Tag "vetevaret"

Shkon në 3 numri i vetëvrasjeve për sot, 44-vjeçari var veten në shkallët e banesës së tij

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar, këtë herë në Kamzë. Burime nga policia lokale thanë se mëngjesin djeshëm në banesën e tij është gjetur i vetëvarur një 44-vjeçar. Burime

Shkoder, vetëvaret në banesë një 60 vjeçar

Një 60-vjeçar ka varur veten pasditen e sotme në fshatin Mjedë në Shkodër. Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:30. Të njëjta burime saktësojnë

Vetëvaret 30 vjeçari i burgosur në Peqin, Naço shkarkon drejtorin e shefin e sigurisë

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka shkarkuar nga detyra drejtorin e burgut të Peqinit Fatos Veliaj si dhe shefin e sigurisë Filip Ulndreaj. Shkarkimi i dy drejtuesve është bërë pasi

Vetvaret 52-vjeçari pranë varrit të babait dhe bashkëshortes së tij

Një 52-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në një pemë pranë varrit të bashkëshortes dhe babait të tij. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Vojnik të Beratit, ndërsa

Vetëvaret një 25 vjeçar, vuante nga depresioni

Një i ri i ka dhënë fund jetës ditën e djeshme në qytetin e Shkodrës. Burime nga policia bëjnë me dije se E.L. 25 vjeç është vetëvarur me litar në

Elbasan, vetëvaret nëna 20-vjeçare, vuante nga depresioni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan ku një nënë e re, 20 vjeç ka vrarë veten duke u vetëvarur në kushte të rënda depresioni. Silvana Bitri, 20 vjeçe,

Babai i tre vajzave i jep fund jetës, shkak fatura e energjisë

Pas përmbytjeve, një lajm tjetër tronditës vjen nga Vlora ku mësohet se një kryefamiljar është vetëvrarë pasi nuk kishte mundësi të paguante faturat e energjisë. Mësohet se ngjarja e rëndë

Tjetër tragjedi në burg, vetëvaret me çarçaf i burgosuri

Përdor çarçafin e dhomës për t’u vetëvarur. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme në burgun 302 ku Sh. Hysa i ka dhënë fund jetës. Burimet në burgun e kryeqytetit bëjnë

Shënohet viktima e parë e “vjedhjes së energjisë”, vetëvaret në burg 52-vjeçari

Një lajm tronditës vjen mëngjesin e sotëm nga burgu i Rrogozhinës. Një 52-vjeçar mësohet se ka kryer vetëvrasje në qelitë e burgut. Mësohet se ky person ishte arrestuar në kuadër

Fier, vetëvaret 41-vjeçarja, shkak depresioni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në fshatin Mbrostar të Firti ku nnjë 41-vjeçare u gjet e vetvarur në banesën e saj. Sipas burimeve policore mësohet se

Vetëvaret në qeli 2 muaj pasi kishte hedhur gruan në greminë

Një 30-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në ambientet e paraburgimit të Vlorës. Ervis Hysi ishte arrestuar para dy muajsh pasi ka dhunuar dhe më pas e

Lezhë, 59-vjeçarja var veten në oborrin e shtëpisë

Një 59-vjeçare, banuese në fshatin Rrilë-Lezhë është gjetur e vetëvarur sot në mjediset pranë shtëpisë së saj, ndërkohë që policia e mbërritur menjëherë në vendngjartje ka nisur hetimet për zbardhjen

Korçë, vetëvaret 46 vjeçari

Një kryefamiljar nga Korça është gjetur i vetëvarur nga familjarët e tij në banesë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Plase, ku 45 vjeçari me iniciale F.I., u gjet

Pukë, vetëvaret një 23 vjeçar, shkak depresioni

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Povarë, Komuna Fierzë e rrethit Pukë, ku një 23 vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Kanë qenë familjarët ata

Vetëvaret 60 vjeçari, të pa qarta motivet

Familjarët e dinin se po ushqente bagëtitë si çdo ditë, por janë shqetësuar nga vonesa e tij, ndaj kanë shkuar për ta parë se çfarë i ka ndodhur familjarit të

Peqin, 45-vjeçari gjendet i vetëvarur në pemën e oborrit

Burime nga policia bënë të ditur se “të shtunën është gjetur i vetëvarur në pemën e oborrit të banesës së tij në qytetin e Peqinit 45-vjecari Arben Abdullai”. 45-vjeçar ishte

33-vjeçari tenton të vetëvaret, shpëtohet nga policia

Një 33-vjeçar ka tentuar ti japi fund jetës duke u vetëvarur mbrëmjen e sotme në Fierzë por fatmirësisht policia ka ndërhyrë në kohë duke i shpëtuar jetën. Shkaqet që e

Krujë,vetëvaret në qelinë e burgut i dënuari për vrasje

Një i dënuar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në qelinë e burgut. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në burgun e Zaharies në Krujë ndërsa viktima është shtetasi

Djali përdorues droge, babai vetëvaret në ballkonin e shtëpisë

Nuk ka mundur të durojë më dramën e djalit të tij 20-vjeçar dhe i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur paraditen e djeshme, në

Tepelenë, vetëvaret 48-vjeçariTepelena, 48-old hanged himself

Është gjetur i vetëvarur brenda mjediseve të burgut të Bënçës në Tepelenë 48-vjeçari Bajram Sela. Viktima ishte punonjës i këtij burgu, punonte si kaldajist dhe mësohet se pikërisht në zonën

Lezhë, vetëvaret i dënuari në qeli

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun e Lezhës. Një i burgosur, i dënuar me 20 vite burg, i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Gjon Lekaj, 35

Vetëvaret për shkak të borxheve

Një 37-vjeçar gjendet i vetëvarur në pyllin e Semanit në Fier. Viktima mësohet të jetë Pilo Çorape 37 vjeç. Nga hetimet paraprake mësohet se viktima para aktit ekstrem kishte telefonuar

Ende mister vetëvarja në komisariat

Ka mbetur ende mister vetëvarja e rojës private, Ndue Kolthi, në mjediset e Komisariatit numër 3. Deri më tani nuk është mësuar ndonjë shkak, veç faktit që viktima ishte përdorues