Tag "Visar Zhiti"

Rrëfimi i të dënuarit në Spaç: Si e njoha Visar Zhitin në burg dhe kush e denoncoi

Maks Rakipaj ka qenë në burg me Visar Zhitin dhe pothuaj 30 vite më vonë rikthehet për të kujtuar ditët e egra të Spaçit. Në një prononcim për “Gazeta Shqiptare”

Aksidentoi për vdekje djalin e Visar Zhitit, 3 vjet burg motoristit

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet burg drejtuesin e motorit, me të cilin u aksidentua për vdekje Atjon Zhiti, djali i ish ministrit të PD-së Visar Zhiti. Atjoni

Visar Zhiti, deputeti i ri i PD-së, nese Gjykata dënon Myqerem Tafajn

Ish ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj, do të humbasë mandatin e tij të deputetit nese Gjykata e Lartë do të dënojë, ashtu siç ka kërkuar Prokuroria me 1 vit burg.

Poezitë e Visar Zhitit botohen në gjuhën kineze

Poezitë e Visar Zhitit janë përkthyer dhe botuar në gjuhën kineze. Ato jane botuar ne Kine ndersa mesohet se njekohesisht poezite jane edhe ne gjuhen shqipe, kineze si dhe ne

Visar Zhiti emërohet zyrtarisht ambasador i Shqipërisë në Vatikan

Selia e Shenjtë ka pranuar propozimin e Ministrisë së Jashtme shqiptare për emërimin e Visar Zhitit si i ngarkuar me punë i Shqipërisë në Vatikan. Ish-ministri i Kulturës dhe poeti

Bushati: Pavarësisht Nishanit, Visar Zhiti do të shkojë në Vatikan

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, gjatë një interviste në Tonight Ilva Tare në Ora Neës ka bërë të ditur se Visar Zhiti do të jetë përfaqësues i Shqipërisë në Vatikan.

Loja e çuditshme e Ramës me Vatikanin dhe katoliçizmin shqiptar. Koment nga Armir SHKURTI

Me Vatikanin matet mirë edhe presidenti i SHBA, jo më të tjerët. Sepse ky shtet nuk është ai komplesi 44 hektarësh në një kodrinë, por është i shtrirë në të

Visar Zhiti kurbani i rradhës i Edi Ramës. Koment nga Armir SHKURTI

Loja me Visar Zhitin është shembulli tipik se sa pisët luhet në politikën shqiptare. Personalitetet trajtohen si gurët e drunjtë të shahut. Në vetvete Visar Zhiti është një figurë shumë

Rama shkruan koment për Visar Zhitin: Nishani po e ridënon

Kryeministri Edi Rama e quan ridënim të Visar Zhitit, qëndrimin kundër tij të Presidentit Nishani. Kryeministri ka shkruar një koment të gjatë në facebook ku akuzon presidentin Nishani, por edhe

Visar Zhiti votohet në Komisionin e Jashtëm: Papa vlerësoi harmoninë fetare

Visar Zhiti është paraqitur në Komisionin e Jashtëm, për t’u dëgjuar nga deputetët në lidhje me kandidaturën e tij për emërimin si ambasador në Vatikan. Ai ka thënë se e

Kisha kundër Zhitit në Vatikan: Është mysliman

Kisha Katolike e Shqipërisë shprehet kundër emërimit të një ambasadori me besim jo katolik në Vatikan. Kjo është edhe arsyeja që në qëndrimin zyrtar, kisha katolike shprehet kundër emërimit të

Rama propozon Visar Zhitin ambasador në Vatikan, Nishani e rrezon

Kryeministri Edi Rama ka propozuar Visar Zhitin si ambasador të Shqipërisë në Vatikan, por kandidatura e tij është rrëzuar nga presidenti Nishani. Burime nga presidenca thanë se Nishani nuk ka

Poeti Visar Zhiti përcjell sot për në banesën e fundit birin e vetëm

Sot në orën 15:00, përcillet për në banesën e fundit Atjon Zhiti, djali i poetit e shkrimtarit Visar Zhiti i cili ndërroi jetë në moshën 19-vjeçare pas një aksidenti me

Visar Zhiti, fituesi i “Kurorës së Poezisë”

“Netët korçare të poezisë”, të organizuara në qytetin e Korçës nga Bashkia dhe Biblioteka “Thimi Mitko” si dhe nga Klubi i shkrimtarëve “Bota e Re”, tashmë janë bërë traditë e

Me ju dhe unë

Nga Visar ZHITI Desha t’ju thosha qysh në krye se humbja i bën njerëzit më të mënçur dhe më të mirë dhe fitimtarët më mëndjelehtë dhe më bërtitës, kur jeta

Berisha: Heqim taksën për tokën bujqësore

Kryeministri Berisha e ka nisur mbledhjen e sotme të qeverisë me urimin për 4 ministrat e rinj të kabinetit. Në fjalën e tij kreu i qeverisë vlerësoi një nga një

“Letërsia e mohuar në diktaturë, prioritet”

Në ditën e parë si ministër i Turizimit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve shkrimtari Visar Zhiti premton se do t’i kushtojë rëndësi të veçantë letërsisë së mohuar nga diktatura. I njohur

Visar Zhiti: Pse e pranova postin e ministrit

Poeti i njohur, Visar Zhiti, ka pranuar propozimin e Kryeministrit Sali Berisha, për t’u vënë në krye të Ministrisë së Kulturës. Ky propozim nga ana e Kryeministrit ka ardhur menjëherë