Tag "vetevrasje"

Panik në Tiranë, një person tenton të vetëvritet në mes të lokalit

Momente paniku gjatë natës në rrugën “Pjetër Bogdani” në kryeqytet, pasi një person ka tentuar të vetëvritet. Ngjarja ka ndodhur pas orës 1:00 të së enjtes te një lokal në

Tmerr në Orikum! 16-vjeçari vret veten në kasolle, prindërit ishin me vajzën tek mjeku

Gjimnazisti i Orikumit i jep fund jetës me armë zjarri. Policia e Vlorës bëri të ditur se është njoftuar për vetëvrasjen e 16-vjeçarit me inicialet D.J., ndërsa motivi i kësaj

Prince nuk ka kryer vetëvrasje

Sherifi i cili po merret me hetimin e çeshtjes së vdekjes së Prince, ka deklaruar që nuk është gjetur asnjë arsye që të shpie në idenë se ylli i muzikës

Femra, kujdes macet! Ju çojnë drejt vetëvrasjes

Një studim nga disa shkencëtarë danezë kanë zbuluar se virusi i “Toxoplasmosis”, që merret përmes kontaktit me jashtëqitjen e maceve, mund t’i shtyjë femrat drejt vetëvrasjes. Studimi ka përfshirë më

Durrës, tenton vetëvrasjen duke u hedhur nga pallati 29-vjeçari

Është hedhur nga pallati për t’u vetëvrarë, por nuk ia ka arritur qëllimit. Një djalë i ri në Durrës ka tentuar t’i japë fund jetës duke u hedhur nga pallati.

Shpëtohet personi që tentoi kryente vetëvrasje

50-vjeçari, i cili tentoi të hidhej nga kati i 12 i një objekti në ndërtim, arriti të shpëtohej nga specialistët e zjarrfikësve. Shtetasi Et’hem Gryka, kërcënoi se do të vetëhidhej

I duket nusja e shëmtuar, tentoi të kryente vetëvrasje

Një dhëndëri kinez ishte aq i mërzitur pasi ishte detyruar të martohej me një nuse të shëmtuar, sa që u përpoq të kryente një vetëvrasje. Oficerët e policisë mbërritën menjëherë

Gjirokastër, vetëvritet 62-vjeçari me armë zjarri

Nje 62 vjecar nga Gjirokastra eshte gjetur dje gjate oreve te von ate nates I vetevrare me arme zjarri. Mesohet se behet fjale per shtetasin Bejazi Mëhilli 62 vjeç, administrator

Përmbytjet, tenton të vetëvritet gruaja që denoncoi komisionerët e dehur

Lajmi për komisionerët e dehur të cilët vlerësonin dëmet e përmbytjeve në jug të vendit bëri bujë të madhe gjatë atyre ditëve. Ata u denoncuan nga një grua, Dhurata Miho.

Vetëvrasje për shkak të energjisë, 62-vjeçari helmohet me fostoksinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Grykë-Lumi në komunën Tale të Lezhës ku një 62 vjeçar I ka dhënë fund jetës duke u helmuar me fostoksinë. Vetëvrasja

Kujdes nga ajri i ndotur, rrit numrin e vetëvrasjeve

Në vende ku ndotja e ajrit është e vazhdueshme rritet edhe numri I vetëvrasjeve. Në këtë përfundim kanë arritur studiuesit nga Kanadaja, Korea e Jugut dhe Tajvanit. Sipas tyre të

Shën Valentin i përgjakur, shqiptari vret të dashurën e më pas veten

Shën Valentin i përgjakur në Greqi. Mediat vendase bëjnë me dije se gjatë ditës së djeshme, një 32-vjeçar shqiptar ka vrarë me armë zjarri të dashurën e tij greke, e

Vetëvarasja e Qamil Zelës për energjinë, shkarkohet prokurorja e Lushnjës

Pas protestës paqësore të Aleancës KuqeZi dhe familjarëve të Qamil Zelës, I cili u vetvar në burgun e Rrogozhinës ku ndodhej për disa fatura energjie të papaguara, Adriatik Llalla, Prokurori

MPB sqaron arsyet e arrestimit të 52-vjeçarit që u vetëvar

Qamil Zela, i cili u vetëvar sot në burgun e Rrogozhinës, u arrestua pasi u kap me lidhje të paligjshme të energjisë elektrike. Gjatë kontrollit të ushtruar nga grupet e

Vdekja e Robin Williams, mbyllet hetimi: Konfirmohet vetëvrasja

Robin Williams nuk ishte nën ndikimin e drogës apo alkoolit në momentin e kryerjes së vetëvrasjes. Autoritetet në Kaliforni kanë publikuar analizat toksikologjike gjatë ditës së premte. Aktori i famshëm

Një milion vetëvrasje në Rusi në 20 vjetët e fundit

Psikiatrët nga Qendra Sociale e Moskës, Serbsky, kanë thënë se shifrat e vetëvrasjeve mbeten alarmante në disa pjesë të Rusisë. Boris Polozhy, i cili kryeson departamentin për probleme sociale, ka

Dita Botërore e parandalimit të vetëvrasjes

10 Shtatori është përcaktuar si Dita Botërore e Parandalimit të Vetëvrasjeve. Qëllimi i kësaj dite është rritja e ndërgjegjësimit në lidhje me nevojën dhe detyrimin për të zbatuar veprimet që

OBSH: Në 1 vit 205 vetëvrasje, pjesa më e madhe janë meshkuj

Ndryshe nga sa men dohej, në vendin tonë vetëvriten më tepër meshkujt sesa femrat. Të paktën këto janë të dhënat e raportuara nga Shqipëria, pranë Organizatës Botërore të Shëndetësisë, e

6 vetëvrasje brenda 72 orëve nga varfëria

Numri i vetëvrasjeve për shkak të krizës ekonomike sa vjen e rritet në të gjithë vendin. Gjatë 72 orëve të fundit janë vetëvrarë 6 persona për shkak të mospërballimit të

MB: Hetoni rastet e vetëvrasjeve për shkak të largimeve nga puna

Pas akuzave të Partisë Demokratike mbi numrin në rritje të vetëvrasjeve për shkak të largimeve nga puna, Ministria e Brendshme i ka tërhequr vëmendje të gjitha drejtorive të policive lidhur

Duhanpirësit më të rrezikuar për të kryer vetëvrasje

Cigaret mund të vrasin në mënyra të ndryshme, për shembull, sipas studiuesve në Shkollën e Mjekësisë të Universitetit të Uashingtonit në Saint Louis, duhanpirësit kanë një probabilitet prej dy deri

PD: Vetëvrasja e kryefamiljarit në Lezhë, akuzë ndaj Edi Ramës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Vorpsi denoncon largimin e padrejtë nga puna të 55-vjeçarit, akt që e çoi atë drejt vetëvrasjes. Deklarata e plotë: Arroganca e qeverisë dhe e Kryeministrit Edi

Familjarët e Ana Fjollës: Nipi na tha se ‘mamin e vrau babi’

Familjarët e Ana Fjollës, 26- vjeçares që u raportua si e vetëvrarë, fajësojnë dhëndrin e tyre, Agronin si autor të krimit. “Na thënë se ka vrarë veten. Përballë tronditjes së

Kosovë, polici tenton të vetëvritet

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një efektiv i Policisë së Kosovës ka tentuar të kryejë vetvrasje me armë zjarri sot në shtëpinë e tij në fshatin Smrekonicë

Brunilda Meka, zbulohet shkresa e transferimit: Të shkojë në Mollaj

Gazeta “Panorama” në kryeartikullin e saj të sotëm boton shkresën e transferimit nga detyra të Brunilda Mekës nga ana e drejtoreshës së Degës Rajonale të Sigurimeve Shoqërore në Korçë. Kjo

Humb jetën 19-vjeçari nga Lezha, dyshohet të ketë kryer vetëvrasje

Humb jetën një 19-vjeçar nga Lezha. Sipas të dhënave paraprake nga policia, dyshohet se i riu i ka dhënë fund jetës duke u qëlluar me armë zjarri në banesën e

Andon Mëhillaj tenton vetëvrasjen?

I konsideruar si sekser i vrasjeve dhe shpërthimeve me minë të telekomanduar, Adnon Mëhillaj ka tentuar të vetëvritet në ambientet e burgut 302, ku ndodhet në paraburgim. Lajmi është konfirmuar

Tenton të varë veten te Ura e Dajlanit, policia e shpëton në kohë

Një qytetar në Durrës kërcënoi sot se do të vetëvarej te Ura e Dajlanit. Ngjarja ndodhi gjatë mesditës së sotme, ku një person i seksit mashkull, me iniciale E.B, kërcënoi

Interneti shton rrezikun e vetëvrasjeve te të rinjtë

Interneti, dhe në mënyrë të veçantë forumet online, mund të shtojnë rrezikun e vetëvrasjeve te të rinjtë, sidomos teka ata që janë më të ndikueshëm dhe që mesatarisht kanë krijuar

Korçë, vetëvritet me armë zjarri një 53-vjeçar

Një 53-vjecar është gjendur i pajetë në banesë, ndërsa policia dyshon për vetëvrasje. Mësohet se 53-vjecari, Vilson Rika banor i fshatit Ciflik të Korcës u gjet i vdekur në banesë