Tag "vijnë"

Rama ia jep doganat kolegut gjeorgjan

Pas mos-rinovimit të kontratës me Crown Agents, qeveria shqiptare i është drejtuar për “ndihmë” kompanisë gjeorgjiane të konsulencës, të drejtuar nga ish kryeministri, Nika Gilauri. “Monitor” ka mësuar se kompania

Ikën vapa dhe temperaturat e larta, rikthehen shirat

Me këto pika shiu që kanë rënë në disa zona të vendit duket se vapa përvëluese me temperatura mbi 35 gradë Celsius i ka orët e numëruara. Parashikimi i motit,

Pasioni i stilistëve nuk njeh kufij. Vijnë sandalet e Hirushes

Shpesh stilistët dizajnojnë veshje dhe aksesorë të tjerë që shkojnë përtej imagjinatës. Këtë herë, stilisti francez Jerome Rousseau ka vendosur t’i japë jetë modelit të sandaleve të Hirushes, personazhi i

Së shpejti fundi i Ebola-s: Po vijnë vaksinat!

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi sot se qindra mijëra doza të vaksinave eksperimentale kundër Ebola-s duhet të jetë gati për përdorim në vendet e prekura të Afrikës Perëndimore, deri

30 lule që duken sikur vijnë nga një planet tjetër

Nëse shkoni në një planet tjetër, pak a shumë këto janë pamjet që do prisnit të shikoni. Realisht jeni akoma në Tokë.

De Biazi zbulon prurjet e reja, vijnë Shala e Xhaka

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, ka publikuar listën e 24 lojtarëve për ndeshjen e parë kualifikuese në Grupin I të “Euro 2016”, ndaj Portugalisë. Kjo sfidë do të