Tag "vizita"

Ekspertët: Në korrik presim vizita nga UFO-t

Sipas disa ekspertëve turq të UFO-ve, thonë se kanë marrë shumë raportime rreth pamjes së UFO-ve afër qytetit liman Bodrum gjatë tërë korrikut. Organizata “Sirius UFO” thotë se ky qytet

Vizita e Ramës në SHBA si cënim i marredhenjeve Shqipëri-SHBA/ Nga Arjan Galdini

“Kryeministri Edi Rama ka nisur sot nje udhetim disaditor ne SHBA. – shprehet per mediat Kryetari i LDE Arian Galdini.- Vizita te tilla shtetaresh duhet te ishin si tregues kulminante

Ilir Beqaj zhvat edhe të siguruarit, 3000 mijë lekë vizita për të marrë patenten

Duket se jo vetëm të pasiguruarit, por edhe ata që paguajnë siguracionet do të paguajnë vizitat mjekësore. Bëhet fjalë për vizitat e mjekut okulist apo otorino-laringologut, nëse bëhët për efekt

Zyrtari i Kerry-t: Vizita për Reformën dhe luftën kundër korrupsionit

Një zyrtar i Departamentit të Shtetit që foli me gazetarët që shoqëronin Sekretarin John Kerry, gjatë udhëtimit për në Shqipëri, tha se qëllimi kishte qenë që vizita të bëhej në

Altin Goxhaj – Sekretarit Kerry: Të lutem na shpëto nga Soros!

Një kërkesë të veçantë i ka drejtuar sot Sekretarit Amerikan të Shtetit aktivisti politik, avokati  Altin Goxhaj, i cili ka pritur ardhjen e zotit Kerry me një pankartë të madhe

Vizita e John Kerry-t, ja si e pret Tirana bosh (Foto)

Tirana është zgjuar fare e qetë dhe në rrugët e saj janë të pkata lëvizje këmbësorësh që mund të shikosh. Kjo pasi sot në Tiranë vjen Sekretari amerikan i Shtetit,

Nexhmije Hoxha priti dje vizita për ditëlindjen e Enverit

Gjatë ditës së djeshme e veja e diktatorit Enver Hoxha, Nexhmije Hoxha ka pritur vizita të shumtave rastin e 107 vjetorit të lindjes së Enverit. Komunistët kanë vizituar në shtëpi

Vizita e ministrit të Jashtëm grek, shoqata “Çamëria”: Të diskutohet çështja çame

Shoqata “Çamëria” ka reaguar ditën e sotme për ardhjen e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias në Tiranë. Në një deklaratë për mediat shoqata thekson se kjo vizitë ndodh në

Merkel dhe e vërteta e ftohtë. Nga Nevila XHINDI *

Si një ish studente në Gjermani, e doktoruar atje, sa herë që flitet për atë vend, për popullin gjerman, për cdo gjë që ato dinë të bëjnë e të veprojmë,

Vizita e Merkel, ja rrugët e bllokuara në Tiranë

Policia e Tiranës ka marrë një sërë masash për mbarëvajtjen e vizitës së kancelares gjermane Angela Merkel në kryeqytet. Në disa rrugë hyrëse drejt Tiranës, do të bllokohet qarkullimi i

21 qershori, një delegacion i BE-së do të vëzhgojë zgjedhjet

Delegacioni i Bashkimit Evropian do të vëzhgojë zgjedhjet vendore të 21 qershorit 2015 që do të zhvillohen në Shqipëri. Ekipet e vëzhguesve do të vizitojnë një numër njësish në të

Vizita e Vuçiç, Ja axhenda zyrtare

Blindohet Tirana për vizitën e kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiç. Efektivë policie, agjentë të shërbimit informativ, punonjës garde, madje edhe forca ushtarake vihen në gatishmëri të plotë për mbarëvajtjen e vizitës

Vizita e Vuçiç, AK: Rama të shtyjë vizitën e homologut serb

Aleanca Kuq e Zi ka reaguar në lidhje me vizitën e kryeministrit serb në Tiranë, Aleksandër Vuçiç. Në një reagim për mediat, AK ka theksuar se kryeministri Rama duhet të

Vizita e Erdoganit dhe ironia islamofobe, Nga Nidela Hoxha Zenuni

Vizita e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan në Shqipëri, u shoqërua me ironi dhe artikuj kritik nëpër rrjetet sociale dhe masmedia. Islamofobia duket se po fillon të perhapet si virus

Pas kërcënimeve për arrestim, anulohet vizita e Thaçit në Serbi

Organizata joqeveritare “Ambasadorët e Paqes” ka anuluar ftesën për ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, pas kërcënimeve të Beogradit zyrtar se do ta arrestonjnë atë nëse shkel

Vizita në Kalabri, Nishani: Mirënjohës që ruajtët gjuhën

Kreu i Shtetit gjatë ditës së dytë të vizitës së tij në qendrat me popullsi arbëreshe në Kalabri, zhvilloi një takim në Komunën e San Cosmo Albanese, me ftesë së

Pas Shqipërisë, Hahn sot e nesër në Kosovë

Komisioneri Evropian për Politikë Evropiane të Fqinjësisë & Negociata për Zgjerim, Johannes Hahn, sot e nesër do të qëndrojë në Kosovë. Gjatë kësaj vizite, ai do të takohet me udhëheqësit

Vizita në Indi. Michelle Obama merr lëvdata për veshjen e saj (Foto)

Zonja e parë gjithmonë elegante, ka mbërritur në Indi të dielën së bashku me presidentin Barack Obama për një vizitë tre ditore. Ajo u prit jo vetëm me përshëndetje nga

Papa në Filipine, policia “fsheh” në burgje fëmijët endacakë (Foto)

Vizita e shumëpërfolur e Papa Françeskut në Filipine, nuk ka kaluar pa skandale. Me qindar fëmijë endacakë të moshave të ndryshme, janë larguar nga rrugët dhe janë futur në burgje

Tirana në kolaps trafiku, shkak vizita e Renzit

Si dita e parafundit e vitit, një numër i madh qytetarësh lëvizin në Tiranë për të bërë pazaret e fundit për natën e ndërrimit të viteve dhe kjo ka bërë

Rama injoron Krishtlindjet, nuk zhvillon vizita në selitë e komuniteteve fetare

Shumëkujt mund t’i ketë rënë në sy që kryeministri Edi Rama nuk ishte në ndonjë nga selitë e komuniteteve fetare për urim ditën e Krishtlindjes. Ai është mjaftuar me një

Vizita e Jahjagës në Tiranë, PD pritet të thyej bojkotin

A ka gjetur Partia Demokratike një mënyrë origjinale për të evituar humbjen e mandateve dhe njëkohësisht për të vazhduar bojkotin në Parlament? Në media qarkullon informacioni se ata do të

Drashkoviç: Kosova e pavarur është realitet

Ish-shefi i diplomacisë serbe Vuk Drashkoviç e konsideron edhe ai historike viziten e Kryeministrit shqiptar Edi Rama në Beograd, ndërsa në intervisten e dhene “Deutsche Welle-s”, bën dhe një pohim

Vizita në Preshevë, “Kurir”: Rama kërkon të shkëpusë jugun e Serbisë

Gazeta serbe “Kurir” shënjestron kryeministrin Rama pas vizitës së tij në Preshevë. Nën titullin, “Vijon me provokimet: Edi Rama kërkon të shkëpusë jugun e Serbisë”, “Kurir” analizon fjalimin e mbajtur

Edi Rama viziton kampin stërvitor të kombëtares

Edi Rama ka vazhduar mbështetjen e tij për kombëtaren shqiptare, duke vizituar kampin stërvitor të kuqezinjve. Kryeministri shqiptar, i cili së fundi ka marrë lëvdata pas vizitës në Serbi dhe

Bumçi: Kosova e pavarur, Shqipëria, s’mund të flasë në emër të saj

Deputeti Aldo Bumçi deklaroi se vizita mbetet historike vetëm për faktin se u realizua pas 68 vitesh por ajo nuk e arriti qëllimin e saj. Sipas Bumçit Kosova është shtet

BE: Vizita e Ramës, shenjë ndryshimi pozitiv për dialogun rajonal

Nga Berlini, ndërsa zhvillonte takimet respektive me Ministrat gjermanë të Mbrojtjes, Punëve të Jashtme, Zhvillimit e Bashkëpunimit, Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica

Vizita e Ramës në Beograd, Berisha ne FB: Nuk u arritën objektivat kryesorë

Ish-kryeministri Berisha, në një status në rrjetin social Facebook ka dhënë vlerësimin e tij për vizitën e Edi Ramës në Beograd. Në këtë koment, Berisha shpreh qëndrimin e tij mbi

Fajon: Vizita e Ramës në Beograd, hap i guximshëm për rajonin

Deputetja e Parlamentit Europian, Tanja Fajon e ka vlerësuar vizitën e kryeministrit Rama në Beograd. Në një postim në rrjetin social Twitter, Fajon shkruan se kjo vizitë përfaqëson një hap

Ambasadori francez : Shqipëria dhe Serbia, nevojë për njëra-tjetrën

“Ky është një moment shumë i rëndësishëm për bashkëpunimin rajonal mes dy vendeve”. Kështu e ka quajtur vizitën e kryeministrit Edi Rama në Serbi, ambasadori francez në Tiranë, Bernard Fitoussi.