Tag "viten"

Kinë, vriten nëntë të dyshuar si terroristë

Kina zyrtare thotë se policia në rajonin e Xinjiangut perëndimor ka vrarë nëntë të dyshuar si terroristë dhe ka arrestuar një të dyshuar. Agjencia kineze shtetërore e lajmeve Xinhua, njoftoi