Tag "viktimave"

Sulmet terroriste në Mynih, Merkel: Mendimet tona janë me familjarët e viktimave

Kancelarja gjermane Anglea Merkel, doli në deklaratën e parë për media pas vrasjeve të ndodhura dje në një qendër tregtare në Mynih. Pas takimit të mbajtur në Kabinetin Federal të

Ekuador, rritet numri i viktimave nga tërmeti, 272 të vdekur e mijëra të plagosur

Është rritur numri i viktimave nga tërmeti 7.8 ballë që goditi ditën e shtunën Ekuadorin, ku sipas qeverisë numri i viktimave ka arritur në të paktën 272 njerëz, ndërsa mijëra

Lot dhe zemërim mbi varrin e viktimave në Turqi (Foto)

Morti i 17 viktimave të shpërthimit kamikaz që ndodhi dje në Turqi, u zhvillua sot nën lotët dhe zemërimin e familjeve të viktimave. Varrimi i viktimave të tjera do të

Vrasje e trefishtë në SHBA, mes viktimave një fëmijë 2 vjeç

Një vrasje e trefishtë në Salt Lake City ka tronditur banorët e zonës veriperëndimore të Utah në SHBA. Viktimat, mes të cilëve një fëmijë 2 vjeç, janë gjetur të vrarë

Dedikim për viktimat e Kosovës, “Njeriu me armë” vjen në TKOB

“Njeriu me Armë” është një meshë nga kompozitori nga Wellsi Karl Jenkins, me nëntitull “Një meshë për paqen”. Kjo pjesë është porositur nga Muzeu Mbretëror i Armëve me rastin e

Marshim në Tunizi, në nder të viktimave të sulmit në muzeun ‘Bardo’

Mijëra qytetarë tunizianë janë mbledhur sot në marshimin protestues për të nderuar viktimat e sulmit ndaj muzeut “Bardo” më 18 mars, kur humbën jetën 20 persona. Ftesës së Qeverisë së

“Gërdeci”. Pranohet padia e familjarëve të viktimave ndaj Ministrisë së Mbrojtjes

Gjykata Administrative ka pranuar padinë e një prej familjeve të viktimave të Gërdecit. Padia është bërë kundër Ministrisë së Mbrojtjes dhe autoritetet do të paguajnë dëmshpërblimin. Bëhet fjalë për padinë

Sulmi në Tunizi. Arrin në 22 numri i viktimave

Televizioni shtetëror i Tunisit ka thënë se numri i viktimave të sulmit të sotëm në muzeun Bordo ka arritur në 22, përfshirë edhe turistët e huaj dhe dy sulmuesit, raporton

Shkodër, shkon në 3 numri i viktimave nga aksidenti

Rreth mbrëmjes, ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë Artan Bajrami, 32 vjeç duke e cuar në 3 numrin viktimave te aksidentit te rëndë, të ndodhur mëngjesin e

MH17: Mbetjet e disa viktimave “mund të mos gjenden”

Ministri i Jashtëm i Holandës, Bert Koenders, ka thënë se mbetjet e disa viktimave nga rrëzimi i aeroplanit malajzian në lindje të Ukrainës, mund të mos gjenden kurrë. Koenders i

Përgjaket fundjava, 4 të vdekur në 4 aksidente rrugore, mes viktimave një fëmijë

Katër persona kanë humbur jetën dhe katër të tjerë kanë mbetur të plagosur. Është ky bilanci tragjik i katër aksidenteve rrugore të ndodhura të shtunën në Garmsh, Fushë Krujë, Lezhë

OBSH: Numri i viktimave nga virusi “Ebola” arrin në 2296

Numri i personave që kanë humbur jetën nga përhapja e virusit “Ebola” në vendet e Afrikës Perëndimore ka arritur në 2296, ku vetëm në katër ditët e fundit 200 njerëz

Rritet numri i viktimave në Afganistan

Viktimat civile në Afganistan janë rritur për 17 për qind në pjesën e parë të vitit 2014, nëse krahasimi bëhet me të njejtën periudhë të vitit të kaluar. Këto të

Tragjedia në Turqi, shkon në 201 numri i viktimave

Të paktën 201 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e shembjes së minierës së karbonit në Soma të Turqisë, pas një shpërthimi të fuqishëm. Lajmi i rëndë konfirmohet nga Ministri

Aksidenti në Levan-Vlorë, shkon në 3 numri i viktimave

Shkon në tre numri i viktimave të aksidentit tragjik të ndodhur mbrëmjen e 22 prillit në aksin rrugor Levan-Vlorë. Sipas burimeve të policisë ka ndërruar jetë edhe shtetasi Perlat Gudaj,

Kore e Jugut, shkon në 150 numri i viktimave

Një nga të mbijetuarit e tragetit të përmbytur në Korenë e Jugut, ka treguar momentet e para pas alarmit për evakuim. “Ishte një moment i tmerrshëm dhe i frikshëm, por

Kore e Jugut, shkon në 58 numri i viktimave

Trup pas trupi janë nxjerrë në breg nga trageti i mbytur koreano-jugor mëngjesin e së dielës, një proces solemn i përshkruar nga thirrjet dëshpëruese dhe të qarat e familjarëve të

Amerikanët në ndihmë të viktimave të tajfunit

Amerikanët i janë përgjigjur thirrjes për të ndihmuar filipinasit që mbijetuan në mes të shkatërrimit që la pas tajfuni Haiyan. Një nga personat që u mobilizua është emigrantja filipinase Teresa

Tahiri ngushëllon familjarët e viktimave të minierave

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka ngushëlluar familjarët dhe të afërmit e 7 viktimave të minierave. “Ditë e trishtë dhe e rëndë. Qoftë e lehtë për familjarët e 7 djemve

7 viktimat e minierave, Basha: Tronditje e madhe për mua

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ngushëlluar familjarët dhe të afërmit e 7 viktimave që humbën jetën sot në minierë, 5 në minierën e fshatit Beragozhd në komunën Dardhas

Berisha ngushëllon familjarët e viktimave të aksidentit tragjik

Në një mesazh ngushëllimi dërguar familjarëve të viktimave të aksidentit tragjik të shkodrës ish-Kryeministri Sali Berisha, shkruan se aksidenti tragjik këputi rininë dhe jetën e bijve të dashur, ndërsa zhyti

Familjarët e viktimave të 21 janarit: Vendimi i Gjykatës, fyes

Familjarët e viktimave të “21 Janarit” ndihen të fyer nga vendimi i Gjykatës së Apelit në Tiranë, për dënimin me 1 vit burg të ish- komandantit të Gardës, Ndrea Prendi

Bangladesh, shtohen viktimat nga tragjedia

Numri i të vdekurve si pasojë e shembjes së një ndërtese në Bangladesh është rritur edhe më shumë, pasi ekipet e kërkimit gjetën trupa të tjerë në rrënojat e mbetura.

Bangladesh, shkon në 273 numëri i viktimave

Rritet numri i të vdekurve në Bangladesh pas shembjes së tetëkatëshes dy ditë më parë, njoftojnë autoritetet, të cilët bëjnë me dije se deri më tani nga tragjedia numërohen 273

Bangladesh, arrin në 142 numëri i viktimave

Ka arritur në të paktën 142 numri i të vdekurve në Bangladesh, si pasojë e shembjes së një fabrike.Zyrtarët lokalë i druhen rritjes së numrit të viktimave, pasi shumë njerëz