Tag "veton"

Basha: Justifikimi i Ramës, i falëm CEZ 600 mln € s’e Çekia mund të vendoste veton

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka reaguar ditën e sotme ndaj të ashtuquajturës aferë me CEZ. Në një postim në rrjetin social “Facebook” Basha shkruan se 600 milionë eurot

Rusia dhe Kina përdorin veton në OKB

Rusia dhe Kina kanë përdorur veton ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, që rasti i Sirisë të dërgohet në Gjykatën Penale Ndërkombëtare, për hetimin e krimeve të

Çekia: Veto kundër Shqipërisë për Statusin

Çekia do të vendoste veton kundër dhënies së statusit për Shqipërinë dhe këtë e pohon kryeministri çek, Jiri Rusnok. Në një intervistë për “EUROACTIV”, Rusnok deklaron se për shkak të

Euroactiv: Holanda vendos veton, bllokon statusin për Shqipërinë

“Holanda bllokon statusin për Shqipërinë”. Kështu shkruan agjencia e lajmeve Euroactiv, me qendër në Bruksel, e cila i referohet burimeve brenda parlamentit holandez. Sipas Euroactiv, parlamenti në Holande miratoi në