Tag "vidhet"

Getoar Selimit i vidhet shtëpia, ja çfarë i morën hajdutët

Policia e tiranës ka vënë në pranga këtë të hënë dy persona, pasi akuzohen për vjedhje. Bëhet fjalë për shtëpinë që ka në Tiranë këngëtari nga Kosova Getoar Selimi. Aty

Vidhet zyra e Gjendjes Civile në Lezhë

Është grabitur gjatë natës zyra e Gjendjes Civile në Lezhë. Sipas policisë, hajdutët kanë mundur të marrin një sasi parash dhe një monitor kompjuteri. Policia bën me dije se janë

E pabesueshme! Ja sa lehtë mund të vidhen paratë nga bankomati

Çdo ditë po shpiket një metode e re se si mund të vidhen paratë nga banka apo bankomate. Një video e pabesueshme është shfaqur në internet, në të cilën shihet

Vidhet gomonia e lordit anglez, gjendet në Sarandë

Gomonia e lordit anglez që u vodh në Greqi është gjetur në një banesë në qytetin e Sarnadës. Sipas të dhënave zyrtare, operacioni ka nisur pasi INTERPOL dhe policia greke

Ky është biznesmeni që tentuan t’i vidhnin banesën në Shkodër

Janë zbuluar fotot e biznesmenit Sabah Rrashketa, apartamenti i të cilit ra pre e grabitësve ditën e sotme në Shkodër. Katër grabitës të armatosur hynë në apartamentin e marrë me

Durrës, vidhet poliklinika e specialiteteve

Gjatë orëve të natës ëshë viedhur dhe dëmtuar poliklinika e specialiteteve në Durrës. Disa persona të paidentifikuar pasi kanë thyer xhamat e katit të parë të poliklinikës, kanë hyrë brenda

Vidhet futbollisti i Napolit

Futbollisti i skuadrës së Napolit, Lorenzo Insigne, u bë “viktima” e radhës nga grabitësit në Itali. Sulmuesi ishte në praninë e bashkëshortes dhe disa miqve mbrëmjen e së shtunës kur

Blushi shpërthen kundër Ramës: Asnjë popull nuk vidhet si ne

Deputeti socialist Ben Blushi ka shpërthyer hapur dje kundër qeverisjes Rama duke renditur të gjitha problemet e vendit. Sipas tij, korrupsioni, varfëria, injoranca, por dhe brutaliteti janë disa nga problematikat

Vidhen gjatë natës zyrat e Bashkisë së Bilishtit

Vidhen gjatë natës zyrat e Bashkisë së Bilishtit. Persona të paidentifikuar janë futur gjatë natës në ndërtesën e Bashkisë së Bilishtit, ku kanë thyer dyert dhe kanë kontrolluar të gjitha

Hajdutët vjedhin shtëpinë e biznesmenit, banorët në ndjekje të autorëve

Banesa e një biznesmeni në fshatin Markat të Sarandës ka rënë pre e hajdutëve. Ngjarja është shënuar mbrëmjen e së hënës, rreth orës 18:00, kur dy persona kanë hyrë me

Vidhet banesa e Arben Ristanit në Gjirin e Lalzit

Banesa e deputetit të Partisë Demokratike, Arben Ristani nw Gjirin e Lalzit është grabitur gjatë orëve të vona të mbrëmjes. Sipas policisw, mësohet se grabitësit kanë thyer xhamat për të

Vidhet minibashkia në Berat, hajdutët marrin 2 mln lekë

Janë vjedhur gjatë natës së djeshme zyrat e minibashkisë nr.2 në qytetin e Beratit. Sipas informacioneve paraprake grabitësit kanë marrë rreth 2 milionë lekë. Ata kanë thyer kasafortat dhe kanë

Vidhet Kadastra e Kuçovës, hajdutët marrin 500 mijë lekë të vjetra

Persona ende të paindentifikuar kanë vjedhur zyrën e Kadastrës në qytetin e Kuçovës duke marrë 50 mijë lekë të reja. Vjedhja është konstatuar në mëngjes nga punonjësit e kësaj zyre,

Vidhet kasaforta e Postës Shqiptare

Është vjedhur kasaforta e Postës Shqiptare në Thumanë të Krujës është vjedhur. Burime nga policia bëjnë me dije se në brendësi të kasafortës nuk ka pasur asnjë send me vlerë.

Durrës, grabitet me armë pika e basteve, autorët qëllojnë në ajër

Një ngjarje e rëndë u shënua paraditen e sotme në Durrës. Një pikë bastesh në lagjen Iliria u grabit nga persona të armatosur. Autorët kanë arritur të marrin xhiron ditore

Fier, hajduti vjedh makinën dhe më pas e djeg

Një person ende i paidentifikuar ka vjedhur makinën, tip “Benz Sprinter”, që i përkiste qytetarit L.H, dhe e ka parkuar pranë një banese në lagjen “15 tetori” në Fier. Pasi

Kurbin, vidhet një shkollë 9 vjeçare

Një shkollë 9-vjeçare në fshatin Gjorm të Kurbinit është grabitur nga persona të paidentifikuar. Sipas policies, shkolla është grabitur gjatë orëve të vona të natës. Autorët kanë vjedhur 10-kompjuterë, 1

Ja si vidhet në Tiranë (Video)

Një person ka publikuar një video në Youtube, ku tregon se si i kanë vjedhur biçikletën. Vjedhja ka ndodhur ditën e djeshme, në rrugën “5 Maji”. Personi që ka publikuar

Vidhet sinjalistika në rrugën e Kombit, rrezik për qarkullimin

Lëvizja gjatë natës në rrugën e kombit mund të konsiderohet e rrezikshme. Vjedhja e sinjalistikës, dëmtimi i barrierave mbrojtëse dhe hapja e kalimeve të paligjshme janë një burim i lartë

Korçë, persona të maskuar vjedhin një kazino, policia kërkon autorët

Një kazino Në qytetin e Korçës është vjedhur gjatë orëve të mbrëmjes nga persona ende të paidentifikuar. Sipas policiisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:30 në lagjen nr.2 në Korçë,

Vidhet nën kërcënimin e armës makina e Prokurorit të Vlorës

Vidhet nën kërcënimin e armës makina e Prokurorit të Vlorës Dorjan Tafili. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në orët e vona të së martës në lagjen ‘Pavarësia’, ndërsa në momentin

Vidhet Banka Qendrore e Francës, paratë do të asgjesoheshin

Banka e Francës denoncoi një vjedhje të kasafortave të saj, me një skenar identik si ne vjedhjen që u zbulua pak javë më parë në Bankën e Shqipërisë. Dy punëtorë

Vidhet Banka Qendrore e Francës

Banka e Frances zbuloi nje vjedhje spektakolare te bere ne kasafortat e saj. Dy punetore te Bankes, te moshes 56 dhe 57 vjec jane arrestuar mbremjen e te premtes, per

Vidhet transformatori, 400 banorë të fshatit Xhyrë pa energji elektrike

Rreth 400 familje të pesë lagjeve në fshatin Xhyrë, të komunës Hotolisht në Librazhd prej mbrëmjes së djeshme janë pa energji elektrike. Shkak është bërë vjedhja e transformatorit të kabinës

Vidhet banesa e xhaxhait të zv/drejtorit të Policisë së Shtetit

Vidhet në Tiranë banesa e një të afërmi të zv/drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Sokol Bizhga. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në datën 1 maj 2014, por është mbajtur në

Krujë, vidhet teqja

N​jë objekt fetar është vënë në shënjestër të hajdutëve, të cilët kanë mundur të kryejnë një vjedhje. 55 vjeçari F.K., me banim në Krujë i punësuar pranë një teqje në

Gjirokastër, vidhet natën muzeu te Kalaja

Është vjedhur gjatë natës së sotme muzeu i ri i ndërtuar tek Kalaja, në qytetin e Gjirokastrës. Sipas të dhënave që jep policia e Gjirokastrës, janë vjedhur 11 armë të

Kuçovë, vidhet zyra e Gjendjes Civile, arrestohet roja

Vidhet zyra e Gjendjes Civile në Kuçovë, arrestohet roja i bashkisë së këtij qyteti. Dje, uniformat blu kanë vënë në pranga 53-vjeçarin Leonard Çela, pasi akuzohet për “Shpërdorim detyre”. Burime

Grabitet banesa në Gjirin e Lalzit

Në Gjirin e Lalzit që përdorej gjatë sezonit turistik është grabitur. Mësohet se banesa ishte në pronësi të një familje me mbiemrin Qiriçi. Grabitësit kanë mundur të vjedhin në banesë

Elbasan, vidhet një banesë në rrugë Syria Dylgjeri

Është tentuar të vidhet një banesë në qytetin e Elbasanit në rrugën Syrua Dylgjeri. Burimet policore bëjnë me dije se banesa ishte në pronësi të shtetasit Gentian Llalla. Ndërkohë për