Tag "vjec"

A e gjeni dot sa vjeç është kjo grua?! (foto)

Të gjithë kujtojnë se është e dashura e djalit të saj…. Me një lëkurë të ndezur, flokët e trasha dhe asnjë rrudhë të dukshme, nuk është çudi që kjo 54-vjeçare

Rrëfimi shokues i Mike Tyson: Më kanë përdhunuar kur isha 7 vjeç

Boksieri Mike Tyson ka rrëfyer për herë të parë anët e errëta të fëmijërisë së tij, duke shokuar opinionin publik. Në një intervistë në ‘Opie Radio’, ish-kampioni i botës ka

Muaji kundër kancerit të gjirit, Beqaj: Mamografi e eko falas për gratë mbi 45-50 vjeç

Prej 1 tetorit, Ministria e Shëndetësisë ka mbështetur një fushatë mbarëvendore me qëllim diagnostikimin dhe parandalimin e hershëm të kancerit të gjirit. Të gjitha kapacitetet mjekësore janë vënë në dispozicion

Pogradec, ndalohet një 33-vjeçar për ngacmim seksual të fëmijëve 8-9 vjeç

33-vjeçari Ervis Muçaku nga fshati Guras, që dyshohet se ngacmonte seksualisht fëmijë të vegjël, është arrestuar sot nga Komisariati i Pogradecit. Fëmijët ishin të moshës 8-9 vjeç dhe binin lehtë

Forbes, ja 11 më të pasurit nën 40 vjeç

Ka 11 të rinj nën 40 vjeç në listën e hartuar nga Forbes këtë vit në “më të pasurit e planetit”. Në krye është i zakonshmi Mark Zuckerberg (30 vjeç),

Udhëtime që duhen bërë para se të jeni 25 vjeç

Të rinj, të lirë, dhe pa detyrime! Jeta është një festë e madhe, veçanërisht në qoftë se ju keni mundësinë të planifikoni udhëtime të veçanta. Çfarë ndodh nëse keni punuar

Përdhunon vajzën 13 vjeç, e detyron të abortojë

Abuzoi seksualisht me vajzën e tij me moshë 13 vjeçare dhe e detyroi që të abortojë. Një burrë me moshë 40 vjeçare u arrestua në Varese të Italisë nën akuzën

Shqiptari 21 vjeç fiton 1.5 milion dollarë në loto

Ai është 21 vjeç dhe ende jeton me prindërit e tij në Brooklyn të New York-ut. Por, nga java që lamë pas ky i ri shqiptar u bë milioner duke

Fëmijët e shekullit, 1 në 2 do kalojë moshën 100 vjeç

Endrra për të jetuar deri në 100 vjeç? Ka për t’u kthyer në një realitet për 1 në çdo 2 fëmijë që lindin në shekullin XXI. Një fakt i tillë

“OK” bëhet 175 vjeç

Një nga fjalët më të njohura të gjuhën angleze dhe më të famshme ” OK” ,ose në shqip “në rregull ” nesër feston ditëlindjen e saj 175 . Fjala e