Tag "vetevrases"

Arabi Saudite, 6 të vdekur nga një sulm vetëvrasës në një xhami shiite

Të paktën gjashtë persona u vranë të premten, kur një sulmues vetëvrasës hodhi veten në erë brenda një xhamie shiite në krahinën lindore Qatif, në Arabi Sudite. Disa njerëz të

Nigeri, 10-vjeçarja sulm vetëvrasës, 19 viktima

Së paku 19 njerëz janë vrarë pasi një vajzë, e cila besohet të ketë qenë 10 vjeçe, ka hedhur veten në erë në një treg në Nigeri. Ngjarja ka ndodhur

Stamboll, dy policë të plagosur nga një sulm vetëvrasës

Një person i cili dyshohet se kishte në trup edhe pajisje shpërthyese, përveç armatimit që mbante në dorë, ka sulmuar një stacion policor në Stamboll të Turqisë. Mediat turke raportojnë

Sulm vetëvrasës, vdesin 15 shiitë

Një sulm vetëvrasës me bombë ka shpërthyer në një festival të shiitëve në verilindje të Nigerisë, duke vrarë 15 persona dhe lënduar rreth 50 të tjerë, ka bërë të ditur

India dhe Pakistani, dënojnë sulmin ku u vranë 55 persona

Autoritetet indiane dhe pakistaneze, kanë dënuar sulmin vetëvrasës në kufirin Pakistan-Indi, i cili ka shkaktuar vdekjen e 55 personave dhe plagosjen e dhjetëra të tjerëve. Shperthimi ka ndodhur më 2

Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës së paku 9 vetë të vrarë

Nga një sulm vetëvrasës me makinë – bombë në provincën lindore Logar në Afganistan, janë vrarë së paku 9 vetë dhe plagosur më se 20 të tjerë. Një zëdhënës lokal

Bagdad: Nga sulmi vetëvrasës, 15 të vrarë

Nga një sulm vetëvrasës me makinë-bombë në Bagdad janë vrarë së paku 15 vetë dhe plagosur 30 të tjerë. Policia tha se sulmi ka ndodhur sot në një postbllook në

Jemen: Nga sulmi vetëvrasës, 32 të vrarë

Nga një sulm vetëvrasës me bombë në një demonstratë të myslimanëve shiitë në kryeqytetin Sana në Jemen, janë vrarë së paku 32 vetë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur, kanë

Sulmi vetëvrasës në Kabul vriten 3 anëtarë të NATO-s

Sulmi vetëvrasës i talebanëve, që ka ndodhur sot në mëngjes në Kabul, ka vrarë tre anëtarë të NATO-s, si dhe ka plagosur 13 civilë. Një taleban ka mbushur me mjete

10 të vdekur nga një sulm vetëvrasës në Bagdad

Të paktën 10 persona kanë vdekur nga një sulm vetëvrasës, shkaktuar nga militantët e Shtetit Islamik, në veri të Bagdadit. Shpërthimi është shkaktuar nga eksplozivët e vendosur në një makinë.

Sulm vetëvrasës në Irak, 13 të vrarë

Nga një sulm vetëvrasës me një makinë-bombë në qytetin Ramadi në Irak, janë vrarë së paku 13 vetë dhe plagosur 17 të tjerë. Policia irakiane tha se sulmuesi, me një

Afganistan: Nga sulmi vetëvrasës humbin jetën 4 civilë

Zyrtarët afganë thonë se katër civilë janë vrarë sot dhe shtatë të tjerë janë plagosur, nga një sulm vetëvrasës, që në shënjestër e kishte konvojin e NATO-s në kryeqytetin Kabul.

Irak, 14 të vrarë gjatë një sulmi vetëvrasës

Së paku 14 persona janë vrarë në pjesën veriore të Irakut pasi një sulmues vetvrasës e drejtoj një kamion të mbushur me eksploziv drejt një pike kontrolli të policisë. Sulmi

Irak, 30 të vrarë nga sulmi vetëvrasës

Nga një sulm vetëvrasës me bombë në një tubim politik kurd, në pjesën lindore të Irakut, janë vrarë së paku 30 vetë dhe plagosur më se 50 të tjerë. Ky

Afganistan, ndalohet 8-vjeçarja me jelek vetëvrasës

Policia në Afganistan ka ndaluar sot vajzë 8 vjeçe, e cila kishte veshur një jelek vetëvrasës. Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme afgane, Sediq Sediqi, i ka thënë BBC-së se vajza

Irak, 8 të vdekur nga një sulm vetëvrasës

Një person ka hedhur veten në erë në Irakun qendror duke lënë të vrarë 8 persona dhe 25 të tjerë të plagosur. Kjo është ngjarja më e rëndë që prej

6 të vdekur nga sulmi vetëvrasës në Pakistan

Një sulm vetëvrasës ka ndodhur në veriperëndim të Pakistanit, ku në shënjestër ka qenë një komandant i forcave policore. Nga shpërthimi kanë mbetur të vrarë të paktën 6 persona dhe