Tag "viktima"

Raporti britanik/ Basha: Shqiptarët viktimat më të mëdha të skllavërisë moderne në Britani

Duke u bazuar në një raport të fundit britanik, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se shqiptaret janë viktimat më të mëdha të skllavërisë moderne në Britani: 346 viktima

“Policia e Lushnjes i la 4 kriminelët të iknin”/ Flet xhaxhai i Jurgen Hoxhës

“Policia ishte 50 m larg vendit të ngjarjes dhe nuk bëri asgjë. I la katër kriminelët të iknin. FNSH-ja rrinte para spitalit, thua se do të ruanin të vdekurit. U

“Janë vrarë gabimisht”/ Familjarët e viktimave të atentatit në Lushnje kërkojnë drejtësi

Pak ditë pas atentatit ku mbetën të vrarë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha në Lushnjë, si dhe u plagosën dy të tjerë, të afërmit e viktimave rrëfejnë për “BalkanWeb” se

Policia zbardh emrat e viktimave në aksidentin e Laçit

Kur kanë kaluar më shumë se 12 orë nga përplasja e rëndë e ndodhur në autostradën Tiranë-Milot, janë identifikuar edhe dy të rinjtë që kanë humbur jetën në vend. Burime

E motra identifikon kufomën e gjetur në rrugën ‘Lord Bajron’. Ja emri

Policia e Tiranës e ka identifikuar kufomën e gjetur në rrugën “Lord Bajron” në Tiranë, mëngjesin e djeshëm. I vdekuri quhet Naim Puca, 60 vjeç dhe identifikimin e ka bërë

Zbardhet e shkuara e errët e viktimës në Vlorë, si u dënua për vrasje kur ishte vetëm 16 vjeç

Ergys Gjioveshaj është i njohur për policinë e Vlorës. Ne vitin 2011 ai u arrestua ne Vjene nga Interpoli pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtare në vitin 2010. E ndërsa

Dëshmitarët e vrasjes në Vlorë: Makina eci 50 metra me viktimën

Vrasja e Elidon Mehmetit në Vlorë mësohet se ka ndodhur pranë rrethrrotullimit të Skelës rreth orës 23:00. Dëshmitarë në vendin e ngjarjes tregojnë se mjeti u qëllua me breshëri automatiku,

Identifikohet viktima, kush është i riu shqiptar që humbi jetën nga aksidenti tragjik në Itali

Identifikohet i riu shqiptar që humbi jetën pas një aksidenti tragjik me makinë në Itali. Bëhet fjalë për Xhulio Bilalin, nga Durrësi, ndërsa jetonte në shtetin fqinj. Lajmin e vdekjes

3 viktima në tri ditë, vdes i riu në aksidentin e Shkodrës

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur pasditen e sotme në Shkodër, duke shkaktuar një të vdekur dhe dy të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00 në aksin Shkodër-Velipojë,

Përcillet në varreza viktima e shpërthimit në Ballsh. Të afërmit: Vajzat e tij na këputën shpirtin

Është përcjellë sot për në banesën e fundit viktima e shpërthimit të uzinës së Ballshit, Shkëlqim Muçaj. Të afërmit e viktimës të pranishëm në ceremoninë mortore treguan për civitas.al se

Bilanci tragjik i tërmetit në Itali shënon 281 viktima….sot Ditë Zie në mbarë vendin

Qeveria italiane ka shpallur të shtunën Ditë Zie kombëtare për viktimat e tërmetit në pjesën qendrore të vendit. Si pasojë e tërmetit, deri tani raportohen të kenë vdekur 281 persona,

Qeveria merr përsiper atdhesimin e viktimës së tërmetit

Ambasada shqiptarë në Romë njofton se gjatë ditës së premte ka dhënë autorizimin për kthimin në Shqipëri të trupit të të ndjerit, Erjon Toro, që humbi jetën nën rrënojat e

Tërmetet në Itali, rëndohet bilanci,241 persona të vdekur

Rëndohet ora orës bilanci i viktimave në Italinë qendrore e goditur nga tërmeti apokaliptik. Deri me tani autoritetet bejne me dije se jane shenuar 241 te vdekur,264 te plagosur dhe

Skafi përplaset me anijen në ishullin grek, së paku 3 viktima

Së paku tre vetë mbetën të vdekur në vend, mes të cilëve një fëmijë dhe pesë të tjerë deri më tani janë të plagosur kur një skaf u përplas me

Përmbytje në Maqedoni, dyshohet për 5 viktima

Pas reshjeve të mëdha të shiut gjatë ditës së djeshme, dëmet më të mëdha janë regjistruar në fshatin Hasanbeg. Si pasojë e reshjeve të mëdha, liqeni afër fshatit Kamenik doli

Tragjedi! Viktimat e aksidentit të Bulqizës ishin motër e vëlla….

Policia bën të ditur se dy nga viktimat e aksidentit të djeshëm që ndodhi në Bulqizë ishin motër e vëlla. Gjatë ditës së djeshme në orën 15:00 ndodhi një aksident

Aksidenti në Velipojë, identifikohet viktima e katërt

Policia ka identifikuar edhe personin e katërt që humbi jetën në aksidentin tragjik të ndodhur dy ditë më parë në afërsi të Velipojës. Bëhet fjalë për shtetasin italian,Giovanni Sanguedolce. Ai

Sulmet terroriste në Mynih, tre viktima shqiptarë nga Kosova

Ka shkuar në dy numri i viktimave shqiptare si pasojë e sulmit makabër në Mynih. Sipas njoftimit të familjarëve ka humbur jetën shqiptarja e dytë Armela Segashi. Njoftimi për vdekjen

Flamuri shqiptar në mes të viktimave në Nicë të Francës (foto-lajm)

Një nga viktimat e mbrëmjes së djeshme në Nice të Francës është mbuluar me flamur shqiptar. Ende nuk dihet nëse viktima ka kombësi shqiptare apo ka qenë një shqiptar që

Sulmi në Stamboll, rritet bilanci. 41 të vdekur, 230 të plagosur

Vazhdon të përkeqësohet bilanci i viktimave pas atentateve në aeroportin e Stambollit. Sipas të dhënave të fundit, numri i të vrarëve ka mbërritur në 41 dhe i të plagosurve në

Zbret nga makina, përplaset për vdekje. Ja kush është viktima

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në autostradën Durrës – Tiranë. Aksidenti ka ndodhur në zonën e Kasharit, ndërsa viktimë e këtij aksidenti ka mbetur 27-vjeçari Dorian Shehu. Shtetasi

Mero Baze vazhdon propagandën pro ruse. I nxjerr viktima dhe ukrainasit bisha

E gjithë bota po ndjek me vëmëndje krimet e Rusisë ndaj ukrainasve, por për gazetarin Mero Baze ndodh e kundërta. Dihet se Mero Baze ka një propagandë pro ruse dhe

Amerikanët marrin në dorë zyrën e viktimave në Prokurorinë e Përgjithshme

Ambasada amerikanë dhe OPDAT kanë nisur një program për herë të parë në Shqipëri në bashkëpunim me Prokurorinë e Përgjithshme për mbrojtjen e viktimave të krimit. Lajmi u bë i

Zbulohet fotot. Ja kush është vrasësi dhe viktima që u ther sot me thikë

Policia e Tiranës ka zbuluar autorin e vrasjes së sotme në Kombinat të Tiranës. Alban Hyka është autori i dyshuar i krimit të sotëm në Kombinat, ku viktimë e goditjeve

Krujë, humb jetën viktima e dytë. Gruaja u shkrumbua nga flakët, nuk doli dot nga autobusi

Shtohet bilnaci tragjik në aksidentin në Krujë, ku një autobus u përfshi nga flakët. Sipas të dhënave, edhe një person tjetër ka humbur jetën duke i çuar në 2 viktima

Zbardhen detajet, viktima Elton Çiçi ishte në lokal me një deputet

Personi që mbeti i vrarë mbrëmjen e djeshme në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet mësohet të ketë qenë i ulur në një lokal me një oficer të njohur policie dhe

Vrasja në Elbasan, viktima babai i tre vajzave, kishte një pikë karburanti

Viktima Sajmir Beqiri, i cili u vra me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Elbasan është baba i tre vajzave. Policia ka saktësuar se ai është një person me precedent

Vrasja në Elbasan, viktima person me precedentë penalë

Mësohet se personi i gjetur pa jetë buzë lokalit në aksin rrugor Elbasan-­Metalurgji, shtetasi Sajmir Beqiri, rreth 40-­vjeç, ishte person me precedentë penalë. Sipas të dhënave të policisë ai dyshohet

Familjarët e viktimës në stadiumin e Vlorës: Da ta gjejmë vetë policin që e shtyu

Vijojnë hetimet për vdekjen e tifozit në stadiumin e Vlorës. Sipas dëshmitarëve, viktima Mikel Selmani u shty nga një polic në shkallët e stadiumit dhe pas kësaj gjeti vdekjen. Edhe

Ja kush është ish polici që u vra mbrëmë te Blloku

Identifikohet viktima e atentatit me silenciator në mes të zonës së ish-Bllokut në Tiranë. Ai është një ish-efektiv policie i identifikuar si Ajet Zeqaj. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në