë elektrike me 16 autorë. Nga këta janë arrestuar në

Vjedhja e energjisë në Librazhd, arrestohen 3 elektriçistë

Pas arrestimit më herët të ish drejtorit të OSHEE-së së Hasit, Sulejman Brati kanë vijuar edhe pse ditë pushimi zyrtar arrestimet për paligjshmëritë lidhur me energjinë elektrike. Në qarkun e Elbasanit

Vjedhja e energjisë, policia: 17 të arrestuar, 7 në kërkim

Policia e Shtetit në të gjithë vendin edhe gjatë ditës së sotme ka vijuar zbatimin në terren të masave të posaçme për ndërprerjen e abuzimeve me energjinë elektrike, duke identifikuar

‘Energjia’, Rama: Çmimi s’do rritet, secili do të paguajë atë që i takon

Kryeministri Edi Rama, në kuadër të nisjes së aksionit kundër vjedhjes së energjisë elektrike nënvizoi dhe njëherë se politika e qeverisë do të ndalojë grabitjen e kësaj pasurie të jashtëzakonshme

Vjedhja në BSH, 15 ish-zyrtarë të bankës do të gjykohen nga Martin Deda

Gjykatësi Martin Deda do të gjykojë 15 ish-zyrtarë të Bankës së Shqipërisë, të akuzuar për “shpërdorim detyre”, lidhur me skandalin e vjedhjes së 713 milionë lekëve në Thesarin e Shtetit.

Vjedhja e Bankes, Gjykata u komunikon akuzën 7 inventarizuesve

Gjykata u ka komunikuar sot akuzën 7 inventarizuesve të Bankës së Shqipërisë. Këta persona akuzohen për shpërdorim detyre pas skandalit të vjedhjes së 713 milionë lekëve në BSH. Gjykata i

Vjedhja në BSH, Prokuroria e Tiranës i komunikon akuzat të arrestuarve

Kur kanë kaluar gati dy muaj nga zbulimi i vjedhjes së 713 milion lekëve nga Departamenti i Thesarit, Prokurroia e Tiranës nis tu komunikojë akuzat, përsonave të cilët janë të

Luniku: Është tronditur besimi tek Banka e Shqipërisë

Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Kristaq Luniku thotë se me ngjarjet e fundit, Bankës Qendrore i është dëmtuar besueshmëria dhe se duhet punuar për ta rikthyer sa më shpejt këtë

Ardian Bitraj flet nga qelia: Përfitova, në Thesar nuk funksionojnë shumë gjëra

Kërcitja e bravës teksa hapet dera kryesore e burgut 313 të ngjall një ndjenjë ftohtësie. Deri jashtë dëgjohen zërat e grave të dënuara dhe të paraburgosura, që të ndara në

Vjedhja në BSH, Fullani refuzon të përgjigjet

Ish guvernatori i Bankës së Shqipërisë Ardian Fullani ka refuzuar t’iu përgjigjet sot pyetjeve të grupit hetimor në ambientet e paraburgimit 302, ku vuan masën e arrestit në burg. Oficerët