Tag "vidhen"

Grabitet dyqani i FSHF-së tek Fan Zonë në sheshin ‘Nënë Terza”

Pas grabitjes në pistën e aeroportit të Rinasit, një tjetër grabitje spektakolare ka ndodhur këtë herë në qendër të Tiranës. Mbërmjen e djeshme, pas përfundimit të ndeshjes Uells-Belgjikë, ëshët grabitur

PD: Skandali i OSHEE-së, vidhen 6 miliardë lekë nga tenderi i matësave

Partia Demokratike në një deklaratë për ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se përmes OSHEE-së ka vjedhur 6 miliardë lekë duke abuzuar me tenerin e matësave. Sipas PD-së çmimi maksimal i

Vidhen rrjetat mbrojtëse në Rrugën e Kombit (Foto)

Përveçse nuk po ndërtohen rrugë të reje edhe ato aktualet nuk po mirëmbahen duke u kthyer kështu në burim të lartë aksidentesh. Përgjatë aksit Kukës-Morinë, pjesë e Rrugës së Kombit

Vidhen kapakët e pusetave, rrezik për kalimtarët (FOTO)

Vjedhja e kapakëve të pusetave në kryeqytet është kthyer tashmë në një fenomen të zakonshëm. Puseta pa kapak të sheh syri në çdo lagje të qytetit, në qëndër apo periferi,të

Lushnje, vidhen dy makina në oborrin e banesave

Dy automjete janë vjedhur në qytetin e Lushnjes, në dy raste të ndryshme, nga persona ende të paidentifikuar. Sipas policisë lokale, në komunën Allkaj, në oborrin e banesës së 53-vjeçarit

Vidhen kamionët në tragetin Bari-Durrës, kabinat u hapën natën

Rreth 9 kamionë që udhëtonin me tragetin e linjës Bari-Durrës, janë grabitur gjatë natës. Bëhet me dije se sapo ka mbërritur në Portin e Durrësit, trageti Françeska, drejtuesit e kamionëve

Alarmohen banorët në Lezhë dhe Laç: Po na vjedhin makinat

Alarmohen banorët e Lezhës dhe të qytetit të Laçit për shkak të vjedhjeve të shumta të automjeteve. Vetëm në një muaj janë vjedhur 11 automjete, por ende nuk ka asnjë

Vidhen tre vula në zyrën e Arshivës në Lezhë

Grabitet zyra e Arshivës në Këshillin e Qarkut të Lezhës. Burime nga policia e këtij qyteti thanë se grabitja ka ndodhur gjatë orëve të vona të natës. Autorët kanë mundur

Skandal, ikonat e kishave vidhen dhe shiten për 200 euro, denoncim në “Ça Thu”

Nuk kanë të ndaluar skandalet dhe vjedhjet e ikonave të kishave në Boboshticë, Vithkuq dhe Voskopojë të Korçës. Mesa duket vjedhja e objekteve të kultit është punë e detajuar e

Vidhen armë në policinë belge, dyshohen shqiptarë

Mediat belge kanë raportuar vjedhjen e disa armëve në stacionin qendror të policisë së Anderlehtit. Ngjarja, e cila mendohet se ka ndodhur në muajin e Nëntorit, ka alarmuar policinë vendase,

Vidhen këpucët e viktimave të Holokaustit

Janë vjedhur tetë këpucë që dikur i përkisnin viktimave të Holokaustit, nga ish kampi Majdanel në Poloni, tani muze shtetëror. Agjencia polake PAP, citon se vjedhja ka ndodhur në datën

Vidhen rreth 6 mijë euro nga një kasino në Mitrovicë

Një person i maskuar dhe nën kërcënimin e armës ka plaçkitur rreth 6 mijë euro para të gatshme nga një punëtor i kasinos që ndodhet në qendër të Mitrovicës. Ngjarja

Vorë-Fushë Krujë, vidhen 170 metra shina të hekurudhës

Persona ende të pa identifikuar kanë vjedhur 170 metra shinë të hekurudhës Vorë-Fushë Krujë. Konstatimi për vjedhjen është bërë nga punonjës të hekurudhës. Banorët e zonës bëjnë me dije se

Rusët sulmojnë Google, vidhen miliona adresa në Gmail

Një grup hackerash rusë kanë ndërmarrë një sulm masiv ndaj Google. Janë ende të paqarta shifrat e dëmit por paraprakisht numërohen mbi 5 milion llogari të vjedhura në Gmail. Lajmi

Grabitje në Bankën nacionale greke, vidhen 300 mijë euro

Tre persona të armatosur mbrëmë e kanë grabitur filialin e Bankës nacionale të Greqisë në Distomu, në pjesën qendrore të vendit. Nga banka janë marë 300.000 euro dhe një i

Vidhen brirët me vlerë 12 mln euro

Rreth 40 brirë rinocerontësh me vlerë miliona euro janë vjedhur në zyrën e agjencisë së Turizmit dhe Parqeve në Afrikën e Jugut, kanë bërë të ditur zyrtarët vendas gjatë së

Vidhet sinjalistika në Rrugën e Kombit, asnjë masë

Vidhen tabelat sinjalizuese nga Rruga e Kombit. Janë hequr në shumë pjesë të kësaj autostrade tabelat sinjalizuese e po kështu janë dëmtuar elementet fosforeshente të vendosura për orientimin e drejtuesve