Tag "veze"

Një vezë në ditë ndikon në zgjatjen e trupit

Studiuesit thonë se tek foshnjat dhe fëmijët të cilët kanë probleme me zhvillimin, një vezë në ditë mund të ndikojë pozitivisht në zhvillimin dhe zgjatjen e trupit. Përfundimet e studimit

Dieta e çuditshme me vezë, humbni 3 kg për 3 ditë

Me siguri që do të ishte një fitore e madhe për të gjithë ju që e keni me emergjencë humbjen e kileve të tepërta. Njihuni me dietën magjike me vezë

BE në alarm! Një 5-vjeçar vdes nga konsumi i vezës!

BE në alarm nga vezët e importuara nga Polonia, me salmonelë. Një fëmijë 5 vjeçar ka humbur jetën në Kroaci, qindra njerëz janë helmuar në restorantet e Belgjikës. Sipas medieve

A e dini se çfarë i ndodh trupit tonë kur hamë vezë çdo ditë?!

Vezët janë të pasura në hekur, proteina, amino-acide dhe antioksidantë. Ato janë të shkëlqyera. Por çfarë ndodh kur hamë një çdo ditë? Besohej se ngrënia e shumë vezëve shkaktonte rritjen

Qëlluan me vezë Ramën, sot gjyqi ndaj studentëve

8 studentët që qëlluan kryeministrin Edi Rama me vezë do të paraqiten sot përpara gjykatës për seancën e rradhës. Lëvizja për Universitetin e konsideron gjyq politik, procesin gjyqësor që po

Pasi zvogëlon gjoksin, Çiljeta: Me dy vezë të skuqura edhe 10 vite karrierë!

Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga e mori vëmendjen që priste me gjoksin e ri, të zvogëluar me 3 masa, por kjo nuk e ndalon të bëjë edhe batuta. Nga fotot

Aktivistët e Vetëvendosjes qëllojnë me vezë ministrin e Punës

Sërish incidente në Kosovë. Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, është qëlluar me vezë. Ky akt është marrë përsipër nga Lëvizja Vetëvendosje, që ka publikuar edhe pamjet filmike

Foto e rrallë. Gruaja , ishi dhe dy të tjera duke diskutuar për temën e djeshme.

Katër zonjat bashkë, në një tryezë gjatë ditës së sotme, duke diskutuar për shijet e kryeministrit: Zonja e dytë – Edit i pëlqen shumë e rrahura… Zonja e tretë –

Përgjigja për Ramën: Mitra e sat ëme,e spermatizuar nga një komunist, këlysh k….e

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha i është përgjigjur kreut të qeverisë Edi Rama në lidhje me ofendimin që ky i fundit i bëri deputetes së PD Albina Deda duke

Qëlluan me vezë Ramën në Kuvend, Meta: Veprime të pranueshme

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka dënuar dhe i ka quajtur të papranueshme incidentet e djeshme në sallën e Parlamentit, ku opozita bllokoi punimet dhe gjuajti me vezë në drejtim

JO VEZË! Nga Rexhep SHAHU

Nga Rexhep SHAHU Jo vezë, po argumente. Derdhni breshëri argumentesh e jo vezë! Jo shaka me vezë, jo tallje me vezë. Hidh vezë dhe lëpij, hidh vezë dhe pajtohu, shfryhu,

Deputetja e PD-së, Elmazi: Në çantën time nuk kishte vezë

Deputetja Liljana Elmazi ka përgënjështruar lajmin e dhënë pak më përpara se në çantën apo portofolin e saj ka pasur vezë. Ajo ka shprehur keqardhjen e saj, duke mohuar që

Boja për të lyer fasadën e bashkisë, ide për të kursyer në të ardhmen. (SATIRË)

Menjëherë pas protestës së pardjeshme, ku opozitarët goditën me vezë dhe domate fasadën e Bashkisë, punonjësit e Lal Rrotkës nisën ta lyejnë sërish me bojë, gjë që ka mundësi t’i

Qëlluan Ramën me vezë, Prokuroria heton dy studentet

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për studentet që qëlluan kryeministrin Edi Rama me vezë. Nëpërmjet një njoftimi, Lëvizja Për Universitetin njoftoi që Prokuroria e Tiranës ka regjistruar një procedim

Protestuesit nisen për te Parku i Liqenit, qëllojnë me vezë edhe Kryeministrinë (Foto)

Pas protestës përpara bashkisë së Tiranës, qindra protestues nga Partia Demokratike dhe shoqëria civile janë nisur për te Parku i Liqenit. Ata janë kundër ndërtimeve te Parku i Liqenit. Ata

Policia: Ilir Beqaj nuk u qëllua me vezë, ai ishte brenda në zyrë

Policia e Tiranës ka dhënë versionin e saj zyrtar për ngjarjen e sotme ku aktivistët e AK-së qëlluan me vezë dhe domate makinën e ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj. Sipas

Aktivistët e AK godasin ministrin Beqaj me vezë dhe domate (Video)

Disa protestues të Aleancës KuqeZi kanë qëlluar me vezë dhe domate ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj. Pjesë e këtij sulmi ishte edhe stafi i ministrit Beqaj. Gjatë sulmit, protestuesit e

Vdes 3 vjeçarja nga veza e çokollatës “Kinder”

Një ngjarje me pasoje vdekjen ka ndodhur në Francë, ku 3-vjeçarja ka humbur jetën si pasojë e mbytjes me lodrën e vezës prej çokollate “Kinder”. Nga autopsia që i është

Përbërësit që ju mundësojnë të keni këmbë të bukura

Të gjith duan të kenë këmbë të bukura, por disa ndoshta nuk kanë mundësi që bukurinë e këmbëve ta trajtojnë në qëndra estetike. Më poshtë është një përbërje e cila

Kjo është metoda natyrale për eliminimin e mustaqeve

Mustaqet janë një fenomen i besdisshëm sidomos për femrat, dhe metodat për eliminimin e tyre kanë edhe dhimbje si edhe kosto monetare. Por fatmirësisht, ka shumë metoda natyrale për heqjen

Ja si ta kaloni vitin e ri me alkool dhe të mos ndiheni keq

Festat e fundvitit për shumë persona nuk mendohen dot pa konsumuar alkool. Dhe për ata që kanë vendosut ta kalojnë këtë vit të ri nën shoqërinë e alkoolit, studiuesit britanikë

Protesta, policia arreston të rinjtë e PD-së

Pak orë pasi ka përfunduar protesta e somte e Partisë Demokratike, policia ka nisur edhe arrestimet e atyrë që morën pjesë. Duket se policia ka nisur ashtu si herën e

Kjo është receta për poret e hapura në fytyrë

Për poret e hapura në fytyrë të cilat janë shumë të pakëndëshme ka menduar mjekësia tradicionale e cila mund t’ju ofrojë disa këshilla dhe receta të përgatitura në shtëpi. Një

U pezullua për dhunë ndaj gazetërëve, qëllohet me vezë shefi i Komisariatit

Para pak ditëve, shefi i Komisariatit numër 4 u pezullua nga puna pasi dhunoi grupin e xhirimit të ABC Neës. Por sot, Fatmir Lleshi u pa gjatë protestës së PD

Protestuesit godasin me vezë dhe shishe Kryeministrinë

Është agravuar situata në protestën e PD-së. Disa protestuar kanë qëlluar me vezë drejt kryeministrisë. Disa të tjerë kanë gjuajtur me shishe dhe me shkopinj. Janë djegur gjithashtu pankarta me

Ish të përndjekurit protestë sërish para Kuvendit. Qëllojnë me vezë makinat e deputetëve

Ish– të përndjekurit politikë kanë protestuar sërish sot për para Kuvendit ku madje kanqë qëlluar me vezë dy makina deputetësh. Makinat e deputetëve kanë qenë duke hyrë në ato momente

Veza e zier ju shpëton nga sinusiti

Vuani nga sinusiti? Kjo është zgjidhje ideale për të ndaluar dhimbjet që ju shkaktonn kjo gjendje. Ju duhet një vezë e zier dhe peshqir pambuku. Pasi të zieni vezën, mos

Të larguarit nga puna, qëllojnë me vezë kryeministrinë: Boll me mashtrime

Të larguarit nga administrate kanë protestuar përpara kryeministrisë duke e qëlluar me vezë për situatën e vështirë ekonomike dhe papunësinë. Kryetarja e Shoqatës së të Larguarve nga Administrata, Nertila Qafzezi,

Dieta popullore me qitro dhe vezë për të djegur dhjamin për 7 ditë

Dieta me qitro dhe vezë po bëhet gjithnjë e më popullore për shkak se ajo djeg yndyrë dhe redukton shumë peshë në një javë. Qitro hyn në grupin e ushqimeve

Studentët nisen drejt kryeministrisë. Kërcënojnë Ramën me vezë (Video)

Nis marshimi i studentëve protesuar kundër Reformës së Arsimit të Lartë. Rreth orës 11:00 ata do të protestojnë përpara kryeministrisë. Ndërkohë, studentët po marshojnë nga rruga e ish Bllokut drejt