Tag "veres"

Ja si i kalonin shqiptarët pushimet e verës në vitin 1984 (Foto)

Ishte koha kur Shqipëria ishte ende në diktatin komunist, dhe pushimet e verës ishin tepër modeste për familjet shqiptare. Fotografi Ferdinando Scianna sjell foto të rrallë të verës së vitit

Hoffman: Reforma në drejtësi të miratohet para verës

Është e domosdoshme që reforma në drejtësi të miratohet para verës, pasi kështu vendi ynë mund të ecë përpara në drejtim të Bashkimit Evropian. Kështu është shprehur ambasadori i Gjermanisë

Plas gallata. Gjeni ndryshimin mes pemëve, kapuçit të Ramës dhe flamurit LGBT

Zbukurimet e bashkisë së Tiranës për ditën e Verës kanë bërë që në rrjetet sociale të plasë gallata. Një nga zbukurimet e bashkisë ishte të vishte pemët e bulevardit kryesor

“Dita e Verës”, ja masat që do të merren nga policia në Elbasan

Elbasani, kryeqendra e festimeve në Ditën e Verës, pritet të jetë nesër me 14 mars, qyteti më i vizituar. Për këtë, me qëllim shmangien e incidenteve për shkak të numrit

Ja fruti i verës, eliksiri i jetëgjatësisë

Shalqini njihet ndryshe si fruti i verës. Me një përbërje 90 për qind ujë, ai është shumë i mirë për ditët e nxehta, pasi largon etjen, hidraton dhe kontribuon në

“The Telegraph”: Shkoni gjatë verës në Bjeshkët e Namuna, është mrekulli

Gazeta britanike “The Telegraph” i ka kushtuar sot një artikull Bjeshkëve të Namuna në veriun e Shqipërisë. “Mos u mashtroni nga emri që kanë këto male, sepse kur të arrini

Spiropali shfaqet me vajzën, uron shqiptarët

  Ish drejtoresha e Doganave, Elisa Spiropali, me anë të një postimi në Facebook ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e Ditës së Verës. Ajo ka postuar një fotografi,

Aktivitetet festive për Ditën e Verës. Ja rrugët që do të bllokohen

Policia e Tiranës ka përgatitur një plan masash për Ditën e Verës, nisur nga aktivitetet kulturore e festive të planifikuara nga Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Mirëqenies Sociale. Pas

Një Marsi ose Gjyshe Marta, festa e verës në Bullgari

“Gjyshja Marta” është një nga festat më të bukura! Më 1 Mars, Bullgaria ndriçon me ngjyra të bardha dhe të kuqe. Të vegjlit dhe të mëdhenjtë zbukurohen me fije të

9 mrekullitë shëndetësore të verës së kuqe

Ka ende shumë sekrete që po i zbulojmë pak nga pak për verën e kuqe. Zbuloni 9 efektet mrekullibërëse të kësaj pije mjaft të preferuar. Vera lufton aknet Ky produkt

Merkato e verës, 10 lojtarët më të shtrenjtë

Ne kemi dëgjuar të gjithë të flitet për transferimin e bujshëm të Luis Suarezit te Barça, por cilat janë dhjetë lëvizjet më të shtrenjta të verës? Ka ende edhe 24

5 ushqimet më të shëndetshme të verës

Qëndroni të bukur, të freskët e të hidratuar me ushqimet e duhura. 1. Shalqiri: Ky frutë është superhidratues! Shalqiri përmban 90% ujë, ka kalori të ulëta, përmban vitaminë C dhe

Dita e Verës, kodrat e liqenit mbushen me mbeturina

Kodrat e liqenit artificial në Tiranë, që dje u mbushën me qytetarë të shumtë me rastin e festës së verës, sot në mëngjes përjetuan një tjetër realitet, mbeturina të hedhura

Dita e Verës, Basha “bashkon” trojet në panairin “Bli Shqip”

Një numër i madh qytetarësh zgjodhën ti bashkoheshin festimeve të Ditës së Verës, të tjerë duke përfituar nga një ditë pushimi shëtitën familjarisht. Në këtë ditë, nga kryeqyteti e kishe

Dita e Verës, Policia e Tiranës: Ja rrugët ku do ketë kufizim të trafikut

Në kuadër të festës së Ditës së Verës policia e kryeqytetit do të marrë një sërë masash për të siguruar rendin dhe sigurine gjatë aktiviteteve festive. Në një njoftim për

Kosovë-Shqipëri, patrullime të përbashkëta policore gjatë verës

Të hënën, nga territori i Kosovës drejt territorit të Shqipërisë do të niset grupi i parë i zyrtarëve policorë, të cilët do të fillojnë patrullimin e përbashkët me zyrtarët policorë

KESH: Gjatë verës, energji pa ndërprerje

Korporata elektroenergjetike shqiptare garanton furnizim pa ndërprerje me energji gjatë sezonit të verës. Kreu i KESH-it Halit Velaj ka bërë të ditur se është krijuar në kaskadën e lumit Drin