Tag "vetem"

Mjerimi/ Braktisen nga nënë, policia i arreston babain, dy fëmijët fetojnë vetëm

Rastet e mjerimit ku fëmjët e mitur jetojnë vetëm dhe duhet të përballojnë jetën vetëm nuk kanë të mbaruar në Shqipëri. Dy fëmijë të mitur, motër e vëlla, 13 dhe

Koço ngelet vetëm. Deputetët e Jugut i kthejnë shpinën

Marrëdhënjet e ftohta dhe akuzat mes deputetëve të jugut me kolegun e tyre Koço Kokëdhima kanë sjellë një përçarje të bazës socialiste në jug të vendit. Komisari i jugut Koço

Cipras: Po përballemi të vetëm me krizën e emigratëve

Pas një takimi ministror në mesditë, kryeministri grek, Aleksis Cipras theksoi se kriza e përshkallëzuar e emigrimit është çështje kritike që ndikon në gjithë Evropën dhe jo vetëm në Greqi.

Monica Bellucci: Kush tha se jam vetëm?

Aktorja 50 vjeçare Monica Bellucci, e cila i ka dhënë fund martesës së saj, ka shuar kureshtjen e mediave në lidhje me ndonjë romancë të re. Ajo ka konfirmuar se

Vetvrasja e 20­ vjeçares, nata e fundit e vajzës në hotel, recepsionisti: Ishte vetëm

Policia e Tiranës ka marrë në pyetje dje për disa orë punonjësit e hotelit që kishin turnin në kohën kur aty ka hyrë vajza nga Fieri, e cila kreu vetëvrasje

I vetëm në Parlament, kolegët “harrojnë” Braçen në sallë (FOTO)

Pamja që ofronte parlamenti pasditen e sotme rrallëherë e ka ofruar. Të gjithë deputetët e mazhorancës kishin braktisur sallën duke lënë të vetëm deputetin Erjon Braçe i cili u bëri

Berisha: 1 votë e popullit opozitar vlente vetëm 30% të një vote për qeverinë

Në një postim në rrjetin social Facebook ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se aspektet me te shemtuara dhe me antidemokratike te zgjedhjeve te 21 qershorit ishin pabarazia dhe diskriminimi ekstrem

KQZ: Listat zgjedhore printohen dhe vulosen vetëm nga njësitë bashkiake

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një deklarate për shtyp bëri me dije se Partitë Politike ende nuk kanë emëruar anëtarët përbërës të 12-të Komisioneve Zonale Zgjedhore. Kur jemi 48 orë

“Seks vetëm për festa” premierë në teatrin Eksperimental

Komedia “Seks vetëm për festa” pas suksesit që pati në skenën e tetarit “Bylis” në Fier, këtë fundjavë do të vijë dhe në skenën e Tiranës. Shkruar dhe me regji

Peshon vetëm 18 kg. Aktorja anoreksike drejt vdekjes

E gjatë 170 cm, ajo peshon 18 kilogramë dhe është afër vdekjes. Tani, Rachael Farrokh, nga Kalifornia Jugut, po lutet që njerëzit ta ndihmojnë t’i shpëtojë vdekjes. Aktorja 37 vjeçare,

Veliaj: Më vjen keq për Kosovën pasi PD e ka lënë vetëm në fushatë

Kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës, Erion veliaj ka vijaur takimet e tij elektorale. Në një taki me banorët e Petrelës Veliaj deklaroi se i “vjen keq” për doktorin

Vetëm 3 vjeç por… mjeshtër në Bilardo (Video)

Vetëm tre vjeç dhe ai është një mjedhtër i bilrdos. Vogëlushi, Adam Wayne nga Irlanda është shumë preciz, edhe pse e ka të vështirë të shohe biliardon. Babai i tij

Thyhet aleanca PD-PR, Mediu i vetëm në zgjedhje

Koalicioni mes Partisë Demokratike dhe Partisë Republikane është në rrezik dhe për pasojë PR-ja mund të dalë e vetme në zgjedhjet e 21 qershorit. Siç duket negociatat me selinë blu

Sistemi i ri i rinovimit te patentave, vetëm për 15 min dhe pa kosto

Sistemet e reja teknologjike që janë vendosur për rinovimin e patentave kanë bërë të mundur që të shkurtohet nga dy javë në vetëm 15 minuta, koha e rinovimit të tyre.

Fotoja bën xhiron e botës. “Gruaja në shoqëri”, në takim vetëm burra

Një foto e konferencës “Gruaja në shoqëri”, e mbajtur në Arabinë Saudite, po bën xhiron e botës në internet. Ajo tregon se salla ku disktuohet për gratë është e mbushur

Kloni i iPhone 6 kushton vetëm 100 dollarë

Kemi parë disa klone të iPhone 6, disa prej të cilëve janë të mirë, por ka edhe shumë të mirë. Një nga këta është telefoni shumë i lirë, Gold-east, i

Telefon “hallall”. Vetëm për myslimanët

Një telefon i dizajnuar për myslimanët ka dalë në shitje në Rusi. Kryetarja e Unionit të Femrave Myslimane në Rusi, Nailya Ziganshina, njoftoi më 8 janar se telefoni përmban tekstin

Siri, ​33 mijë viktima vetëm gjatë vitit 2014

Në vitin 2014 në Siri janë vrarë 33 mijë e 278 civilë. Lajmi është bërë i ditur nga Observatori Sirian për Të Drejtat e Njeriut. Deri tani, gjithësej në Siri,

PD: Qeveria asnjë plan për zonat e përmbytura, kujtohet vetëm kur ka viktima

Partia Demokratike ka reaguar përmes një deklarate të zëdhënëses Nebijaj, ku shpreh ngushëllime familjarëve të viktimave në Qarkun e Lezhës. Përmes deklaratës i kërkohet qeverisë të marrë masa të menjëhershme

Shqiptarët dhe serbët do udhëtojnë vetëm me karta identiteti

Gjatë takimit mes dy delegacioneve janë firmosur edhe tre marrëveshje të rëndësishme, midis tyre edhe një marrëveshje e rëndësishme për doganat; e cila synon të lejojë kalimin në të dyja

Thaçi: Vetëm dy opsione për zgjidhje të krizës

Kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se zhvillimet e fundit politike tregojnë se vendi ndodhet në fazën përmbyllëse të tejkalimit të ngërçit politik. Komentet e tij vijnë

Bashkia: Rama di vetëm të shkatërrojë. PS: Basha harron që është kryebashkiak

Partia Socialiste e cilëson të padrejtë sulmin e Kryetarit të Bashkisë Lulzim Basha ndaj aksioneve të Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik për prishjen e ndërtimeve pa leje. Në një deklaratë për mediat

Serbia mbron huliganët, vetëm një i dënuar për trazirat në Beograd

Serbia ka gjobitur vetëm një huligan, edhe atë vetëm me të holla, edhe pse në fushë pati shumë prej tyre që kishin hyrë për ti sulmuar lojtarët e Kombëtare shqiptare.

Cana për La Parisien: Na trajtuan si kriminelë, në fushë menduam vetëm për jetët tona

Kapiteni i Kombëtares shqiptare ka dhënë një intervistë për prestigjiozen ‘El Parisien” ku ka treguar se në fushë pas asaj që ndodhi, lojtarët e kombëtares shqiptare menduan vetëm për jetët

Policia e Shtetit: Personi vetëm telefonoi, e ftojmë të paraqitet

Pas fakteve nga News 24, reagon Policia e Shtetit. Zyra e shtypit, thekson se Policia e Shtetit bën me dije se për ngjarjen në fjalë kanë ardhur me dhjetra informacione

24 gjërat që mësoni për veten kur udhëtoni vetëm

E kam gjetur gjithmonë të udhëtuarit vetëm më tepër orientues, se sa disorientues. Kur kthehem në punën dhe rutinë time pasi kam pasur mundësinë për të eksploruar veten gjatë udhëtimit,

Liverpooli fiton vetëm pas 15 penalltive

Liverpooli me mjaft vështirësi ka arritur ta mposht Middlesbrough në Capital One Cup. Skuadra nga Anfield, Liverpooli ka kaluar në rrethin tjetër të Capital One Cup, përkundër problemeve që pati

Interi, vetëm barazim me Palermon (Video)

Interi nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim 1:1 në përballje me Palermon. Skuadra zikaltër, Inter, është ndalur në barazim në sfidën e zhvilluar kundër Palermos. Klubi

Obama: Shteti Islamik nuk është luftë vetëm e Amerikës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i ka bërë sërish thirrje komunitetit ndërkombëtar që të angazhohet sa më shumë në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik, të cilët kanë

Konferenca e Ramës, Basha: Në ngjitje vetëm propaganda dhe sekserët e pushtetit

Pas konferencës së kryeministrit Edi Rama ka reaguar kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha. Në një postim na faqen e tij në “facebook” Basha shkruan se të vetmit sektorë në