Tag "viti 2013"

2013, viti më i përgjakshëm për Sirinë

Më shumë se 73.000 vetë janë vrarë në Siri në vitin 2013, viti më i përgjakshëm që nga fillimi i luftës civile në mars të vitit 2011, ka bërë të

Surprizë! Ja mashkulli i veshur më mirë gjatë vitit 2013…

Mashkulli i veshur më mirë gjatë vitit 2013, është Papa Francesco, i cili pak javë më parë u vlerësua gjithashtu nga revista “Time” si njeriu i vitit. Por së fundmi

Viti 2013, u vranë 70 gazetarë

Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve ka thënë se së paku 70 gazetarë janë vrarë në vitin 2013 në gjithë botën, përfshirë 29 që kanë vdekur duke mbuluar luftën në Siri

11 fotot nga hapësira më të bukura të vitit 2013

Janë foto të mrekullueshme që të lënë me gojë hapur. Fotografi të realizuara nga astronomët. Janë të jashtëzakonshme dhe të paimagjinueshme. Të realizuara sigurisht me teleskop. Më e bukura prej

Thaçi: Viti 2013, viti evropian i Kosovës

Kryeministri Hashim Thaçi përmes rrjetit social Facebook, ka njoftuar për takimin përfundimtar për këtë vit me përfaqësuesin e BE-së, Samuel Zhbogar dhe ambasadorët e BE-së të akredituar në Prishtinë. “Zhvillova

Forbes: Ja kush u pagua më shumë në vitin 2013

Adam Sandler, Katherine Heigl e Reese Witherspoon janë tre aktorët më të paguar për vitin 2013, sipas klasifikimit vjetor të revistës “Forbes”. Revista ka bërë një studim duke parë rolet

Këngët më të kërkuara të vitit 2013

Një klasifikim për këngët më të kërkuara për vitin 2013 ka zbuluar se betejën për këngën më të kërkuar e ka fituar “Thrift Shop” nga Macklemore & Ryan Lewis, të

Rumania pritet të njohë Kosovën në vitin 2015

Kryeministri rumun, Victor Ponta ka deklaruar në Washington se Bukureshti mund ta ndryshojë qëndrimin e tij aktual rreth Kosovës dhe ta njohë pavarësinë e saj. Deklarata e kryeministrit rumun është