Tag "Vidal"

Vidal pritet të kalojë te Bayern

Arturo Vidal është gjithnjë e më pranë kalimit te Bajerni i Mynihut. Media kiliane është shumë e sigurt për këtë transferim të futbollisti të Juventusit, në drejtim të kampionëve të

Allegri: Vidal do të qëndrojë, dua titullin e katërt

“Vidal është një futbollist që unë e konsideroj fondamental dhe i kam thënë atij të qëndrojë”. Kështu i është përgjigjur Massimiliano Allegri pyetjeve të gazetarëve në konferencën e sotme për

Vidal i “shkel syrin” Manchester United

Arturo Vidal i hap dyert një transferimi të mundshëm te Manchester United. Aktualisht mesfushori kilian ndodhet me pushime në vendlindjen e tij megjithatë në një intervistë për të përditshmen vendase

Alarm te Kili, Vidal rrezikon botërorin

Arturo Vidal, sic bëjnë të ditur mediat e vendit të tij nuk po arrin që të stërvitet me skuadrën duke zhvilluar vetëm punë të diferencuar me fizioterapistin. I operuar në

Reali ofron 50 mln euro për Vidal

Reali i Madridit këmbëngul për mesfushorin kilian të Juventusit Arturo Vidal dhe ofron për të patur shërbimet e tij plot 50 milion euro për klubin torinez. Sipas mediave spanjolle do

Reali në ofensivë për Vidal

Entuziazmi për La Decima-n mund të shoqërohet me shpërblime për Ancelottin në merkaton verore të Realit të Madridit. Teknikut italian mund t’i lihet në duar çeku i bardhë për listën

Tata Martino kërkon Arturo Vidal

Arturo Vidal është pa dyshim njëri prej futbollistëve më të mirë në futbollin italian. Kjo ka bërë që gjigandët e futbollit evropian të shfaqin interesim të madh për mesfushorin kilian.

Ancelotti: Juve nuk është vetëm Vidal, Ronaldo është i paprekshëm

Konferencat e shtypit të Carlo Ancelotti janë kthyer në rutinë tashmë, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë kur në krah ka Ronaldo. Çdo deklaratë e portugezit mund të

Vidal: Lorente, sulmuesi i duhur për Juven

Arturo Vidal beson se Juventusi nuk ka nevojë për Zlatan Ibrahimovic, me Fernando Lorenten që do t’u bashkohet bardhezinjve nga Athletic Bilbao në fund të sezonit. Torinezët e Antonio Contes

Vidal e Kielini, 65 milion euro JuventusitVidal e Kielini, 65 milion euro Juventusit

Juventusi jo vetëm që fluturon në kompeticionet ku merr pjesë, por “hipnotizon” ndërkaq edhe klubet më të mëdha të Evropës me kampionët që ka në dispozicion trajneri Antonio Konte. Dy