Tag "verteta"

Të vërteta të çuditshme që mbase nuk i dini për Antarktidën

Antarktida është një nga kontinentet më të mëdha të botës, edhe pse praktikisht është e pabanuar. Megjithatë, nuk mungojnë resurset dhe as historitë e këtij kontinenti. Kur flasim për kontinentet,

Në Shqipëri shteti ka monopolin e të vertetës/ Nga Enver Bytyci

Po na mësohen veshët me lajmet e përditshme për arrestime personash nën akuzen “fshehje e të vertetës” ose “pengim të hetimeve”. Dje u dha lajmi i fundit i kësaj natyre.

Nikollaq Neranxi: Ja e verteta e përplasjes sime me policinë

Biznesmeni Nikollaq Neranxi është paraqitur në Komisariatin numër 6 të Policisë për të sqaruar konfliktin dhe fyerjen që një efektiv i Rrugores pretendon se i është bërë nga biznesmeni, teksa

Ja e verteta e rrëzimit të Helikopterit./ Nga Valter Berisha

Kondrabanda dhe mermeri i Mimi Kodhelit që u mori jeten dy të rinjëve. Të dashur miq,tragjedia e ndodhur diten e djeshme në Grizhë të Malsise së madhe ku Helikopteri i

Rama, bunkeri dhe 20 shkurti! Të verteta të pathëna/ Nga Sali Berisha

Te dashur miq, 20 shkurti eshte dita e lirise se vertete dhe dinjitetit te shqiptareve si dhe dita e kujteses kombetare. Kete vit ishte 25 vjetori i rrezimit te shtatores

E vërteta e hamamit të Krujës. Ja ku gënjyen mediat

Trashëgimia Kulturore pa Kufij-Shqipëri ka reaguar në lidhje me lajmin e botuar në disa media online të vendit ku u tha se pak muaj pas rikonstruksionit, është dëmtuar hamami i

Ja e verteta e uniformave të policisë. Ku genjen Tahiri

Zbulohet gënjeshtra dhe mashtrimi i ministrit të Brendshëm Saimi Tahiri në lidhje me uniformat e reja të policisë së shtetit. Një ditë më parë në Komisionin e Sigurisë, ministri Tahiri

Shpërthen Arben Malaj. Ja e verteta e LMN-së

Edhe pse ka më shumë se dy vite që është terhequr nga politika, ish ministri socialist Arben Malaj ka sqaruar disa të verteta, sipas tij për “Lëvizjen për Mendim Ndryshe”,

Stine: Ja e verteta për sherrin me Flor Mumajesin

Pasi u vetëdorëzua dje në polici, këngëtari Stine ka mohuar goditjen me sende të forta ndaj këngëtarit Flori Mumajesi. Stine, i cili për 16 orë ishte person i shpallur në

Këto janë 10 vendet mahnitëse që vështirë t’i besosh se janë të vërteta (Video)

Bota na ka falur vende mahintëse të cilat shpesh herë janë aq të bukura sa ne e kemi të vështirë t’i besojmë se janë të vërteta. Në videon më posht

Reagon Adelina për vrasjet në Shkup: Ja e verteta

Pak orë më parë është bërë publik një lajm për vrasjen e dy shqiptarëve, që sipas mediave maqedonase janë vrarë për këngëtaren, Adelina Tahiri. Në një komunikim të shkurtër Adelina

Mashtrimi me lidhjen e djalit të Erdogan me “militantë të ISIS”. Ja e verteta

Para pak ditëve përmes një lajmi u akuzuar djali i Presidentit të Turqisë Ergogan se ka lidhje me xhihadistët e ISIS. Disa media botuan edhe një foto ku duket Bilal

Nishani: Ja e vërteta e pushimeve të mia luksoze

Zyra e shtypit e Presidentit të Republikës me anë të një komunikate për mediat ka sqaruar opinionin publik lidhur me “pushimet në jaht”. Presidenti duke mohuar të ketë kaluar pushime

Berisha: Ja e vërteta për 21 janarin, nuk i heq asnjë presje atyre që kam thënë

Një ditë pasi u mbushën 4 vjet nga ngjarjet e 21 janarit 2011, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, ku mbetën të vrarë katër protestues, ish-kryeministri Sali Berisha, shprehet

Të vërteta që duhen mësuar para se të ngeleni shtatzëna

Doni të ngeleni shtatzëna sa më shpejt? Ja disa gjëra që duhet të dini për të pasur sa më shumë fat. Puna e natës ul mundësitë për të ngelur shtatzënë

Artur Zheji e Artan Hoxha: Ja e vërteta e SMS-ve në emisionin e Fevziut

Është e vështirë të intervistosh gazetarët. Duke e pasur ‘sëmundje profesionale’, pyetjeve i përgjigjen po me pyetje. Çuditërisht, bëhet akoma më e vështirë, kur flasim për analistë politikë, të cilët