Tag "verifikim"

Dekriminalizimi, KQZ verifikon të dhënat në formularin e vetëdeklarimit të Elvis Roshit

Në kuadër të zbatimit të ligjit të dekriminalizimit, KQZ ka ngritur strukturën e posaçme për regjistrimin, administrimin dhe përpunimin e formularit të vetëdeklarimit dhe ka pranuar depozitimin e 1828 formularëve

Verifikim për 2 ankesa, Totozani pengohet të hyjë në ambientet e IEVP 302

Avokati i Popullit, Igli Totozani është penguar të hyjë në ambientet e Institucionit të Ekzekutimit të Vendimeve Penale 302. Mësohet se kërkesa për të kryer verifikimet e nevojshme erdhi pas

Task-Forcë kundër krimit zgjedhor, Llalla vartësve: Verifikoni të inkriminuarit

Fushata elektorale dhe dita e votimit më 21 qershor për zgjedhjet lokale do të monitorohen nga një njësi e veçantë hetimore në Prokurorinë e Përgjithshme e shtrirë me njësi Task-Forcë

Zgjedhjet. Llalla urdhër prokurorive në rrethe: Verifikoni kandidatët

Kryeprokurori Adriatik Llalla u ka dërguar një qarkore 30 Prokurorive në 12 qarqe ku u kërkon të verifikojnë kandidatët për kryetar bashkie. Në qarkoren e Prokurorisë së Përgjithshme të nisur

Afati i shkurtër, bizneset rrezikojnë gjoba nga Tatimet

Kush nuk verifikon të dhënat e biznesit të tij pranë QKR do të gjobitet. Por drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve e ka parë të arsyeshme që të gjitha bizneset e

INUK reagon pas akuzave të PD: Do bëjmë verifikim të objekteve

Pak orë më parë deputeti i PD-së, Luçiano Boçi publikoi fotografi të disa objekteve që sipas tij nuk ishin shembur nga INUK, duke bërë përzgjedhje selektive. Por, edhe pse me

Vrasja e Santos, asnjë verifikim nga Policia për 5 personat e denoncuar

Kanë kaluar 24 orë nga reagimi i parë i Policisë së Shtetit dhe ende nuk i është bërë e qartë publikut, çfarë po ndodh realisht më çështjen Santo, çfarë vlerë

Vendimet e Gjykatave, prokuroria kërkon verifikim

Prokuroria e Përgjithshme kërkon nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë dhe Ministria e Drejtësisë vlerësimin e procedurave të vendimmarrjes për disa gjyqtarë. Në një konferencë për mediat, drejtoresha e kabinetit

Banorët kundër ndërtimit të HEC-it në Spathar, Balla: Verifikim lejeve

Banorët e Spatharit dhe Dardhës, në Librazhd, janë ngritur në protestë kundër ndërtimit të HEC-it në Spathar. Mësohet se deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka zhvilluar një takim me

Akuzat për trafik droge, PS-LSI kërkesë për Komision Hetimor

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste dhe i LSI-së kanë depozituar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një Komisioni Hetimor lidhur me akuzat e opozitës për përfshirjen e strukturave të Forcave

Haxhinasto: Borxhi do të shlyhet pas verifikimit të rrugëve

Qeveria do të verifikojë gjendjen fizike të rrugëve përpara se të nisë shlyerjen e borxhit që u ka kompanive të ndërtimit të rrugëve. Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto ka deklaruar

Lalla urdhëron nisjen e verifikimeve për dosjen Imami

Kryeprokurori Adriatik Llalla urdhëroi sot nisjen e verifikimeve për dosjen e ish-ministrit të Mbrojtjes Arben Imami. Vendimi për verifikim nga ana e Llalës, ka ardhur pas kallëzimit penal nga Ministria