Tag "veshtiresi"

Vazhdon rreziku nga zjarret, situatë e vështirë në Dibër, Durrës, Vlorë e Gjirokastër

Zjarret kanë përparuar me shpejtësi nga nata e kaluar dhe sot po i afrohen fshatrave, si në Dibër, Durrës, Vlorë dhe Gjirokastër. Emergjenca Civile njoftoi se një vatër e fuqishme

Korçë, reshjet e dëborës krijojnë vështirësi për qarkullimin e automjeteve

Reshjet e dëborës kanë krijuar vështirësi për qarkullimin e automjeteve në qarkun e Korçës, i cili është përfshirë nga temperaturat e ulëta. Temperaturat nën zero kanë sjellë edhe ngrica në

Rikthehen ngricat, probleme në qarkullim në Fushë Arrëz-Qafë Mali

Temperaturat e ulëta në veri të vendit kanë krijuar probleme në qarkullimin e automjeteve si pasojë e ngricave në disa akse rrugore. Sipas të dhënave, aksi Fushë-Arrëz-Qafë Mali-Qafë Shllak paraqet

Aksi Fierzë-Bajram Curri i mbuluar nga ngricat, vështirësi në qarkullim

Si pasojë e motit të keq, aksi rrugor Qafë Mali-Fierzë- Bajram Curri është mbuluar nga ngricat dhe paraqet rrezikshmëri për të qarkulluar. Por, duke mos mjaftuar kjo, mësohet se në

Paloka: Ekonomia shqiptare në vështirësi

Gjate fjales se tij ne seancen e sotme parlamentare, kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Demokratike, Edi Paloka, u shpreh se ekonomia shqiptare po kalon momente të vështira. Sipas Palokes

Moti i keq, vështirësi në qarkullim në disa zona të vendit

Për shkak të motit të keq në disa zona të vendit ka vështirësi në qarkullim, të krijuara më së shumti për shkak të reshjeve të dëborës si dhe rrëshqitjes së

Rikthehet bora, vështirësi qarkullimi në Qarkun e Kukësit

Pranvera kete vit duket se e paska te forte betejen me dimrin. Asnje shenje e saj ne vend. Pervec reshjeve te shiut, ne vend kane nisur edhe reshjet e debores

Kukës, vijon situata e rëndë, me ngrica e pa energji

Për shkak të birës dhe ngricave, situate në veriun e Shqipërisë vazhdon të mbetet e rëndëuar çka ka sjellë vështirësi në qarkullimin e mjeteve. Po ashtu vështirësi ka edhe në

Kukës, disa komuna pa energji, vështirësi në qarkullim

U mbledh sot në Kukës Shtabi i Emergjencave Civile ku është diskutuar për problematikat e shfaqura pas reshjeve të dëborës. Prefekti i Qarkut të Kukësit, Safet Gjici tha se për

Paketa fiskale 2015. Bashkia Korçë: Mbulojmë me vështirësi tarifat e shërbimeve

Këshilli Bashkiak i Korçës ka miratuar mes debatesh paketën fiskale për vitin 2015. Këshilli ka hedhur poshtë kërkesën e Ujësjellësit për rritjen e çmimit të ujit, por nga ana tjetër

Ngricat, vështirësi në rrugën Gjirokastër-Tepelenë, izolohen disa komuna në Dibër

Vazhdojnë problemet në qarkullimin e akseve kryesore të vendit si pasojë e ngricave dhe temperaturave të ulëta. Sipas raportimeve, mësohet se sot ka një situatë problematike në aksin Gjirokastër-Tepelenë për

Moti i keq, ARRSH: Akset ku duhet të qarkulloni me zinxhirë

Edhe sot, Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor janë kujdesur të lajmëriojnë qytetarët për akset rrugore të cilat janë të kalueshme me vështirësi për

Vështirësi në qarkullim për shkak të motit të keq, ja si paraqitet situata

Në disa zona të vendit, vazhdon të ketë vështirësi në qarkullim për shkak të motit të keq dhe temperaturave të ulëta. Bëhet me dije se deri në orën 17:30, situata

Ben Affleck tregon vështirësitë e Hollivudit

Aktori Ben Affleck ka treguar si ka arritur të formojë fizikun e tij për rolin e Batmanit ndërkohë që po xhironte edhe filmin ‘Gone Girl’, ku interpreton një burrë jo

Belgjika fiton me vështirësi

Belgjika përmbysi rezultatin dhe mposhti 2-1 Algjerinë në ndeshjen e parë të saj në “Brazil 2014”. Skuadra e drejtuar nga Vilmots zhgënjeu në pjesën e parë pasi luajti shumë me

Sa e vështirë është të ruash një sekret

Nga shumë kultura të botës të mençurit kanë dalë në përfundimin se të ruash një sekret është një prej gjërave më të vështira që një njeriu mund të bëjë. Dhe

Reali me vështirësi në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Fitorja prej 3-0 e Real Madridit në Santiago Bernabeu ka mjaftuar që skuadra e Carlo Ancelottit të kaloi gjysmë finale edhe pse humbi nga Borussia Dortmund me rezultat 2-0. Pjesa

Daka paralajmëron: Vështirësi nëse zgjedhjet mbahen shpejt

“Ne jemi të përgatitur për zgjedhje të parakohshme sepse çdo zgjedhje që mbahen para muajit dhjetor, janë të parakohshme. Por, nëse reforma mbaron shpejt, është një sfidë e madhe për

Vendimi i Tiranës vë në vështirësi OPCW, pa vendshkatërrim për armët

Vendimi i Tiranës zyrtare duket se ka vënë në vështirësi ndërkombëtarët. Washington Post e konsideron goditje të madhe për përpjekjet ndërkombëtare për të shkatërruar arsenalin kimik të Sirisë dhe vendimin

KQZ paralajmëron vështirësi në votimet e nëntorit

Vendosja gabim e kodeve identifikuese si dhe mungesa e regjistrit të saktë të adresave të votuesve sipas KQZ-së edhe këtë vit do të sfidojë votimin e rregullt që nënkupton humbje

Kim: Nuk do të mbetem më shtatzënë

Kim Kardashian pas lindjes së vajzës së saj ka folur rreth shtatzënisë së saj dhe vështirësive që ka kaluar. Ajo ka lindur një vajzë të shëndetshme, por në episodin e

Rritet me 31.4 mld lekë borxhi publik

Rritet në mënyrë të frikshme niveli i borxhit duke paralajmëruar për vështirësi të shtuara pas zgjedhjeve të 23 qershorit. Vetëm në 3 muajt e parë të këtij viti borxhi është

Rosela: Nuk është e lehtë të jesh artist

Rosela Gjylbegu thotë se të jesh artist në një vend si Shqipëria nuk është aspak e thjeshtë, pasi të gjitha punët duhen bërë vetë. “Shumë njerëz mendojnë që muzika është