Tag "veture"

Zihet me bashkëshorten, e hedh nga vetura

Në fshatin Gjylekar të Vitisë, prane Ferizajt është arrestuar i dyshuari mashkull pasi ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij ndersa ishin duke udhëtuar me veturën e tyre. Mësohet se i

Sulmohet makina e kryeministrit Isa Mustafa

Vetura e kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa është sulmuar sot gjatë kohës kur kreu i qeverisë i ishte drejtuar zyrës së tij të punës. Sulmi ka ndodhur nga aktivistët e

Mitrovicë, sulmohet një automjet i EULEX-it

“Një automjet zyrtar, me shenja të dukshme të komponentës së EULEX-it, sulmohet me gurë dhe koktej molotovi, në qendër të qytetit në veri të Mitrovicës”, ka njoftuar përmes një komunikate