Tag "verilindje"

Rikthehen reshjet e dëborës në veri-lindje, kujdes me qarkullimin

Rikthehen reshjet e dëborës në verilindje të vendit. ARRSH bëri të ditur trashësia e dëborës në Kukës, Tropojë, Pukë dhe Dibër ka arritur në rreth 20 cm, ndaj rekomandohet në disa

“Boko Haram” rrëmben dhjetëra gra e vajza në verilindje të Nigerisë

Dhjetëra gra dhe vajza nga dy fshatra në verilindje të Nigerisë janë rrëmbyer nga militantet e grupit islamik “Boko Haram”. Autoritet nigeriane nuk kanë dhënë ende një deklaratë zyrtare, por