Tag "Vit i Ri"

Misteri: Ku shkon çdo fillim viti Rama? Rituali i çuditshëm në SHBA.

Para se të vazhdojmë me “gëzimin familjar” të sotëm të Ramës mos përto hidhi një sy këtij lajmit të fiks një viti më parë. KLIKO: Rama i zhduket pa adresë. Askush

Z. Veliaj! Gëzuar Festat, po ju dërgoj kartolinën time!

Rastësisht sot në mëngjes i hodha një sy faqes sociale në Facebook të Kryetarit të Bashkis[ Tiranë, ku z. Erion Veliaj, me taksat tona, kishte organizuar një drekë falas me

Krisma në Surrel, ngrihet shteti në këmbë për Edi Ramën.

Është mbajtur sekret sa kanë patur mundësi , por jo për shumë gjatë. Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur këto ditë në Surrel. Pranë shtëpisë ku banon Edi Rama janë

Tiranasit të befasuar. Shih ç’i ka varur Erioni…

Ka gjetur një formë shumë origjinale Erion Veliaj për t’u uruar Vitin e Ri 2016 tiranasve. Këtë objekt me dy tope në fund…. Pak ditë më parë kryetari i Bashkisë

Gjermani: Autobusi bie në greminë, 4 të vdekur dhe 40 të plagosur (FOTO)

Të paktën katër persona e humbën jetën, ndërsa 40 janë lënduar në fatkeqësinë e cila ndodhi në autostradën A4 në Hesenin Lindor, ku një autobus i udhëtarëve rra në një

Presidenti Nishani pritje festive për Vitin e Ri Hënor Kinez

Dje pasdite, në kujdesin e veçantë të Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe Zonjës së Parë Odeta Nishani dhe në bashkëpunim me Ambasadën e Kinës në Tiranë, u festua Viti

Angli, fotografohet një fantazmë natën e Vitit të Ri? (Foto)

Një figurë fantazme është kapur nga kamerat duke qëndruar jashtë ndërtesës së Parlamentit të Britanisë në natën e Vitit të Ri. Fotografia rrëqethëse shfaq një figurë të tejdukshme të veshur

Vit i Ri me gafa, në Qipro transmetohet fjalimi i ish-presidentit

Festimet për Vitin e Ri në ishullin lindor mesdhetar Qipro, ka nisur paksa çuditshëm, pasi televizioni shtetëror aksidentalisht ka transmetuar fjalimin e gabuar të presidentit të shtetit. Në sekondat e

Policia e Shtetit: Ndërrimi i viteve, asnjë incidet i rëndë

Policia e Shtetit bën te ditur se gjatë natës së ndërimit të viteve nuk është shënuar asnjë incident i rëndë, për sa i përket rendit e sigurisë dhe jetës së

Hashim Thaçi uron Vitin e Ri

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një mesazhi në rrjetin social Facebook, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës me rastin e festës së Vitit të Ri. “Uroj që ky

Flokët, ja modelet e duhura për mbrëmjen e Vitit të Ri (Foto)

Keni vendosur që mbrëmjen e ndërrimit të viteve ta kaloni jashtë? Ende nuk keni vendosur se si dëshironi ti mbani flokët? Nuk e dini cili është moedeli I duhur për

Policia e Tiranës rrit masat e sigurisë për natën e Vitit të Ri

Drejtoria e Policisë së Qarkut të Tiranës ka rritur masat e sigurisë, për garantimin e rendit publik dhe qetësisë me rastin e festave të fundvitit. Përmes një njoftimi të shpërndarë

10 gabime që duhet të shmangni gjatë përgatitjes së darkës së Vitit të Ri

Përgatitja e darkës tradicionale të Vitit të Ri është një provë e vërtetë për çdo amvisë. Edhe ato që janë më ekspertet ndodh të kryejnë veprimet, ose më mirë të