Tag "vermice"

Vërmicë, arrestohen 2 shtetas me gjysmë kilogramë lëndë narkotike

Në pikën kufitare të Vërmicës janë arrestuar dy shtetas të cilët kanë tentuar që të kalojnë një sasi prej gjysmë kilogram lëndë narkotike, me një automjet me të cilin po

Rama në Vërmicë: Kufijtë pika bashkimi

Sikundër bënë me dije mediat kosovare, Kryeministri Edi Rama, si dhe kryeministri I Kosovës Isa Mustafa, kanë përuruar sot pikën e përbashkët doganore në Vërmicë. Rama tha se marrëveshja njëson

Kufiri Kosovë-Shqipëri: Konfiskohet një ton duhan

Kapen rreth një ton duhan i përpunuar dhe refuzo, në pikën kufitare të Vërmicës, që po depërtohej në Kosovë me kuaj. Malli që kontrabandohej, ra në kamerat me sensorë, të