Tag "vizitoi"

Nishani i përgjigjet pro ftesës, sot takon protestuesit tek parku i Liqenit artificial

Presidenti i Republikës Bujar Nishani i është përgjigjur ftesës së shoqërisë civile dhe ka njoftuar se do të shkojë sot në mesditë rreth orës 12:00 në parkun e Liqenit artificial

Zbulohet e-maili i Hillary Clinton. Ja përse e vizitoi Shqipërinë

Vizita e ish sekretares së Shtetit Amerikan në Hillary Clinton pati një rëndësi të madhe për shtetin shqiptar. Ajo vizitë u komentuar dhe u përkthye sikur SHBA-të na kanë në

Papa Françesku do të vizitojë Shqipërinë

Papa Françesku pritet të vizitoj Shqipërinë në muajin shtator. Lajmin e ka bërë të ditur deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Nard Ndoka. “Nje lajm shume i mire per besimtaret Katolik

Jahjaga vizitoi Manastirin e Deçanit dhe Katedralen e Prishtinës

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, vizitoi sot Manastirin e Deçanit dhe Katedralen e Prishtinës, në prag të festës së Pashkëve. Në Manastirin e Deçanit, Jahjaga është pritur nga igumeni i