Tag "veza"

Qellohet me vezë Edi Rama

Pak minuta me parë është qelluar me vezë kryeministri Edi Rama. Në drejtim të Ramës janë hedhur disa vezë tek sa ky i fundit po dilte nga parlamenti.

Qëllohet me vezë në kokë ministri i Drejtësisë së Kosovës

Ministri i Drejtësisë së Kosovës Hajredin Kuçi është qëlluar me vezë nga aktivist të vetëvendosjes. Siç duket në video, ministri ështeë munduar të largohet por ka qenë e kot sepse

Spinaqi helmues? Ja çfarë ndodh

Shumë ushqime gjatë konsumimit të tyre një pjesë ngelet dhe për të mos i hedhur ne i fusim në frigorifer. Më pas kur këto ushqime rinxehen atë kthehen të rrezikshme

Gjendet veza 2 mijë vjeçare

Një vezë 2 mijë vjeçare është zbuluar në brendësi të një varri. Ajo është gjetur në rajonin Guicou në jugperëndim të Kinës, në rrënojat historike që i përkasin Dinastisë Han.

Zbuloni ushqimet më të pasura me proteina

Ushqimet me proteinë janë thelbësore për shëndetin tonë, sepse nëpërmjet tyre trupi ynë arrin të qëndrojë në këmbë. Ndaj, ja se cilat janë ushqimet proteinike që nuk duhet të mungojnë

Ja dhjete ushqimet me te mira per shendetin e trurit

Cfare duhet te konsumojme cdo dite? Ja ushqimet qe ju bejne mire per gjithcka: Dritherat Ne kete kategori ushqimesh, perfaqesuesit me ne ze jane gruri, misri, orizi. Keto produkte, pervecse