Tag "Vettel"

Vettel: Fituam me meritë

Pasi triumfoi në betejën kundër makinave Mercedes për fitoren e garës në Malajzi, një Sebastian Vettel shumë emocional ishte krenar për fitoren e parë ‘speciale’ me Ferrarin. Fitorja e parë

Vettel: Të pilotosh Ferrarin, legjendare

Piloti i Formula 1, Sebastian Vettel, ka mbetur i kënaqur me debutimin që pati në fundjavë me Ferrarin në Fiorano. “Sigurisht ka diҫka shumë magjike me atë që ndodhi sot

F1, Vettel i pandalshëm, fiton edhe në Japoni

Sërish i pari që prek vijën e finishit në Suzuka, por Sebastian Vettel duhet të presë edhe pak për të festuar titullin e katërt kampion në Formula 1. Nuk ka

Sebastian Vettel niset i pari në garën e Brazilit

E hapi sezonin me dy pole position radhazi dhe e mbyll atë përsa i përket provave kualifikuese sërish me dy vende të para. Praktikisht e përfundon sezonin aty ku edhe

Vettel i pandalshëm, fiton në Amerikë dhe thyen rekordin e Schumacher

Të shikosh Sebastian Vettel teksa dominon nga fillimi në fund një garë të këtyre kohëve në Formula 1 është shndërruar vërtet në një bezdi totale. Ndryshon thjesht vendi apo ora

Monolog i Vettel, pole position edhe në Austin

Sebastian Vettel dominon dhe provat e zyrtare të Cmimit të Madh të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Piloti i Red Bull duket se nuk lëshon asgjë në këtë Botëror, madje

Vettel dominon sërish në Abu Dhabi

Uragani Vettel shkund sërish botën e Formula 1. Piloti gjerman fiton dhe në Çmimin e Madh të Abu Dhabit duke nënshtruar dhe njëherë rivalët e tij, madje me një dominim

Vettel katër herë kampion: Krenar që jam mes më të mirëve

Përfundoi me një seri xhirosh me gomat që xhironin tym, pastaj Sebastian Vettel zbriti nga vetura duke e puthur, ishin momentet e para të Sebastian Vettel katër herë kampion bote.

Suzuka, është përsëri Sebastian Vettel

Sërish i pari që prek vijën e finishit në Suzuka, por Sebastian Vettel duhet të presë edhe pak për të festuar titullin e katërt kampion në Formula 1. Nuk ka

Vettel më i preferuar se Michael Schumacher

Sebastian Vettel, 3 herë kampion Bote në Formulën 1, është që tani një personazh më i dashur për gjermanët sesa Michael Schumacher, i cili ka fituar 7 tituj në të

Vettel i pari në Singapor në provat zyrtare

Vettel ka dominuar në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Singaporit. Vettel regjistroi xhiron më të shpejtë për 1 m 44.173 s duke lënë pas tij Nico Rosberg me

Vettel fiton Çmimin e Madh të Italisë

Sebastian Vettel mbylli në mënyrën më perfekte të mundshme fundjavën e shkëlqyer të garimit për Çmimin e Madh të Italisë. Piloti gjerman i Red Bullit ruajti vendin e parë në

Vettel fiton Çmimin e Madh të Belgjikës

Kampioni në fuqi i botës në Formula 1, gjermani Sebastian Vettel, ka triumfuar në Çmimin e Madh të Belgjikës, në pistën e SPA Francorchamps, një garë që e dominoi që