Tag "vetvrasje"

Raporti botëror i vetëvrasjeve: Ja në cilin vend renditet Shqipëria

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka deklaruar se rreth 800 mijë njerëz kryejnë vetëvrasje në mbarë botën, çdo vit. Ky ishte edhe shkaku i dytë kryesor i vdekjes së moshës

Çudia! 24-vjeçarja tenton të vrasë veten, kujton se ishte e lidhur me futbollistin shqiptar

Obsesioni i 24-vjeçares angleze për futbollistin me origjinë shqiptare, për pak sa i ka kushtuar asaj jetën. Mai Alexandër është bërë personazhi i mediave këto ditë, pasi ka treguar se

Vajza e hoqi nga Facebook, adoleshenti shqiptar bën vetvrasje

Një adoleshent shqiptar i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga tarraca e një ndërtese në Breshia të Italisë. Sipas mediave italiane, një vajzë e kishte hequr adoleshentin shqiptar

Tiranë, 22-vjeçarja vetëhelmohet me një dozë ilaçesh

Një vajzë 22-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u vethelmuar. Ngjarja tragjike ndodhi në Laknas të Tiranës. Sipas policisë, Mereme Rr., është vetëhelmuar me medikamente në banesën e saj.

Durrës, shpëtohen një burrë e një grua, tentuan vetëvrasjen

Një burrë dhe një grua kanë tentuar t’i japin fund jetës në 24 orët e fundit në qytetin e Durrësit. Burime nga policia lokale kanë bërë të ditur se në

Adoleshentja tenton vetëvrasjen duke pirë ilaçe. Ja shkaku

Një adoleshente ka tentuar që t’i japë fund jetës duke u vetëhelmuar në qytetin e Durrësit. Për fat të mirë ajo është kapur në kohë dhe tani ndodhet në kujdesin

Vrau shqiptarin pasi e kapi me gruan, italiani tenton vetëvrasjen në burg

Italiani, i cili pak kohë më parë vrau një shqiptar të cilin e kapi mat me bashkëshorten e tij ka tentuar t’i japë fund jetës. 52-vjeçari Alessandro Palermiti ka qëlluar

Shpiket mekanizmi për t’u vetëvrarë pa dhimbje

Një dizenjator nga Lituania ka shpikur një mekanizëm për t’i dhënë fund jetës. Në fakt, është fjala për një mekanizëm, i cili është ende projekt, pasi nuk është bërë ende

Sërish vetvrasje. 47 vjeçarja hidhet nga kati i shtatë

Sërish një person i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga lartësia. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Durrësit. Një grua 46-vjeçare është hedhur nga kati

Pas vetvrasjes, lum sharjesh në “Instagram” për Klea Shytin (Foto)

Familjarët e 20 vjeçares Klea Shyti, jo vetëm humbjen tragjike të vajzës së tyre, por tani duhet të përballen edhe me një person anonim i cili komenton dhe degradon figurën

Studimi: Macet mund t’i infektojnë femrat me një virus i cili i shtyn drejt vetëvrasjes

Disa shkencëtar danez kanë zbuluar se virusi i Toxoplasmosis, që merret përmes kontaktit me jashtëqitjen e maceve, mund t’i shtyjë femrat drejt vetëvrasjes. Studimi ka përfshirë më shumë se 45

Do i merrnin shtëpinë përmbaruesit, 62-vjeçarja tenton vetëvrasjen

Një 62-vjeçare tentoi të vrasë veten me armë zjarri në sy të përmbaruesve privatë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11.00 pranë stadiumit në qytetin e Shkodrës. Sipas të dhënave të

Babai i djalit që u hodh nga pallati: Policia e rrahu dhe i bëri presion

Artan Bushi ishte vetëm 16 vjeç. Një nga pesë fëmijët e familjes Bushi, e ardhur nga Dibra 20 vite më parë në Kamzë të Tiranës, ai humbi jetën më 15

I dashuri e trafikoi në lokalet e ishullit Kos në Greqi, vajza tenton vetëvrasjen

Katër persona u arrestuan dhe dy të tjerë u shpallën në kërkim nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet se në bashkëpunim kanë trafikuar në Greqi për prostitucion një vajzë 24

Vetvrasja e 20­ vjeçares, nata e fundit e vajzës në hotel, recepsionisti: Ishte vetëm

Policia e Tiranës ka marrë në pyetje dje për disa orë punonjësit e hotelit që kishin turnin në kohën kur aty ka hyrë vajza nga Fieri, e cila kreu vetëvrasje

Dy vetëvrasje në Elbasan dhe Durrës

Një 27 vjecar nga Elbasani i ka dhënë fund jetës gjatë ditës së sotme duke u hedhur nga një ndërtesë e lartë në qendër të qytetit. I riu me iniciale

I ndërprenë KEMP-in, 23 vjeçari tenton të vetvritet

Një 23 vjeçar me probleme mendore ka tentuar vetëvrasjen në Durrës duke u vetqëlluar disa herë me thikë në pjesë të ndryshme të trupit. Babai i tij, Nikoll Ndreaj, ish

Vetvrasja e doganierit, arsyeja e dorëheqjes së Krajës nga doganat

Vetëvrasja e një doganieri ka qënë arsyeja që zv/drejtoresha e Doganave Blerta Kraja u detyrua të jepte dorëheqjen. Blerta Kraja ka dërguar një email në adresën e kolegëve të saj

OSHEE çon në vetvrasje babain e tre vajzave, akuzë për Ramën

Rasti i tmerrshëm në Poro të Vlorës ku një baba u flijua pasi nuk mund të paguante dot faturën e energjisë elektrike, nuk është kaluar pa një reagim nga ana

Rama tiran, vetëvrasja e 52-vjeçarit në burg, dramë e shqiptarëve

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun e Partisë Demokratike Grida Duma denoncoi sot represionin e urdhëruar nga Rama që i mori jetën babait të 3 fëmijëve. Duma tha se i gjithë

Shaqiri: Një femër më kërcënoi se do bënte vetëvrasje

Kudo që shkon Shaqiri vajzat thërrasin emrin e tij, por tani një femër ka shkuar shumë larg për të dëshmuar dashurinë e saj ndaj tij. Xherdan Shaqiri thjeshtë nuk ka

Vajza e Micheal Jackson tenton vetëvrasjen

Paris Jackson, vajza 15-vjeçare e Micheal Jackson është dërguar menjëherë në spital, pasi ka tentuar të vetëvritet. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së mërkurë.

Anaidi: Nëse fiton Iliri do vras veten

Të shtunën në mbrëmje është nata e fundit e reality-show-t shqiptar “Big Brother Albania 6”. Katër banorët e mbetur brenda shtëpisë kanë filluar të bëjnë llogaritë se kush mund ta

Në ankand letra e Marilyn Monroe

Aktorja e famshme, Marilyn Monroe, është një ndër aktoret për të cilën është përfolur më shumë, por që përsëri shumë sekrete dhe detaje të jetës së saj kanë mbetur pa