Tag "Viktor Janukovic"

Parlamenti ukrainas shkarkon presidentin Viktor Janukovic

Para pak çastesh parlamenti ukrainas ka votuar për shkarkimin nga detyra të presidentit Viktor Janukovic, si dhe për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare më 25 maj. Lajmin e bëjnë të ditur