Tag "vijon"

PD do të vijojë me bojkotin e Kuvendit

Partia Demokratike ka vendosur të vijojë të bllokojë punimet e Kuvendit. Vendimi është marrë pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, ku është vendosur të mbahet i njëjti qëndrim deri

Vazhdon protesta. Studentët te dera e policisë kërkojnë lirimin e shokëve (Video)

Vijojnë protestat e studentëve në ambjentet e jashtme të Drejtorisë së Policisë së Tiranës për lirimin e studentëve të arrestuar gjatë ditës së sotme. Sipas tyre, protestat nuk do të

Tradita vazhdon, 14 gushti dita e larjes së mëkateve për lushnjarët

14 Gushti nga shumë qytetarë të rrethit të Lushnjës, por jo vetëm, njihet si dita e larjes së mëkateve. Ata zgjedhin plazhin e Divjakës, i cili në këtë ditë dyndet

Vijon masakrimi i pyjeve (FOTO)

Masakra në pyjet shqiptare nuk ndalet, edhe pse qeveria e vendit premtoi se do ti japë fund prerjeve pa kriter. Fotografitë që shihni janë marrë rreth orës 4 të pasditës

Devoll, vijon votimi në 8 qendrat që u bllokuan gjatë ditës

Në rrethin e Devollit vazhdon votimi në 8 Qendrat e Votimit që u bllokuan gjatë ditës. Per Bashkine e Devollit kandidojne Bledjon Nallbati, ekonomist, ish punonjës i doganës së Kapshticës,për

“3 pikëshi”. CAS-i merr kohë: Vendimi në ditët në vijim

Seanca dëgjimore në CAS, që mbahet sot për Shqipërinë në Lozanë, nën vazhdën e ndeshjes Serbi-Shqipëri, pritet të përfundojë sot rreth orës 19-20. Por koha në të cilën do të

Elbasan. Aksion për prishjen e ndërtesave pa leje

Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik i Elbasanit ka vijuar aksionin për prishjen e objekteve pa leje brenda vijës së verdhë të qytetit. Këtë të hënë aksioni u përqëndrua në lagjen 5 Maji,

Vijon aksioni kundër vjedhjes së energjisë, 26 të arrestuar

Kreu i Policisë së Tiranës, zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme dhe përfaqësues të OSHEE kanë prezantuar edhe këtë të premte në mbrëmje rezultatet e aksionit kundër vjedhjes së energjisë. Vetëm

INUK vijon aksionin, prishen ndërtimet pa leje tek rruga ‘Qemal Stafa’

Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vijon aksionin për lirimin e hapësirave publike. INUK bën me dije se sot është duke shembur ndërtimet pa leje në rrugën ‘Qemal Stafa’ si dhe në

INUK vijon aksionin për lirimin e hapësirave publike në Tiranë

Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar vijon aksionin për lirimin e hapësirave publike. INUK bën me dije se sot është duke shembur ndërtimet pa leje në rrugën ‘Hoxha Tahsim’ pranë Xhamllikut si

Vijon operacioni i policisë në Lazarat, shkon në 35 numri i të arrestuarve

Policia e Shtetit vazhdon operacionin në fshatin Lazarat, duke ushtruar kontrolle në banesa dhe ambiente të ndryshme, kundër kultivimit të lëndëve narkotike. Mësohet se gjatë ditës së sotme është vënë

Tërbimi, vijon spërkatja e vendit nga ajri, Panariti: Avionët e vegjël të monitoruar

Me mbështetjen e Bashkimit Europian, nëpërmjet Projektit PAZA po mundësohet vaksinimi kundër tërbimit, një prej sëmundjeve më të rrezikshme për shëndetin e kafshëve dhe njeriut. Për vetë natyrën e vaksinimit,

Vijon operacioni në Lazarat, në terren 800 forca policie

Strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë masat dhe veprimet e ndërmarra në kuadër të planit të operacionit për asgjesimin e sipërfaqeve të kultivuara më bimë narkotike. Në vlerësim të stuatës

Vijon masakra e terroristëve në Irak

Teksa militantët radikalë Suni po zgjerojnë shtrirjen e tyre në Irak, mediat ndërkombëtare vijojnë të shfaqin pamjet e masakrave të tyre, kundër popullsisë civile. Në këto foto shfaqen pjesëtaret e

Kosovë, vijon rreziku në KEK, 3 të vdekur dhe 13 të plagosur (Video)

Vijon rreziku i shpërthimeve në Korporatën Elektroenergjetike të Kosovës, pas shpërthimit të parë. Fillimisht mediat raportuan për vetëm 13 të plagosur, ndërsa bilanci sa vjen e rëndohet. Mediat kosovare raportojnë

Ish të përndjekurit vijojnë protestën

Ish të përndjekurit politikë kanë nisur sot ditën e dytë të protestës për të kërkuar dëmshpërblimin e viteve të burgut. Një prej përfaqësuesve të tyre shprehet se kjo shtresë kërkon

Basha: “Shqipëria në protestë” dhe opozita, përballje vendimtare me qeverinë

Gjatë fjalës së tij para mediave, gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kreu i PD-së Lulzim Basha falënderoi të gjithë qytetarët që morën pjesë pasivisht në protestën e

Korçë, vijon protesta e drejtuesve të furgonëve 8+1

Ka vijuar edhe këtë të enjte protesta e drejtuesve të furgonëve 8+1 në Korçë për ndryshimin e ligjit të vitit 98, që nuk i lejon ata të marrin pasagjerë në

Vijon protesta e taksive 8+1, bllokohet njëri kah i aksit Korçë-Pogradec

Ka hyrë në ditën e saj të 10 protesta e shoferëve të taksive 8+1 në qarkun e Korçës. Ashtu si edhe ditët e mëparshme mëngjesin e sotëm shoferët kanë dalë

INUK vijon prishjen e ndërtimeve përgjatë Rrugës së Elbasanit

Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar po vijon operacionin për prishjen e ndërtimeve pa leje përgjatë Rrugës së Elbasanit. Në vijim të punës për krijimin e kushteve të ndërtimit të një rruge

Prokuroria e Tiranës vijon hetimet për rastin e “Serverit të Tatimeve”

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë po vijon hetimet në kuadër të procedimit penal për akuzën e “Ndërhyrjes në të dhënat kompjuterike”, parashikuar në nenin 293/b të Kodit Penal, pas kallëzimit

Daçiç: Dialogu Kosovë-Serbi vijon më 28 janar

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës do të vazhdojë më 28 janar. “Me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, kemi rënë

Vlorë, vijon puna për shembjen e kompleksit “Jon”

Vijon dhe sot puna për shembjen e kompleksit “Jon” në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë. Shembja vijon me mjete të rënda, matrapik dhe fadroma. Një ditë me pare

Vlorë, vijon aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje

Ka vijuar aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në Pyllin e Sodës në Vlorë. Gjatë aksionit të sotëm policia bashkiake ka prishur edhe disa objekte, që megjithëse ishin shembur

Tiranë, vijon nxjerrja e familjeve nga shtëpitë e ish-pronarëve

Vijon nxjerrja e familjeve nga shtëpitë e ish-pronarëve në qytetin e Tiranës. 7 familje në rrugën “Xhezmi Delli”, pranë zonës së 21 dhjetorit, duket se kanë se fundmi këtë fat.

Një tjetër person i bashkohet grevistëve

Vijon në ditën e 5-të të saj greva e urisë së 14 familjeve, që u nxorën jashtë banesave nga Përmbarimi, në rrugën “Margarita Tutulani” në kryeqytet. Gjendja e tyre shëndetësore