Tag "victoria nuland"

Zbardhet takimi Bushati-Nuland: Reforma në drejtësi, prioritet i SHBA

Ministria e Jashtme ka zbardhur takimin e kryediplomatit shqiptar, Ditmir Bushati me zv/ndihmës sekretaren amerikane të Shtetit, Victoria Nuland. Sipas Ministrisë së Jashtme, kjo vizitë është dëshmi e një agjende

Victoria Nuland nesër në Tiranë. Ja axhenda e takimeve

Është zbardhur axhenda e takimeve të nesërve të zv. Sekretares Amerikane të Shtetit Victoria Nuland, e cila do të vizitojë nesër Shqipërinë dhe do të zhvillojë takime të nivelit të

Reforma në drejtësi/ Tentativa e fundit për konsensus, Viktoria Nuland viziton Tiranën

Mungesa e konsensusit mes mazhorancës dhe opozitës për miratimin e reformës në drejtësi ka bërë që faktori ndërkombëtar të intesifikojë përpjekjet. Kështu mësohet se do të jetë vetë zëvendësndihmës sekretarja

Ndihmës – sekretarja e Shtetit në SHBA telefonatë Berishës. Zbardhet biseda

Mësohet se pas bisedës telefonike me Bashën, Ndihmës Sekretarja e Shtetit të SHBA, Victoria Nuland i ka telefonuar edhe ish kryeministrit Berisha. Kjo bisedë u përqendrua kryesisht ne reformën në

DASH, Victoria Nuland shuplakë: Populli po plaçkitet nga ju politikanë

Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka mbajtur një fjalim me nota të forta për gjendjen e korrupsionit në rajonin tonë. Ajo foli në një forum në Dubrovnik të

Victoria Nuland vizitë zyrtarë në Tiranë

Mbërrin sot në Tiranë, Sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për çështjet e Europës dhe Azisë, Victoria Nuland. Lajmi është konfirmuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit, sipas të cilit

Victoria Nuland kërkon ndjesë për sharjen e BE-së

Biseda telefonike mes ndihmës/Sekretares së Shtetit, Victoria Nuland, dhe ambasadorit të SHBA-ve në Kiev, Jeffrey Payet, dëshmon krisjen e thellë në marrëdhëniet mes Amerikës dhe Europës. Uashingtoni preferon një marrëveshje

SHBA-ja përmend autonominë për veriun

Uashington, 3 prill, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur nevojën që Kosova të ofrojë një autonomi për veriun. Por kanë rikonfirmuar qëndrimin se integriteti territorial nuk guxon të cenohet.