Tag "vetedeklarimi"

Basha: Vetëdeklarimi ishte vetëm fillimi, do të denoncojmë rastet në Prokurori

Përmes një deklarate për mediat kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi pas publikimit të formularëve të vetëdeklarimit nga ana e KQZ-së, duke theksuar se faktet e dala vërtetuan alarmin

Dekriminalizimi/ Meta takon Llallën, krijohet struktura e posaçme e vetëdeklarimit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka zhvilluar në mesditë një takim me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Zyrtarisht, kuvendi njofton se biseda ka pasur në fokus procesin e dekriminalizimit. Lajmin

Dekriminalizimi, zyrtarët dy muaj afat për vetëdeklarimin

Pas shumë debatesh dhe betejash, politika e vendit ka gjetur gjuhën e përbashkët për miratimin e dekriminalizimit. Miratimi në Kuvend me votat e mazhorancës dhe opozitës, i çel rrugën procesit

Dekriminalizimi/ Ja formulari i vetëdeklarimit

Ky është dokumenti i vetëdeklarimit që do të duhet të plotësojë çdo zyrtar i administratës dhe politikës. Formularin e ka shpërndarë PS. Pikërisht çështja e vetëdeklarimin është kthyer në një