Tag "vijojne"

Rama: Zgjedhje të ndershme, do të vijojmë reformat

Kryeministri Edi Rama ne nje deklarate per mediat dhe per publikun ka pershendetur mbarevajtjen e zgjedhjeve vendore, te cilat I cilësoi të qeta të ndershme . Nje proces, sipas Ramës

Vijojnë punimet tek diga e Liqenit edhe pas protestave të qytetarëve

Ndërkohë që shoqëria civile dhe qytetarë të shumtë kanë zhvilluar një sërë protestash për ndërprerjen e punimeve në digën e liqenit, puna aty vijon normalisht. Nga disa foto të publikuara

Misioni i FMN-së vijon takimet me autoritetet më të larta në vend

Misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar, i cili ndodhet prej disa ditësh në Tiranë, po vijon takimet me autoritetet shqiptare ku në qendër të bisedimeve është zbatueshmëria e rekomandimeve, gjendja e

Në kërkim të trupit të pajetë të 36 vjeçarit që u mbyt në Babrru

Vijojnë kërkimet për gjetjen e trupit të 36-vjeçarit, që u mbyt mbrëmjen e djeshme në lumë në Babrru. Më datën 05.03.2015, rreth orës 21.00, në vendin e quajtur “Bregu i

Vijojnë kërkimet prej 3 ditësh për peshkatarët e zhdukur në Durrës

Prej tre ditësh vijojnë kërkimet për gjetjen e dy peshkatarëve të zhdukur gjatë pasdites së 4 janarit në plazhin e Durrësit. Edhe gjatë ditës sotme anijet “Lissus” dhe “Iliria”, ndodhen

Vijojnë protestat në Hong Kong, arrestohen 19 persona

Shefi ekzekutiv i Hong Kongut, Leung Chun-ying, ka urdhëruar demonstruesit pro-demokracisë të lirojnë rrugët duke filluar nga dita e hënë. Ai tha se rrugët dhe hyrjet e bllokuara nga protestuesit

Protestat e shqiptarëve në Maqedoni, do të vazhdojnë

Sërish paralajmërohen protesta masive nëpër disa qytete të Maqedonisë si në Shkup, Tetovë, Gostivar, Dibër e Strugë. Sipas thirrjes e cila tani më qarkullon dhe shpërndahet me të madhe në

Vijojnë punimet në aksin Tiranë-Elbasan, tuneli hapet më 12 korrik

Rruga Tiranë-Elbasan, një nga akset rrugore më të rëndësishme në vend do të hapet përfundimisht në datën 12 korrik për të gjithë qytetarët. Që prej 25 qershorit ky aks rrugor

Vijojnë kërkimet për aeroplanin e zhdukur

Aeroplanët ushtarakë amerikanë dhe kinezë i janë bashkuar kërkimeve për aeroplanin e zhdukur MH370 të kompanisë ajrore të Malajzisë, Malaysia Airlines. Ata i janë bashkuar tetë aeroplanëve të tjerë dhe

Bosnje, vijojnë protestat edhe sot

Grupi “Lëvizja për shpëtimin e Livnas” në rrjetin social Facebook, ka paralajmëruar protesta edhe sot, të cilat pritet të zhvillohen para komunës në qytetin Livnas. Në mesin e 11 kërkesave

Vijojnë protestat në Prishtinë, studentët përleshen me policinë

Studentët e Universitetit të Prishtinës kanë vazhduar protestën edhe gjatë ditës së sotme, ku si pasojë janë lënduar Egzon Azemi e Pajtim Havolli në një përleshje me policinë. Në hyrje

Qeveria greke: Negociatat me Trojkën vijojnë normalisht

Qeveria greke nuk e pranon publikisht se ka përplasje me Trojkën rreth cështjes së masave të kërkuara për vitin 2014. I pyetur nëse ka një ngërç në negociatat me trojkën,

Vijojnë kërkimet për 25-vjeçarin e mbytur në Divjakë

Ende nuk është gjendur trupi i 25-vjeçarit nga qyteti i Elbasanit, i cili u mbyt ditën e djeshme në plazhin e Divjakës. Klodian Skënderi ditëlindjen e tij ka preferuar ta