Tag "vizites"

Deputetët e PS kundër deklaratave të Beogradit, pro vizitës së Ramës

Deputetët e PS-së, pavarësisht incidentit të rëndë gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, mbështesin vizitën e kryeministrit Rama në Beograd. . Ledi Shamku shprehet: “Po t’i sugjeroja një mendim timin: Patjetër që duhet

Dibër, Hoxha: Shëndeti i Ramës për anulimin e vizitës, pretekst

Deputeti i PD i qarkut të Dibrës, Bedri Hoxha, e ka cilësuar preteks shkaqet shëndetësore për anulimin e vizitës së kryeministrit Edi Rama në Burrel me 7 tetor. Sipas tij

ISIS kërcënon se do të vrasë Atin e Shenjtë gjatë vizitës në Tiranë

Ambasadori i Irakut në Selinë e Shenjtë Habeeb Al Sadr ka paralajmëruar se ISIS dëshiron ta vrasë Papën gjatë vizitës së tij në Shqipëri. Përfaqësuesi diplomatik irakian në Vatikan ka

Në prag te vizitës se Papës në Shqipëri, 3 pezullime ne 300 ditë për myslimanet shqiptar

Ne prag te vizitës se Papës ne Shqipëri, ne një kohe kur e gjithë politika dhe shoqëria është e angazhuar ne mikpritjen e mikut qeveria shqiptare brenda 300 ditëve ka

70 vjet pas vizitës së Hoxhës në Beograd, në Serbi shkon Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në shtator do ta vizitojë zyrtarisht Serbinë, shkruan e përditshmja serbe “Danas”. Kjo do të jetë vizita e parë e një kryeministri shqiptar në Beograd,

1 mld dollarë për sigurinë e Europës

Presidenti amerikan, Barak Obama gjatë vizitës në Poloni bëri publike planet për një fond prej 1 miliardë dollarësh apo Nismën e Sigurisë Europiane për zhvendosjen e trupave amerikane në Europë.

Ukraina proteston vizitën e Medvedev në Krime

Kryeministri i Rusisë Dmitry Medvedev ka zhvilluar një vizitë në Krime. Gjatë vizitës në qytetin Simferopol, në krye të një delegacioni të zyrtarëve më të lartë rusë, Medvedev tha se

Mëngjesi i lutjeve, SHBA-ja bojkot kryeministrit Rama

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani mori pjesë gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në përgjigje të ftesës së ardhur nga një grup senatorësh dhe kongresmenësh, në Mëngjesin e