Tag "vize"

Pasi zvogëlon gjoksin, Çiljeta: Me dy vezë të skuqura edhe 10 vite karrierë!

Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga e mori vëmendjen që priste me gjoksin e ri, të zvogëluar me 3 masa, por kjo nuk e ndalon të bëjë edhe batuta. Nga fotot

Gjyqtarët e korruptuar që ndalohen të futen në SHBA. Ja emrat

Ambasada Amerikane në Tiranë u shpreh para pak ditëve se ka bllokuar vizat për gjyqtarët e korruptuar. Sipas burimeve, në listën e zezë të gjyqtarëve që iu është anuluar viza

Manjani: Jam gati të shkarkoj gjyqtarët të refuzuar nga SHBA-të

Pas deklaratës së Ambasadës së SHBA-ve e cila tha se do rëfuzojë vizat për gjyqtarët e korruptuar, ka reaguar edhe ministri i Drejtësisë Ylli Manjani. Manjani tha se ai është

Dekriminalizimi, SHBA bllokon vizat, politikanët e inkriminuar nuk shkelin në Amerikë

Mos reflektimi i politikës shqiptare në lidhje me dekriminalizimin ka bërë që SHBA të reagojnë dhe të marrin masa. Kështu, SHBA do të nisë bllokimin ndërkombëtar për zyrtarët shqiptarë të

Vizë 3-vjeçare për në SHBA, por një odise e vërtetë për ta marrë atë

Pas deklaratës së ambasadorit amerikan, se shqiptarët do kenë mundësi për marrjen e vizave tre vjeçare, ka reaguar edhe ambasada amerikane në Tiranë. Ajo ka shpjeguar lëshimin e vizave, duke

Shqiptarët mund te shkojne pa vize drejt Brazilit

Për të shkuar në Brazil tani nuk duhet më të marrësh një vizë. Ministria e Jashtme ka bërë të ditur se pas mbylljes së procedurave të nevojshme ligjore, në bashkëpunim

Qytetarët e Kosovës do të mund të marrin vizë amerikane brenda ditës

Qytetarët e Kosovës do të mund të marrin vizat për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në të njëjtën ditë kur mbahet edhe intervista e tyre për tu pajisur me

SHBA shprehin pakënaqësi për refuzimin e vizës ruse për gazetarin Satter

Departamenti amerikan i shtetit thotë se është i “pakënaqur” që gazetarit amerikan dhe këshilltarit të Radios Evropa e Lirë, David Satter, i është refuzuar kërkesa për vizë nga autoritetet e

Albin Kurtit i refuzohet hyrja në SHBA

Albin Kurtit, drejtuesit të Lëvizjes Vetëvendosje i është refuzuar sërish viza për të hyrë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Siç njoftojnë mediat në Kosovë, Kurti bashkë me kreun e