Tag "vidhte"

Ishte kthyer në tmerrin e turistëve, kapet grabitësi i hoteleve

Fillimisht, ai merrte nga recepsioni çelësat e dhomave të hotelit dhe më pas në pak minuta hynte dhe grabiste sendet me vlerë. Kjo taktikë përdorej nga dy grabitës që në

Arrestohet shqiptari që vidhte kishat në Itali

Një shqiptar arrestohet në Itali si autor i vjedhjes së parave, që njerëzit linin në kishë për të varfërit. 49-vjeçari me inicialet D.H përfundoi në pranga pas vizitës së tij

Vidhte zyrat e shtetit, arrestohet Gogoli

Policia e Durrësit ka arrestuar shtetasin Eduart Gogoli, i akuzuar për një seri vjedhjesh në institucionet shtetërore. Gogoli, në periudha të ndryshme, duke filluar nga data 24 janar 2016, në

Arrestohet 41-vjeçarja, u vidhte grave çantat e portofolët

Një 41-vjeçare u arrestua në Tiranë për vjedhje. Sipas policisë së kryeqytetit, Rozalina Konomi, 41 vjeçe, banuese në Fier dhe rezidente në Holandë, është vënë dje në pranga pasi është

Sarandë, pranga biznesmenit, vidhte energjinë

Operatorët e OSSHE së bashku me policinë e Sarandës gjatë inspektimi për abuzime me energjinë elektrike kanë konstatuar një rast vjedhjeje. Shtetasi Sokol Luftiu, një njeri i biznesit, kishte kryer

Arrestohet gjimnazistja, u vidhte celularët e shokëve në orën e fizkulturës

Policia e Tiranës ka arrestuar një nxënëse me iniciale Xh. P, pasi ajo u vidhte celularët nxënësve të shkollës në orën e fiskulturës dhe më pas ia jepte të dashurit

Në pranga shtetasi turk, vidhte bankomate me karta të klonuara

Policia e Tiranës ka vënë në pranga nja shtetas turk i cili akuzohet për vjedhje. Shtetasi turk nëpërmjet kartave të klonuara vidhte në bankomatet e bankave të nivelit të dytë.

Rinas, pranga punonjësit të “Nënë Terezës”, vidhte bagazhet

Policia e Rinasit ka vënë në pranga punonjësin e aeroportit “Nënë Tereza” Blendi Besim Dyrmishi, pasi ky punonjës akuzohet se vidhte bagazhet e pasagjerëve. 38-vjeçari ka rënë në prangat e

Pushohet nga puna polici i rrugores, vidhte energjinë elektrike

Një punonjës i policisë rrugore në qytetin e Tiranës është pushuar nga puna, për shkak se është kapur duke vjedhur energjinë elektrike në banesën e tij. Mësohet se mbrëmjen e

Pranga “policit” mashtrues, ndalonte makinat dhe vidhte shoferët

Një 23 vjeçar nga Kamza, prej disa kohësh po terrorizonte shoferët që kalonin andej, pasi shtirej si punonjës i Policisë Rrugore. Ai ndalonte mjetet dhe nën kërcënimin e armës i

Kapet në flagrancë hajduti, po vidhte një makinë tek ish-Ekspozita

Një hajdut makinash është arrestuar sot në flagrancë nga policia e Tiranës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme, ku Endrit Avdiu është vënë në pranga të policisë teksa po tentonte

Tiranë, vidhte kapakët e pusetave, arrestohet 44-vjeçari

Vjedhja e kapakëve të pusetave, të cilat më pas shiten për skrap, është bërë një problem shqetësues për banorët e kryeqytetit. Policia e kryeqytetit ka mundur të arrestoje në flagrancë

Tentoi të vidhte kabllin elektrik, vdes 22-vjeçari

Një i ri ka humbur jetën pas kontaktit me rrymën elektrike, ndërsa dy bashkëpunëtorët e tij kanë rënë në prangat e Policisë, teksa tentonin të vidhnin kabllin elektrik në kabinën

Arrestohet hajdutja 23-vjeçare, vidhte veshje e aksesorë

Jemi mësuar gjithnjë të dëgjojmë për meshkuj që arrestohen për vjedhje dhe rrallë herë kronikat na përcjellin lajme për arrestime të femrave hajdute, por ndodh edhe kështu. Njësia “Shqiponja” ka

Arrestohet një 18-vjeçar, vidhte motorë

Policia e Tiranës ka përfunduar operacionin e quajtur “Motorët”, ku u bë arrestimi i shtetasit Faik Gaxha, 18 vjeç, i dënuar më parë për vjedhje. Ndërkaq policia bën me dije

Vidhte shtëpitë me kartë ID, pranga 40-vjeçarit

Arrestohet 40-vjeçari që hynte për të grabitur në banesat e qytetarëve duke përdorur kartën e identitetit. Dy ditë më parë nga Komisariati i policisë nr. 3 në Tiranë u krye