Tag "vipa"

Këta janë VIP-at shqiptarë që agjërojnë në muajin e Ramazanit

Kemi hyrë në muajin e shenjtë të Ramazanit ku si çdo vit besimtarët myslimanë agjerojnë kudo në botë. Edhe personazhe të njohur të ekranit shqiptar e kosovarë kanë shfaqur devotshmërinë

Vipat shqiptarë dhe sekretet e divorceve të tyre

Ata janë të famshëm dhe vazhdimisht në qendër të vëmendjes së publikut. Megjithatë, për jetën e tyre private dihet pak. Po flasim për personazhe të fushave të ndryshme, nisur që

Ja VIP-at që kanë shtëpinë në pallatin që u përfshi nga flakët

Një zjarr masiv përfshiu katin e fundit të një pallati pranë zonës së Liceut Artistik “Jordan Misja” në Tiranë. Raportohet se nuk ka dëme në njerëz, ndërsa kati i fundit

“1000 lekë personi për kalimin e rrugës”, ja VIP-at që mezi kaluan rrugën (foto)

Mëngjesin e sotëm pjesa më e madhe e qyteteve shqiptare janë zgjuar nën ujë. Vështirësi në qarkullim kanë patur edhe personazhet e njohur shqiptarë, të cilët shqetësimin e tyre e

VIP-at shqiptarë në 2006 dhe sot, si ka ndryshuar jeta e tyre

Në 2006-ën, po t’i pyesnim këta artistë: “Ku do të jeni pas 10 vjetësh?”, shumica do të thoshte: “Do të jem në skenë!”. Askush nuk e dinte sesa i fuqishëm

Këto janë VIP-at shqiptarë që pranojnë se kanë bërë operacione plastike

Një pjesë e mirë e personave publikë në Shqipëri dhe Kosovë i janë nënshtruar operacioneve plastike për të ndryshuar pamjen e jashtme. Por vetëm një pjesë e vogël e tyre

Ja kur e kanë humbur virgjërinë disa nga VIP-at e botës (Foto)

Për të gjithë kuriozët, se në ç’moshë e kanë bërë për herë të parë, rrëfehen Angelina Jolie, Kim Kardashian, Jessica Simpson, Adriana Lima, Johnny Depp, Brooke Shields dhe të tjerë

Qesharake! Dështimi i VIP-ave shqiptare me photoshop-in (Foto)

Gjithmonë femrat VIP-e shqiptare publikojnë foto për të treguar sa seksi dhe të bukura janë. Në fotografitë e publikuara gjatë këtij viti, ndjekësit e tyre kanë qenë symprehtë për të

Ja si u veshën VIP-at në British Fashion Awards

Megjithëse temperaturat janë ulur ndjeshëm, kjo nuk ndikon aspak për të qenë në modë. VIP-at i kanë rezistuar mjaft mirë të ftohtit mbrëmë gjatë British Fashion Awards. Ata janë shfaqur

E pabesueshme! Shikoni ngjashmërinë e VIP-ave me personazhet historik (Foto)

Çdokush nga ne e ka një sozi. Por sozitë e këtyre personazheve të famshme janë vërtet mbreslënëse.

Darka e fundit, Lady D, Marilyn Monroe dhe Michael Jackson

Vakti i fundit përpara vdekjes për një njeri të dënuar është një dëshirë që gjithmonë realizohet. Por, për njerëzit që vdesin në rrethana të paparashikuara, siç është rasti i Lady

Vipat e muzikes boterore këngë kundër Ebolas (video)

Mban titullin “Band Aid 30, Do They Know It’s Christmas” dhe është kënga e parë që sjell në bashkëpunim me disa nga emrat më të mëdhenj të muzikës, ku ka

Regjistroi prona në kundërshtim me ligjin, arrestohet punonjësi i kadastrës

Policia e Peqinit ka vënë në pranga punonjësin e kadastrës së Komunës Gjoçaj pasi akuzohet për shpërdorim detyre. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë arrestuar shtetasin Jemin Deja.

VIP-at urojnë: Shqipëri ta gëzosh statusin!

Nuk e kanë përmbajtur gëzimin as VIP-at. Ndërsa Bashkimi Europian miratoi dhënin e statusit të vendit kandidat për anëtarësim në BE, kanë vërshuar në rrjete sociale postime rreth këtij lajmi

Fotot ‘selfie’ klasifikohen zyrtarisht si çrregullim mendor

Shoqata Amerikane e Psikiatërve (APA) konfirmoi zyrtarisht atë që shumë njerëz e kanë menduar edhe vetë: t’i bësh foto vetes vazhdimisht është një çrregullim mendor. APA e bëri këtë klasifikim