Tag "veshtire"

Sa e vështirë është të jesh prind, këtë e dinë dhe kafshët (Foto)

Të jesh prind është një detyrë e mrekullueshme, por në të njëjtën kohë dhe mjaft e vështirë. Fëmijët kërkojnë vëmendje dhe kujdes të vazhdueshëm. E njëjta gjë ndodh edhe me

Granit Xhaka: Do ta kemi të vështirë me Shqipërinë

Lojtari kosovar i përfaqësues zvicerane Granit Xhaka pohon se helvetët do ta kenë të vështirë me Shqipërinë. Duke folur për përballjen me kuqezinjtë në kuadër të Euro 2016, ku pranoi

E gjeni dot se kush është kjo vajza (Foto)

Ndoshta është pak e vështirë ta dalloni pasi këtu është vetëm tre vjeçe. Ronela Hajati postoi këtë foto në të cilën ka qenë 3 vjeç dhe thotë se i vjen

Këto janë disa paisje që vështirë se e keni ditur se ekzistojnë (Video)

Zbulimet teknologjike na kanë habitur gjithnjë dhe na kanë bërë të mendojmë se nuk kanë më se çfarë të prodhojnë. Por këtu gabohemi, sepse teknologjia po na mahnit me krijime

Vuçiç bën të vështirin: Dua të di kush do të shkojë në stadium për të vendosur

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiç, është ende në dilemë në lidhje me praninë e tij në stadiumin “Elbasan Arena”, për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Serbi. Kreu i qeverisë serbe është shprehur se

Vatër zjarri në Shëngjin, terreni i vështirë pengon zjarrëfikësit

Një vatër zjarri është regjistruar sot në malin në afërsi të qytetit të Shëngjinit. Mësohet se nga flakët është djegur dhe një sipërfaqe me shkurre. Duke mos mjaftuar kjo situatë,

Ngjela: Procesi i dekriminalizimit, e vështirë për politikën e vendit

Për avokat Spartak Ngjelën, procesi i dekriminalizimit të politikës, pavarësisht se ndërkombëtarët po kërkojnë vendosjen e ligjit dhe drejtësisë, është shumë e vështirë. Ngjela pohon se pushteti në Shqipëri është

Januzaj: Nuk jam mbrojtës i mirë

Anëtari i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj thotë se po e ka të vështirë të përshtatet me taktikat e trajnerit Louis van Gaal. Perfaqesuesi i Belgjikës thotë se do që të

2014 një vit i vështirë për bizneset, pak shpresë edhe në 2015

Viti 2014 u konsiderua si një vit i vështirë ekonomik për bizneset. Në konferencën përmbyllëse, kreu i dhomës së tregtisë Nikolin Jaka pohoi se edhe 2015-ta do të jetë një

De Biazi: Kualifikimi për “Euro 2016” i vështirë

Gianni De Biasi e cilësoi të vështirë kualifikimin për në evropianin “Francë 2016”, derisa e vlerësoi ndeshjen ndaj Armenisë si shumë të rëndësishme për ecurinë e këtyre eliminatoreve. “Nuk është

Ekonomia e BE-së në gjendje të vështirë

Ishte një shfaqje mjeshtërore ajo e kryeministrit britanik para shtypit në përfundim të samitit të BE-së. Si publik David Cameron kishte pa dyshim parasysh qytetarët britanikë. Në një kreshendo teatrale

Moore: Vendimi për Gjykatën e Posaçme, i vështirë por i drejtë

Drejtori i zyrës për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin amerikan të Shtetit, Jonathan Moore, ka thënë se vendimi për ngritjen e Gjykatës së Posaçme në Kosovë ka qenë i

Bale: Vështirë ndaj Bayernit

Gareth Bale e di se Real Madridin e pret një duel i vështirë nesër mbrëma në ‘Allianz Arena’. Duke folur në konferencën për media të oraganizuar para ndeshjes ndaj Bayern

Ristani: 101 vjetori e gjen policinë në ditë të vështirë, vlerësim për profesionistët

Në 101 vjetorin e krijimit të Policisë së shtetit, Partia Demokratike deklaron se kjo organizatë po kalon ditët e saj më të vështira. Arben Ristani, deputet i PD, tha në