Tag "vila"

Zbardhet historia. Si i degdisi Enver Hoxha pronarët e vërtetë të vilës në Bllok

Vila në zonën e bllokut e diktatorit Enver Hoxha, edhe sot e kësaj dite ka mbetur po ajo. Kjo shtëpi është shumë e famshme jo vetëm për faktin se aty

Kjo është vila ku po kalon pushimet Edi Rama (foto)

Kryeministri Edi Rama i pëlqen që vapën e gushtit ta kalojë në Dhërmi. Aty i mëson notin Zahos, aty pret edhe mikun e largët Tony Blair, aty përcjell lajmet dhe

Brad Pitt dhe Angelina Jolie shesin vilën 600 vjeçare në Itali

Brad Pitt dhe Angelina Jolie përshëndesin Italinë. Të dy aktorët kanë shitur vilën 600 vjeçare në Valpolicella, që e kishin blerë në 2010 për 32 milion euro. Lajmi vjen nga

Zhduket vila e Ilir Metës në Gjirin e Lalzit. S’e deklaron te pasuria

Zbardhet pasuria e kryeparlamentarit Ilir Meta dhe bashkëshortes së tij, deputetes Monika Kryemadhi. Sipas deklaratës së bërë në Inspektoriatin e Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, Meta për vitin

Ja vila ku Mariah Carey paguan 12 mijë dollarë për një natë

Këngëtarja Mariah Carey së bashku me fëmijët e saj do të qëndrojë gjatë turit të saj të koncerteve të quajtur ‘Sweet Sweet Fantasy’ në një vilë super të shtrenjtë. Qëndrimi

Shembet kodra e Vilës në Durrës, shkatërrohet investimi i bërë në verë

Ky investim nuk e ka bërë vitin, dhe megjithatë është shkatërruar. Kanë mjaftuar reshjet e kësaj jave për të shembur një pjesë të kodrës së Vilës në Durrës, edhe pse

Del në shitje vila e Muhammad Ali (Foto)

Vila ku ka jetuar për 25 vite ish-boksieri Muhammad Ali, “Deer Lake”, e ndërtuar në një sipërfaqe prej 5 hektarësh dhe ku janë ndërtuar 18 godina të ndryshme, ka dalë

Sa është pasuria e Edi Ramës? Zbulohet dokumenti kompromentues

Kohët e fundit pasuria e kryeministrit Edi Rama ka qënë në qender të akuzave të opozitës e cila duke u referuar një raporti të OSBE-së, pohoi se Rama ka një

Si Meta ashtu dhe Rama: Shtëpia në Surrel është e Lindës

Pas kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, edhe kryeministri Edi Rama i është falur gruas së tij për pasurinë e tij më të madhe të patundshme, shtëpinë e tij në Surrel

Gjyqtarët me vila 500 mijë euroshe. Ja fotot

Në momentin kur flitet shumë për reformën në drejtësi, në rrjet qarkullojnë foto nga kjo vilë super luksoze që pretendohet se i përket një gjyqtareje në Korçë. Mësohet se restaurimi

Del në shitje vila ku Marlon Brando ka kaluar fëmijërinë (Foto)

Shtëpija ku aktori i madh amerikan Marlon Brando ka kaluar fëmijërinë ëshët nxjerrë në shitje me një çmim fillestar prej 260 mijë dollarë. Marlon Brando është fituesi i dy çmimeve

Rama gënjeu Nishanin. Vila jo në rikonstruksion

Vila e Dhërmiut nuk ka qënë në rikonstruksion gjatë verës kur Presidenti i vendit Bujar Nsihani e kërkoi për pushime. Në këto kushte Kontrolli i Lartë i Shtetit i kërkon

Kjo është super vila luksoze e Stines në Tiranë (Foto)

Stine ka tërhequr vemendjen e mediave rozë dhe jo vetëm për sherrin që pati para pak ditëve me kolegun e tij Flori Mumajesi. Por Stine ka qënë gjithmonë i rezervuar

Meta-Rama mbledhin gjysmën e qeverisë tek vila Enverit

Kryeministri Rama dhe kreu i Kuvendit Meta kanë thirrur në një takim një pjesë të kabinetit qeveritar dhe kryetarët e grupeve të koalicionit të majtë. Një pjesë e ministrave dhe

Me dronët mbi sarajet e Ramës dhe Allahu ekber me drapër e çekan, qeveria përhap panik

Nga Sali Berisha Te dashur miq, ne sfondin e akteve te shemtuara terroriste ne Paris, Edi Rama dhe Sajmir Shullazi perhapin panik me lajme te lidhura direkt me personat e

“Kërcënuan” Ramën, Garda gati të qëllonte helikopterin e Mbrojtjes

Tre helikopterë të Ministrisë së Mbrojtjes, alarmuan mbrëmjen e së premtës Gardën e Republikës, efektivët e të cilës po ruanin vilën e Kryeministrit në fshatin Surrel të kryeqytetit. Garda e

Alarmohet Garda. Një dron fluturon mbi vilën e Ramës në Surrel

Fluturimi i një droni mbi vilën e kryeministrit Edi Rama ka alarmuar gardën dhe policinë e shtetit. Pas kësaj, një helikopter i policisë ka nisur patrullimin në këtë zonë në

Ndryshimet në qeveri, Rama e Meta tjetër takim në vilën e Enverit

Drejtues të lartë të PS dhe LSI, si dhe deputetët, janë takuar mëngjesin e sotëm në zonën e ish-Bllokut. Lajmi konfirmohet nga të pranishëm që kanë parë në Vilën 31

Konfiskohet vila e Lil Wayne

Reperi i njohur amerikan Lil Wayne pas problemevve që ka me një kompani aeroplanësh, polica amerikane i ka konfiskuar vilën këngëtarit., e cila ndodhet në Miami. Gjithashtu, policia ka sekuestruar

Ilir Meta në VOA “S’kam makinë”? Në ILKPD dhe TV ka deklaruar ndryshe.

Në intervistën e djeshme për “Zërin e Amerikës”, Ilir Meta pohoi se nuk ka as makinë personale. Madje ai u nervozu nga pyetjet e gazetarës për jetën e tij lluksoze.

Shpërthen Hoffman: Në Shqipëri s’ka drejtësi, gjyqtarët me vila

Ambasadori i Gjermanisë në vendin tonë, Helmut Hoffman ka shpërthyer në kritika të ashpra për korrupsionin që ekziston në vend, duke drejtuar akuza të forta veçanërisht ndaj sistemit gjyqësor. “Ka

Denoncimi: Tenderin në OSHEE e mori ndërtuesi i vilës së Ramës

Zbulohet një tjetër skandal i cili lidhet me tenderin e OSHEE-së për godinat e reja të këtij dikasteri. Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se ky tender u fitua nga personi

Arrestohen hajdutët e vilës së Ristanit në Gjirin e Lalzit

Policia e Durrësit ka arrestuar dy persona të dyshuar si autorë të vjedhjeve të kryera një natë më parë në disa vila në Gjirin e Lalsit. Ata janë Arnold Karaj

Shembja e Vilës, Bashkia: Fajin e ka Ministria e Kulturës

Bashkia e Tiranës ka reaguar për akuzat e Ministrisë së Kulturës për shembjen e Vilës 11, e cila ishte shpallur monument kulture. Sipas bashkisë, veprimet e saj janë në përputhje

“Veliaj gënjeu për vilën 200 mijë euroshe”

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha ka akuzuar kandidatin e majtë për bashkinë e Tiranës Erjon Veliaj për mashtrim në lidhje me vilën e tij 200 mijë euroshe. Përmes një

Zbulohen dokumentat e vilës së Erion Veliajt e Ajola Xoxës në Mullet (FOTO)

Kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës Erjon Veliaj nëj ditë më parë mohoi se lajmet që po qarkullojnë prej kohësh në mediat se ai kishte një vilë në Mullet,

Qeveria jep 65 mln lekë për restaurimin e “Vilës së Enverit”

Krahas restaurimeve që do bëhen për disa godina shtetërore, qeveria e vendit ka vendosur që të lëvrojë një fond prej 65 milion lekësh për restaurimin e vilës së ish diktatorit

Ja dokumentat e blerjes së vilës 200 mijë euro nga Ajola Xoxa (FOTO)

Zbardhen dokumentat ku vertetojnë se Ajola Xoxe, gruaja e Erjon Veliajt ka porositur një vilë me vlerë 200 mijë euro në fshatin Mullet, në periferi të Tiranës. Siç u bë

Delta Group në fushatën e Veliajt! A ka gisht tek vila?!

Ka dalë në dritë emri i kompanisë që po ndërton vilën e Erionit. Ajo quhet Delta Group. Në foton e mësipërme duket qartë nje makinë luksoze e kësaj kompanie që

Zbulohet vila luksoze e Ministrit te Mirëqenies Personale (foto)

Ka qenë vetë kandidati aktual për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj i cili deklaroi se dasmën madhështore me Ajola Xoxën ia ka paguar e ëma, ndërkohë që së fundmi qarkullojnë